Bugün: 17.09.2019

ATATÜRK’E BENZERLİĞİYLE TANINAN GÖKSEL KAYA ARTVİN- ATATEPE’DE!.

ATATÜRK’E BENZERLİĞİYLE TANINAN GÖKSEL KAYA ARTVİN- ATATEPE’DE!.

Atatürk’e olan benzerliği ile Türkiye’de herkes tarafından bilinen ve tanınan Göksel Kaya 19 Mayıs 2019 Milli Mücadele, Atatürk’ü anma ve Gençlik Spor Bayramının, 100. Yılında Artvin’e geldi. Sadece Artvin’in değil, Türkiye’nin, dünyanın en büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe’ye gelen Kaya ile fotoğraf çekinen Artvinliler, belediye başkanı Demirhan Elçin’e teşekkür etti. 21.05.2019 10:37
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı için de gelen Kaya, bu yıl 19 Mayıs’ın 100. Yılında Atatürk’ün en büyük anıtı önünde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,” Göksal kaya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliğiyle herkesi şaşkına çeviriyor. Burası Atabari kenti, Atatürk’ün kenti. Bu şehirde her hangi bir caddeye, mahalleye, sokağa Atatürk adını vermeye gerek yok.
Bu kent Arhavisinden Yusufelisine, Şavşat’ına, Ardanuç’una, Borçkası’na, adını atamızdan alan ilçemiz Kemalpaşa’sına kadar Atabari diyarıdır. Bu nedenle Göksal Kaya’yı hem 23 Nisan’da, hem de 19 Mayıs’ta davet ettik. Sağ olsun bizi kırmadı, bizimle birlikte oldu.
Bu sene 19 Mayıs’ı, 23 Nisan'ı istediğimiz gibi kutlayamadık. Malum henüz göreve başlayalı 2 ay olmadı. Atatepe’de Ticaret Odaları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 19 Mayıs’ın 100. Yılında halkın Atatürk yürüyüşü başlangıç oldu. Bundan sonraki bayramlarımızda bu etkinliğimize devam edeceğiz. Biliyorsunuz burasını çok değerli Sıtkı Kahvecioğlu amcamız yaptırdı. Her şeyini o karşıladı. Onun adını kaldırmışlardı.
Ben de seçimler öncesinde söz vermiştim Ben bu eseri buraya kazandıran değerli ağabeyimizin adını yeniden yazdırdım. Bu bizim asli görevimizdir. Onun Adının burada olmaması bizim için büyük kusurdu. Bundan dolayı kendisinden özdür diliyoruz. Sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Etkinliğimize katılan, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Atatürk’e olan benzerliğiyle herkesin büyük ilgisini çeken Göksal Kaya’da yaptığı açıklamada;” Bu benim Artvin’e 2. Gelişim. 19 Mayıs’ın 100. Yılında böylesine muhteşem bir anıtın önünde olmak benim için de ayrı bir mutluluktur. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu heykeli burada yapan avukat Hayırsever, Atatürkçü Av. Sıtkı Kahvecioğlu’na teşekkür ediyorum. Bunu burada yapabilmenin en büyük sermayesi kesinlikle Atatürk sevgisidir. Çocuklar, gençler, tüm Artvin halkıyla birlikte olup onlarla fotoğraf çekinmek benim için de mutluluk vericidir. Yaşasın Mustafa Kemal, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.”dedi.
Herkesin ilgi odağı olan Göksel kaya ile fotoğraf çekinen Artvinliler;"Atatürk sadece ülkemizin değil, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komutanlarındandır. Yepyeni bir devlet kurmuş. Onun benzeri olmak aslında benzeyen için büyük şanstır. Biz Atatepe'de bulunan büyük Atatürk heykeli önünde Göksel Kaya ile olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Başkanımıza, belediyemize teşekkür ediyoruz." ifadelerini kulandılar.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.