Bugün: 26.05.2020

HELAL OLSUN UTKU BAŞKANA

HELAL OLSUN UTKU BAŞKANA

TÜRKİYE’DE BİR İLK!.BELEDİYE PERSONELİ AYDA BİR GÜN EVCİL HAYVANIYLA MESAİYE GELİYOR!.. 08.07.2019 12:15
Selim Utku Gümrükçü.. Aslen Artvinli. Yusufeli kılıçkayalı Gümrükçü ailesindendir. İzmir'de doğdu. Burada kendisini yetiştirdi. Siyasete girdi. CHP'den Çiğli Belediye Başkanı oldu.
Avrupa'da 50 yıldır gurbette olan, yaptığı sanatsal, kültürel ve siyasal çalışmalarıyla Türkiye Almanya-Avrupa dostluk köprüsünü kurmak için büyük çaba sarfeden gönüllü barış, kültür ve turizm elçimiz Abdurrahman Gümrükçü'nün de yeğeni olan Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü, Türkiye'de bir ilki başlattı. Belediye personeli içinde hayvan besleyen personel varsa ayda 1 gün belediyeye getirme etkinliği başlattı.
Bu uygulamanın başka belediyelere de özelikle CHPli belediyelere de örnek olmasını bekliyoruz. Örneğin Artvin Belediyesi de böyle bir uygulama yapabilir. Yada başka bir etkinlikle hayvan sevgisi, sokak hayvanlarını sahiplendirme projesi, sahiplenilmiş hayvanları bir araya getirip farkındalık yaratma projesi düşünülebilir. Çiğli Belediye Başkanı hemşehrimiz Utku Gümrükçü'yü böylesine güzel bir farkındalık başlattığı için memleketi Artvin'den kendisini tebrik ediyoruz.
Çiğli Belediyesi hayvan sevgisinin pekiştirilmesi adına Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, belediyede çalışan memur ve işçi personelin ayda bir gün evcil hayvanıyla mesaiye gelmesi uygulamasını başlattı.
TÜRKİYE’DE BİR İLK / BELEDİYE PERSONELİ AYDA BİR GÜN EVCİL HAYVANIYLA MESAİYE GELİYOR
Çiğli Belediyesi çalışanları ve vatandaşta hayvan sevgisini pekiştirmek, sokak hayvanları ve evcil hayvanlarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla her ayın ilk cuma günü “Çiğli Belediyesi’nde Pati’li Bir Gün” etkinliği düzenliyor. Uygulama ilk gün belediye personelinden büyük ilgi gördü.
Başta Başkan Utku Gümrükçü olmak üzere başkan yardımcıları, müdürler ve çalışanlar köpek, kedi, kuş, balık gibi evde besledikleri hayvanları belediyeye getirdi. Personel evcil hayvanıyla mesaisine devam etti. Başkan Gümrükçü, hayvan dostu çalışanlarla bir araya geldi, hayvanları hakkında bilgi aldı. Uygulama, vatandaşlardan da büyük takdir topladı.
BAŞKAN UTKU GÜMRÜKÇÜ KÖPEK SAHİPLENDİ
Odun yığınlarının arasında bulunduğu için Odun ismi verilen sokak köpeğini sahiplenen Başkan Utku Gümrükçü, “Vatandaşlarımızı patili dostlarımızla karşılıyoruz” diyerek uygulamadan hem vatandaş hem de personelin memnuniyetlerini dile getirdiğini ifade etti.
“HEPİMİZ AYNI GÖKYÜZÜNÜ PAYLAŞIYORUZ”
Patili bir gün uygulamasının amacının vatandaşta hayvan sevgisinin pekiştirilmesi ve belediye personeli arasında ilişkileri sağlamlaştırmak olduğunu belirten Başkan Gümrükçü, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çalışanımız ayda bir gün evcil hayvanıyla belediyeye gelebilecek. Böyle bir çalışmayla insanla hayvanın aslında aynı gökyüzünün altında yaşayan canlılar olduğuna tüm Türkiye’de dikkat çekmeyi amaçlıyoruz.
Bizim belediyemizin logosunda zaten flamingo var. Seçimlerdeki sloganımız “Gülümseyen Çiğli”ydi ve hazırladığımız videolarda bizim yerimize flamingolar konuşuyordu. Biz bu çalışma kapsamında Çiğli, İzmir ve Türkiye’de hayvan sevgisini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yolda da bizimle birlikte yürüyen bütün hayvan dostlarını ayda bir gün patili günümüze davet ediyoruz” diye konuştu.
BAŞKAN SELİM. UTKU GÜMRÜKÇÜ KİMDİR?
Selim Utku Gümrükçü, 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.
Siyasete 18 yaşında CHP Çiğli Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri olarak başladı. 19 yaşında ilçe başkan yardımcısı, 21 yaşında CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. CHP'de 1999-2017 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkanlığı gibi çeşitli görevler aldı. İzmir İl Kongresinde İl Başkan Adayı oldu.
Birçok Sivil Toplum Örgütünün aktif üyesi olan Gümrükçü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkez Delegeliği, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Çeşitli CHP mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu gerçekleştirdi. 2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu. 31 Mart yerel Seçimlerinde İzmir- Çiğli Belediye Başkanı oldu.
HABER: SAMİ ZÖÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.