Bugün: 22.08.2019

TARIM ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ HELİKOPTERLE GİZLİCE ARTVİN'E GELDİ!..

TARIM ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ HELİKOPTERLE GİZLİCE ARTVİN'E GELDİ!..

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 30 Nisan 2019 Salı günü Ardahan'dan helikopterle Artvin'e gelerek bazı alanlarda incelemelerde bulundu.02.05.2019 12:32
 Ancak bu ziyaret,habersizce, kimsenin bilgisi olmadan basın atlatılarak yapılması kafalarda birçok soru işareti bıraktı. Bakan neden habersizce, çok gizli bir şekilde Artvin'e geldi? Artvin kamuoyu bu sorunun cevabını arıyor..
Artvin'e habersiz gelen ve helikopterle Artvin'in bazı yerlerinde yürüyerek, bazı yerleri alçaktan uçan helikopterle dolaşan Pakdemirli'nin Artvin'e geldiğinden birçok bürokrat, yerel basının haberi yoktu. Bakanın yanında Artvin valisi, Şavşat kaymakamı gibi mülki amirlerin olmadığı öğrenildi.
Ancak halk kısa sürede Pakdemirli'nin Artvin'e geldiğini basını arayarak haber verdi ve basından neden geldiği ile ilgili bilgi istedi. Ancak basın bu kez bakanın geldiğini vatandaşlardan öğrenince şaşkınlık yaşadı. Özellikle ajanslar ve ajans temsilcileri konuyla ilgili bilgi alabilmek için çok uğraştıysa da bilgi edinemedi.
Helikopteri ile Meydancık'ta bulunan Askeri alanın helikopter pistine inan bakan, Pakdemirli, beraberindeki bazı bürokratlarla Papart Vadisi'ne gittiği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak Şavşat Belediye başkanını arayan yerel gazeteciler başkandan bilgi almak istedi. 
Başkan Acar;"Açıkçası bakanın Artvin'e, Şavşat'a meydancık bölgesine geldiğini Meydancık halkından öğrendik. İnanın nasıl ki siz bilmiyorsunuz, biz de bilmiyoruz. Açıkçası Meydancık benim köyüm.
Ben Şavşat Belediye Başkanıyım. Bakanımızı karşılamayı, uğurlamayı arzu ederdim. Ama bize hiç bir şekilde haber verilmedi.. Bakanın neden geldiğini açıkçası bende merak ediyor ve öğrenmek istiyorum. "dedi.
Edinilen bilgiye göre, Bakan Pakdemirli'yi taşıyan helikopter, alçak uçuşla Yusufeli, Murgul-Damar bölgesini dolaştıktan sonra akşam saatlerinde Artvin'den ayrıldığı belirtiliyor.
Bekir Pakdemirli, yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi. TBMM'de Manisa milletvekili olarak 4 dönem görev alan Ekrem Pakdemirli'nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, uluslararası bir gıda şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında serbest girişimleri bulunmuştur
Yeni kabinde Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yapacak isim Bekir Pakdemirli oldu. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı. İşte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin hayatına ilişkin bilgiler...
BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?
1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.
Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.
Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir. Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini sürdürmektedir.
Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır. İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.