Bugün: 26.05.2020

TRABZONSPOR FUTBOL OKULLARI FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENEN PLAKET TÖRENİ İLE SON BULDU!..

TRABZONSPOR FUTBOL OKULLARI FUTBOL TURNUVASI  DÜZENLENEN PLAKET TÖRENİ İLE SON BULDU!..

Artvin’in Borçka ve Hopa ilçelerinde 1-5 Temmuz tarihlerinde 11, 12, 13 ve 14 yaş altı kategorilerinde 23 Trabzonspor futbol okulundan toplam 54 takımın katılımıyla şenlik içinde Borçka İlçe Stadında töreni tamamlandı, müsabakalarda yer alan sporcular ise ödüllendirildi. 09.07.2019 11:54
Trabzonspor alt yapıya verdiği önemi Artvin Borçka da bir kez daha göstererek yetenekli oyuncuların tespiti noktasında Trabzon’dan gelen alt yapı hocaları yetenekli oyuncuları tespit ederek,Türk futboluna kazandırılması noktasında alt yapının önemini bir kez daha gösterdi.
Trabzonspor Borçka Futbol okulunun ev sahiplinde bu yıl ikincisi düzenlenen turnuvanın kapanış töreninde konuşan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, bu turnuvaya ilçe olarak ev sahipli yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydederek, yeteneklerini sergileyen sporcuları ve eğitmenleri tek tek tebrik etti.
Turnuva nedeniyle bir konuşma yapan Trabzonspor Borçka Futbol okulunun Müdürü Osman Genç burada yaptığı açılışı konuşmasında turnuvada emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ederek şunları söyledi;
GENÇ: "KARARLIYIM, KARARLIYIZ."
"Bir yola çıktık ve adına da çocuk dedik. 3 Mart 2018 de yeni bir şehir yeni bir ülke ve yeni bir dünya kurduk çocuklarımızla ve ismini de "Trabzonspor" verdik. Bir çocuğun gülüşüne sığdırdık tüm inancımızı, bir çocuğun hayalinden aldık gücümüzü, bir çocuğun samimiyetinde ısıttık yüreğimizi ve bir çocuğun bu koca dünya da birşeyleri değiştirebileceğine inanarak çıktık bu yola.
Yolumuz zor, biliyoruz. Yolumuz engebeli, evet düşeceğiz, yolumuz da yorulacağız biliyoruz, üşüyecek hatta yolumuz ama güneşin umudunu saklı tutacağız; hayallerimize giden yolda her daim. Biliyoruz ki, vazgeçmeyen birini hiç kimse yenemez ve bu yüzden biz vazgeçmeyeceğiz.
Pes etmek olmayacak ruhumuzda, yarı yol da düşsek de ayağa kalkmasını bilip "hayalimiz için koşmasını ve hayalimiz için yaşamasını" bir duruş, bir görüş, bir düşünce edineceğiz kendimize. Çiçekli yollardan ulaşmayacağız elbette zafere. Dikenin acısı kadar gül'ün umudu da saklı olacak hergün içimizde. Biliyoruz ki bir çocuğun duasında yazılacak sevaplar omuzlarımıza. Ve biz işte tamda bu yüzden kararlıyız.
Bir gülüşe, bir huzura, bir samimiyete ve bir duaya nasip olabilmek için çocuklarım için kararlıyım. Çocuk eğitin diyor alimler, düşünürler... Biliyoruz ki, çocuğun siyaseti olmaz, rengi olmaz, dili olmaz, ayrımcılığı olmaz, çıkarları olmaz, büyüklerin çıkarlarına alet edilmez, büyüklerin suçları çocuklara kesilmez ve işte bu yüzden biz hep çocuk kalacağız.
Bizi yenmek isteyecekler, bize zarar vermek ve hatta bizi yıkmak, bizi mahkum etmek isteyenlere karşı yalnızlığımı biliyorum ama ben mücadelemi sürdüreceğim, bu mücadelemden de asla vazgeçmeyeceğim. Ve çocuklar, sol göğsünüzde taşıdığınız arma kalbinizin adı olsun, adı da Trabzonspor olsun. Ve son olarak, Nazım HİKMET'İN dediği gibi çocuklar "güzel günler göreceğiz, güneşli günler".
Türkiye Geneli Trabzonspor yapılan 
Futbol Okulları şöleni Sona Erdi.
İlk düdüğü 1 temmuz 2019 günü çalan Minik Ayakların Dev Futbol Şöleni, 5 Temmuz günü yapılan törenle sona erdi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinde yer alan okullarımızın katılımı ile Trabzonspor Borçka Futbol Okulunun ev sahipliğinde Borçka'da gerçekleştirilen turnuva, birbirinden heyecanlı birçok maça sahne oldu. 5 gün boyunca oynatılan 118 maç ile tarihi bir maç sayısına ulaşan turnuva da, yetenekli oyuncuların da tespiti noktasında kulübümüz Scout ekipleri de turnuvada ki yerini alarak gelecek vadeden oyuncakların kulübümüze kazandırılması noktasında çalışmalar gerçekleştirmişlerdir.

