Bugün: 25.02.2020

BiR GECE ANSIZIN GELEBiLiRiZ

BiR GECE ANSIZIN GELEBiLiRiZ

CHP’de ön seçim isteyen partililer 4 gündür sürdürdüğü il başkanlığındaki eylemlerini sonlandırdı.13.03.2015 12:52
 4 gün parti il binasında kalan ön seçim platformu  Ankara’ya giden gurubun geriye gelerek rapor vermesiyle daha sert  eylem planları  karalaştırdıktan sonra parti binasından ayrıldılar. 7 Nisan’a  kadar ön seçimde  ısrarlı olacaklarını belirten ön seçim platformu; “Biz ocu bucu değiliz. Biz CHP’liyiz. Tek amacımız partimizde demokrasiyi işletmek ve yaşatmak olduğunu söylediler.
Bir gurubun 4 gün parti binasında bir başka gurubun da Ankara Genel Merkezde sürdürdüğü eylemin son değerlendirmesini yapan önseçimden yana olan ön seçim platformu  durum değerlendirmesinde bulundu.
Ön seçim platformu gurubu   adına sözcülük yapan  ve açıklmalarda bulunan Hopa CHP Eski İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş; “Biz burada demokrasimize sahip çıkıyoruz. Her ne olursa olsun, biz asla başka adresler aramayız. Biz önseçim isteyenler artık üç ilçe değiliz. Emin olun ki 5 ilçeden daha çokuz. Sokağa çıkın sorun. Sandıktan kim çıkarsa çıksın bizim baş tacımızdır. Bu Uğur Bayraktutan’da olur, başka isimler de olur.  Tek isteğimiz ön seçimdir. Bazı arkadaşlarımız istifa edelim diyor. Ben buna katılmıyorum. Biz parti içi demokrasi mücadelesi veriyoruz. Sandıkta hep birlikte oluruz. 
Bundan kimse medet ummasın. Hiçbir CHP’li partisine ihanet etmez. Ben bugüne kadar birçok önseçime katıldım, seçimler yaşadık, Buna benzer durumlar da yaşadık. Ama hiçbir zaman başka kapı aramadık, bundan sonra da aramayız. Bunu herkes böyle bilsin. Gönül arzu ederdi ki, burada milletvekili olsun, İl Başkanı, Merkez İlçe başkanı olsun, konuşalım, derdimizi anlatalım. Ama maalesef yoklar.
 Ankara’ya giden gurubun içinde yer alan kişiler de Ankara’da yaşadıkları durumları anlattılar. Genelbaşkan Kılıçdaroğlu ile görüşemediklerini, ancak, guruplar halinde Gürsel tekin, Levent Gök, Bülent Tezcan, Ömer Faruk Eminağaoğlu  gibi isimlerle görüştüklerini dile getirdiler. Ancak şu ana kadar istedikleri sonucu alamadıkları için de geriye geldiklerini, bu durumu anlatmak için Parti İl Binasına geldiklerini belirttiler.
Bundan sonra izlenecek yol haritası ve ikinci eylem planına geçeceklerini, bunun için herkesin kafasındaki fikrini söylemesini isteyen muhalif gurup sözcüsü Fehmi Ustabaş, önerileri not aldı. Murgul Eski İlçe Başkanı Levent Turan’ın önerisi kabul gördü. Buna göre bundan sonra ki demokratik eylemin adı, ilçelere gidilerek bu durumun anlatılması oldu. Her ilçe iki kişiyi görevlendirerek bir komisyon kurulacak. Bu komisyon ilçe örgütlerini ziyaret ederek, gerekirse 25 Mart’a kadar otobüslerle Ankara’ya gidilebileceği fikri benimsendi.
 Kısa konuşmalarla fikir beyan edip konuşan kişiler ise şunlar;  Hopa Eski İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş, Şavşat İlçe Başkanı Muammer Küçük, Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışık,  Murgul Eski İlçe başkanı Levent Turan, Hopa İlçe Başkanı Gökhan Bıyıklı, CHP Eski İl Başkanı Ahmet Varan, CHP Eski İl Başkanı Mehmet Dinç, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Atıf Bolkvazoğlu, Tahsin Şentürk,  CHP Milletvekili Aday Adayı Oya Arkadaş.
 Yaklaşık 3 saat süren durum değerlendirilme toplantısı sonunda varılan sonuç şöyle
yapılan eylemin  parti içi demokrasinin geliştirilmesi ve CHP’sinin Artvin’de birinci parti olması için yapılmış bir eylem olduğu,Her ne olursa CHP’nin  baki, kişilerin fani olduğu, demokrasi mücadelesinde partiyle değil, kişilerle sorun yaşandığı,
 Bu sorunun aşılmasının tek yolunun kendilerini muhatap almalarından geçtiği, Birlik ve beraberlik içerisinde CHP’nin Artvin’de yeniden en güçlü parti olarak çıkacağı,
 İlçe Başkanları kendi örgütlerine durumu izah edemediklerini, bu yüzden partiyi açtıklarında yüzlerce soruyla karşılaştıklarını,
 Bu sorunun tek çözüm yolunun ön seçim sandığının kurulmasıyla ortadan kalkacağı, Bu eylemlerinin nedeninin belediyelerde yaşanan hezimetin genel seçimlerde de yaşanmamsı olduğunu, Bunun için şimdiden birlik ve beraberlik adına sorumlu ve yetkili olan herkesin elini taşın altına sokması gerektiği,
 Merkezi Yoklamayla atama yönteminin   muhteşem bir demokrasi şöleni havasında gerçekleşen ön seçimden sonra Ankara’ya gönderilen ne mevcut Milletvekili Uğur Bayraktutan’a, ne de Artvin’e hiçbir şekilde yakışmadığı,
 Bu nedenle yeniden ansızın yine Ankara’nın kapısına gidileceği, kararın yeniden gözden geçirilmesinin isteneceği, Trabzon örneğinin kendileri için en güzel referans olduğunu belirterek toplantıyı sona erdirdiler.
UMG


Etiketler: chp artvin

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.