Bugün: 25.02.2020

“TÜRKİYE’NİN KURTULUŞUNUN TEK ÇARESİ BTP’DİR”

“TÜRKİYE’NİN KURTULUŞUNUN TEK ÇARESİ BTP’DİR”

Bağımsız Türkiye Partisi 25. Dönem Artvin Milletvekili Adayları belli oldu. BTP Artvin birinci sıra Adayı İşadamı İbrahim Yıldırım, 2. Sıra Adayı ise İşadamı Mürsel Keskin oldu.rn Adayların belli olmasının ardından, 25. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Yıldırım gazetemiz Artvin Post’u ziyaret ederek hem Artvin hem de Türkiye geneli için değerlendirmelerde bulundu.10.04.2015 11:04

Bağımsız Türkiye Partisi 25. Dönem Artvin Milletvekili Adayları belli oldu. BTP Artvin birinci sıra Adayı İşadamı İbrahim Yıldırım, 2. Sıra Adayı ise İşadamı Mürsel Keskin oldu.

Adayların belli olmasının ardından, 25. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Yıldırım, hem Artvin hem de Türkiye geneli için değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, bu sıkınalardan kurtulmanın tek yolunun Bağımsız Türki Partisi iktidarında kapitalizmi, sosyalizmi çöpe atan Milli Ekonomi Modeli olduğunu belirterek; “ Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı Milli Ekonomi Modeli ile kurtulacaktır. CHP, MHP ve AKP’nin ekonomi üzerine hiçbir planı ve projesi yoktur. IMF ve Derviş’in aklıyla kapitalizmi esas alarak ülkeyi yönetiyorlar. Kapitalizmin yazarı ise bir Hristiyan din adamı olan papaz Maltus’tur.

AKP İKTİDAR OLDUĞUNDA TÜRK HALKININ BANKALARA 4 MİLYAR BORCU VARDI, 
ŞİMDİ BU MİKTAR 364 MİLYARA YANİ 364 KATRİLYONA ÇIKMIŞ DURUMDA

Maltus, kapitalizmin temellerine kendi din anlayışını, ölçüsünü ve dünya bakışını koymuştur. Bundan dolayıdır ki kapitalizmin uygulandığı ülkeler adil olmayan gelir dağılımından dolayı faiz ve borç batağında boğulmaktadırlar. Bu sistem de Halk sülük gibi emilip, fakirden alınıp üç beş zengin bankalar aracılığıyla halk soyulmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse, AKP iktidar olduğunda halkın Bankalara borcu 4 milyar TL iken bugün 364 milyar TL’ye çıkmıştır. Türk milleti topyekün borç batağına düşerek ekonomik anlamda tabiri caizse iflas etmiştir.

2O MİLYON HANENİN 19 MİLYONU İCRALIK

Türkiye’de yaklaşık 20 milyon hane bulunuyor. Ne yazık ki 19 milyon icra dosyası mahkemelerde beklemektedir. Bunun anlamı her hane icarlık durumda. Ülkemizde yoksulluk sınırının 4 bin TL’nin üstünde olduğu bir dönemde 970 TL asgari ücretin olduğu bir durumda bu halkın insanı şartlarda yaşaması, eğitim, sağlık, barınma, gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkün değildir.

“BTP İKTİDARINDA HER HANENİN YAKLAŞIK 7 BİN TL GELİRİ OLACAK”

Bu nedenledir ki BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli’ndeki asgari ücret en az 5 bin TL olacaktır. 18 yaşını tamamlamış bütün kadınlar çalışıyorsa maaşının dışında da bin 500 TL ev hanımlığı maaşı alacaktır. 500 TL de beyler için vatandaşlık ve çocuk başına 250 TL olmak üzere her haneye yaklaşık 7 bin TL gibi bir para girmiş olacaktır.

970 TL asgari ücretin olduğu günümüz Türkiye’sinde ekonomik nedenlerden dolayı halkın psikolojisi bozulduğu için her gün kadın cinayetleri, intiharlar, borçtan dolayı hapse düşmeler, esnafların iflası, toplumsal kavga ve karışıklık yaşanmaktadır. Bundan kurtulmanın tek yolu “Allah bana Afrika’daki aç insanın bile hesabını sorar diye siyasette yola çıktım” diyen, yazdığı Milli Ekonomi Modeli ile dünyada devrim yapan Prof. Dr. Haydar Baş beyin modeliyle kurtulacaktır. Bu model, başta Rusya olmak üzere birçok ülkede Brezilya, Rusya, Çin, Hindistan ver Güney Afrika’da uygulanan ve özellikle para politikası ile Amerika’nın dünya hakimiyetine son verecek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bölgesinin ve dünyanın lider ülkesi haline getirecektir.

