Bugün: 12.12.2019

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A 3. YILDA MAĞDURLAR İÇİN AF MEKTUBU YAZDI

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A  3. YILDA MAĞDURLAR İÇİN AF MEKTUBU YAZDI

Hain 15 Temmuz Darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçti. FETÖ davaları devam ediyor. Birçok kişi tutuklandı, yargılandı, kimileri ceza aldı, kimileri ise tutuklu bir şekilde hapislerde bulunuyor. 12.07.2019 13:41
Birçok kişi kendisinin FETÖ Mağduru olduğunu söylüyor. Yargılamaları FETÖCÜ hakim ve savcıların yaptığını, görevden alınan, firar eden savcı ve hakimlerin verdiği tüm kararların, mahkemenin yeniden görülmesi gerektiğine inandıklarını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım bekliyorlar.
FETÖ Mağduru olduklarını iddia edenlerden birisi de 
Ali Kemal Yağcı'nın eşi Emel Yağcı, eşini yargılayanların FETÖCÜ hakim ve savcı olduklarını iddia ederek, onların verdiği kararın yeniden gözden geçirilmesini ve onların verdiği tüm kararların bozulmasını isteyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletvekillerinden yardım istedi. Emel Yağcı yazılı olarak yaptığı açıklamasında ise şunları söyledi;
"Ben Artvin Kapalı Cezaevinde bulunan Ali Kemal Yağcının eşiyim. Ben bir mahkum eşi olarak tüm mağdur mahkumların adına sesimi duyurmak istiyorum.
Sayın Cumhurbaşkanım; Benim eşim FETÖCÜ savcı ve Hakimler tarafından 31 yılla yargılandı ve 23 yıla mahkum edildi. Bir biz değil, bir çok aile FETÖ Mağduru olmuştur. Biz Bu mağdur kardeşlerimizin giderilmesi için yeniden yargılanmasını talep ediyoruz 
Biz kendimizi geçtik bakmakla yükümlü olduğumuz yavrularımızu düşünüyoruz. Maalesef onlar bu hayatta Zaten 1-0 yenik başlıyorlar . Çocuklarının yaşadığı zorlukları bilir misiniz Sayın büyüklerim?
Çocuklar okula başladıkları zaman Konu komşu çocuklarına, 'o çocuktan uzak dur, Onun babası cezaevinde. diyorlar. Çocuğum yavrum sokakta oynamak istediği zaman yine arkadaşları tarafından aileler uzak dur o çocuğun babası cezaevinde sakın onunla arkadaşlık kurma, diyorlar. Biz yalnızca eşlerimizi mahkum etmedik. Mahkum aileleri de şu anda adeta Kapalı Cezaevi'nde yaşıyorlar!.
15 yıla mahkum edilen Ali Osman kardeşimizin oğlu Ertuğrul Eser tiroid kanseri ile mücadele ediyor. Doktor ne dedi biliyor musunuz? Nadir görülen İç Anadolu ilk 5 yaşında tiroid kanseri sebebi tamamen strese bağlı Bu çocuk stresten kaynaklanan sıkıntı nedeniyle bu hastalığa yakalanmış olabilir!.
Doktorumuzun açıklaması bu yönde. Peki soruyorum size sayın cumhurbaşkanım, değerli büyüklerim; Bu psikoloji ile büyüyen bir çocuktan bir toplum olarak yavrularımız toplum tarafından dışlanırken nasıl okuyup topluma faydalı bir birey olmalarını bekleyebiliriz? 
Biz, sizden maddiyat değil manevi destek bekliyoruz. Biz babalarımızı bekliyoruz, biz, işlerimizi istiyoruz, yavrularımızı istiyoruz. Tertemiz bir sayfa istiyoruz. Biz tekrar Yeni bir şans istiyoruz. Annelerinin, babalarının umutlarına çığlıklarına kulak vermelisiniz. 
Allah rızası için bir şans vermenizi bekliyorum, dört duvar arasında Hasret çeken mahkum kardeşlerimizin yüzünü güldürmenizi ailelerine tez zamanda kavuşturmayı istiyorum. Sayın cumhurbaşkanım çok şey istemiyoruz. Biz bir şans istiyoruz, yeni bir başlangıç istiyoruz.
Ben, 3 yaşında üstün zekalı Mavi Melek'in babası ile büyümesini istiyorum Ben 3 yaşındaki üstün zekalı mavi meleğin babasıyla başarılara adım atmasını istiyorum.
Sayın cumhurbaşkanım; ben kendi adıma değil, tüm mahkum aileleri adına sizden af istiyorum Tek temennim ailelerin birbirlerine kavuşup, mutlu huzurlu sağlık içinde çocukların babaları ile birlikte büyümesini istiyorum. Sesimize ses olmanızı ve bu mağduriyetimizin giderilmesini saygıyla arz ediyorum."dedi.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.