Bugün: 25.02.2020

CHP İL ÖRGÜTÜ ANKARA’YA GİTTİ

CHP İL ÖRGÜTÜ ANKARA’YA GİTTİ

CHP İl Başkanlığı Olağanüstü Kurultay öncesi Parti binasında Danışma Kurulu toplantısı yaparak durum değerlendirmesi yaptı.04.09.2014 10:32
Toplantıya CHP Artvin milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin,  İlçe başkanları ve partililer katıldı.

ARTVİN İL ÖRGÜTÜ KILIÇDAROĞLU’NU İŞARET EDİYOR

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı sonrası Artvin il Örgütü’nün mevcut Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu’na destek vereceği belirtildi. Edinilen bilgiye göre CHP İl Örgütü’nün neden Kılıçdaroğlu’na destek vereceği ise şöyle sıralandı; Mevcut adaylara bakıldığında Kılıçdaroğlu’nun daha donanımlı olduğu, 2015 genel seçimlerine çok az zaman kaldığı ve yeni bir Genelbaşkanın kısa sürede bu seçimlerde başarı sağlayamayacağı, Kılıçdaroğlu’nun liderlik ve yönetim olarak herkesin sevgisini kazandığı, Gitmesini en çok isteyenin ise hükümetin olduğu savunulurken, bu  ve diğer nedenlerden  dolayı mevcut genel Başkan Kılıçdaroğlu’na destek vereceği belirtiliyor. 

KONGREDEN SONRA ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, 6 Eylülde yapılacak olan Olağanüstü Kongrenin CHP içindeki sesleri aynı tonda, aynı amaçta kanalize edeceğine inandığını belirterek; ” CHP Türkiye’nin omurgası, demokrasinin köküdür. Çok güzel bir kurultayın ardından yine Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Artvin’in Milletvekilimizle birlikte CHP Artvin İl Örgütünün 5 delege  oyu var. Biz Çarşamba günü  15 kişiyle Artvin’den Ankara’ya doğru yola çıktık.  Esasında danışma kurulu toplantısında konuşulması gereken her şeyi konuştuk. 6 Eylül Cumartesi günü yapılacak kongreye katıldıktan sonra Pazartesi günü Artvin’e döneceğiz.. Seçim sonrası değerlendirmemizi parti İl Binamızda yapacağız. Kongrenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

BU OLAĞANÜSTÜ KURULTAY BİRLİK VE BERABERLİK KURULTAYI OLACAK

CHP Artvin Milletvekili, Olağanüstü kurultayın birlik ve beraberlik kurultayı olacağını, yeni kurultay ile Türkiye’yi yönetecek kadronun belirleneceğini savunarak;

“CHP Olağanüstü Kurultayı Birlik ve beraberlik Kurultayı olacak.  Bu kurultayın ardından CHP daha da güçlenecek. Seçimler demokrasinin tıkandığında, tıkanıklığın açılması için başvurulan yegane yoldur.6 Eylül’de yapılacak olan Kurultaydan sonra CHP daha da çok güçlü çıkacak. Buradan çıkacak sonuçla Türkiye’yi yönetecek kadroyu seçeceğiz.   Haziran Ayında yapılacak olan Genel Seçimler hayati önem taşıyor.

 Ülkemizin içinde bulunduğu durumu artık anlatmaya gerek yok. Herşey çok açık. Alım gücü düşmüş, insanlar iyice yoksullaşmış, işsizlik artmıştır. Ülkede normal TÜİK’İn rakamları dışında açıklanmayan gizli işsizlik var.  Bunu n oranı çok daha yüksektir. Gelir dağılımındaki adaletsizlik iyice artmış, yoksullar iyice yoksullaşırken, zenginler daha da zenginleşmiş, sistem nedeniylede yeni yeni zenginler listede yerlerini almaya başlamışlardır. Onun için CHP olarak bu gibi adaletsizliklerle halkın yanında mücadele etmeye devam edeceğiz.”dedi.

 Bu arada halk arasında dolaşan söylentilere göre CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Kılıçdaroğlu’nun listesinde yer aldığı, Seçilmesi durumunda önemli göreve getirileceği iddia ediliyor. Milletvekili Bayraktutan’ın ise  bu konuda hiçbir açıklaması bulunmuyor.

SAMİ ÖZÇELİK/08 HABER

Etiketler: CHP

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.