TOKİ VATANDAŞLARI ÖMÜR BOYU BORÇLANDIRIYOR!

Dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmeleri için kurulan TOKİ, ne yazık ki yaptığı evleri 50 bin TL’ye mal edip vatandaşlara 150 bin TL’ye satıyor. Üstüne bankada 100 bin TL faiz koyarak vatandaşa bu ev toplamda 250 bin TL’ye mal oluyor. Vatandaş ev değil adeta borç satın alıyor. Ömrü boyunca bankalara borç ödüyor. Ömrü bitiyor bankaya olan borcu bitmiyor.

HÜKÜMETİN TÜM POLİTİKALARI ÇÖKMÜŞTÜR!

Hükümetin eğitim başta olmak üzere, tarım, hayvancılık, sanayi politikaları iflas etmiştir. Adalet politikası iflas etmiştir, Güvenlik konusunda da bütün komşu ülkelerle bozuşarak hiçbir tane dost ülke kalmayarak bölgesinde yalnızlaşaraktan, güvenlik ve dışişlerinde de çuvallamıştır. Kısaca, hükümetin millete vereceği hiçbir şey kalmamıştır.

BTP’nin konut projesi evi olmayan herkese yaklaşık devlete maliyeti 50 bin TL varsayarsak kar amacı güdülmeden 50 bin TL’ye vatandaşlara ev verilecek. 20-30 yıl vadeye yayılarak kira öder gibi faizsiz olarak evi olmayanlar ev sahibi edilecek. Ülkenin bunun gibi bütün problemlerine çözümü olan tek parti başında Prof. Dr. Sayın Haydar Baş’ın bulunduğu Bağımsız Türkiye Partisi’dir.

BTP DIŞINDA SORUN ÇÖZECEK PARTİ YOKTUR

Bağımsız Türkiye Partisi dışında, ülkemizin sorunlarını çözecek hiçbir parti yoktur. Türk Milleti’nin daha fazla oyalanmadan, Haydar Baş beyi tek başına iktidara getirmekten başka da bir çaresi yoktur.” Dedi.

Yerel konulara da değinen BTP Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Yıldırım, “Artvin’in en önemli sorunu Türkiye’nin geneline olduğu gibi “İşsizlik ve Göç”tür. Haydar Baş beyin Milli Ekonomi Modeli projesindeki “Dar bölge yaygın kalkınma Sanayi modeli” teziyle Artvin’de her alanda atölyeler, imalathaneler ve fabrikalar açarak (tarımda, hayvancılıkta, ormancılıkta, denizcilikte, madencilikte v.s alanlarda) iş sahaları açarak istihdam sağlayacağız.

Milletvekillerinin görevi seçildikten sonra Ankara’da oturmak değildir. Bölgesinde çalışmaların başında birebir olmak, vatandaşın ürettiği mamülüne gerek yurt içinde gerek yurt dışında pazar bulmaktır. Milletin görevi ürettiği malına Pazar bulmak değil, onun görevi üretim yapmaktır. Bizim görevimiz ise dünyayı karış karış gezerek vatandaşın malına Pazar bularak değerinde pazarlamaktır.

MÜREFFEH BİR TÜRKİYE VAAT EDİYORUZ

Bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk gibi iktisadı programı olan yetişmiş kadrosuyla, Türkiye’nin bütün problemlerini yerinde zamanında ve anında çözecek, başında Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in olduğu Bağımsız Türkiye Partisi’ne (BTP) oy vermelerini istiyorum. 
Biz Türkiye’nin problemlerinin tamamını bir dönemde çözeceğimizi milletimizi zilletten, fakirlikten kurtarıp, bir eli yağda bir eli balda, huzurlu, mutlu ve güvenli bir ülke haline getireceğimize Genel Başkanım ve de Artvin İl Başkanlığımız adına taahhüt ediyor ve de söz veriyoruz.

Bu vesileyle bizlere konuşma fırsatı veren bütün Artvin yerel ve ulusal basın mensubu arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor bütün Artvinli hemşehrilerimizi saygı, sevgi ve de hürmetlerimle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.”dedi.

RÖPORTAJ: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: artvin

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.