Başarılı bir organizasyona ev sahipliği yaparak Turnuva Koordinatörlüğü üstlenen Trabzonspor Borçka Futbol Okulu, kuruluşunun 1 yıl sonrasında önemli bir organizasyonu ilçemize almış ve başarı ile tamamlamıştır.
Bu organizasyon da bizlere desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Borçka Kaymakamımız Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER'E, ayrıca bir parantez açıp tebrik ederken, hiç kuşku yok ki destekleri ile bizleri mutlu eden Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Bahattin YETİM'E de şükranlarımızı sunuyoruz.
Borçka Belediye Başkanımız Sayın Ercan ORHAN'IN Turnuvamıza verdiği destek, anılarımız arasına en güzel şekli ile yazılırken, belediyemiz özel kalem Müdürü Sayın Esin GONCAL'A, Belediye encümenimiz Sayın Serdar TONYALIOGLU'NA, Borçka Belediyesi Şantiye şefi sayın İsmail KAYNAR'A, Borçka itfaiye amirliğimize, Borçka Belediye çalışanı sayın Orhan UZUNAL'A teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan ELÇİN'E destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdülcelil KAHVECI'YE ve ilce milli eğitim Müdürümüz sayın Bayram BAKIR'A, Anadolu lisesi Müdürümüz Sayın Hayrettin KAHYA'YA, Sağlık Meslek Lisesi Müdürümüz Sayın Halil SOYER'E, KYK Müdürümüz Sayın Metin EJDEROGLU'NA, ve tabi ki muhteşem bir koordine ile çalıştığımız Gençlik Ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Memiş TÜRK ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyorum.
Turnuvamızın bir diğer kısmı olan Hopa bölümünde destekleri ile Turnuvamıza yön veren başta Hopa Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak CANPOLAT başta olmak üzere Hopa Belediye Başkanımız Sayın Taner EKMEKÇİ'YE, Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Osman AKKAYA'YA, Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürüne ve çalışanlarına ve Hopa Belediyesi Konuk evi çalışanlarına çok ama çok teşekkür ediyoruz.
Ayrıca turnuvamızın en önemli aktörlerinden olan Sponsorlarımıza bir kez daha teşekkür etmeyi borç biliyoruz.
Turnuva sonucunda tüm sporculara madalya verilirken, katılan tüm futbol okulu yöneticilerine, turnuvanın anısına plaket takdim edildi.
Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Ertürk'de yaptığı konuşmasında, böylesine güzel, başarılı, canlı, heyecanlı bir turnuvayı başarıyla gerçekleştiren herkese teşekkür ederek, emeği geçenleri kutladı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yetim'de kısa bir konuşmayla organizasyonda emeği geçenleri kutlayarak teşekkür etti.
Törende; Trabzonspor Futbol Okulları Genel Koordinatörü Necati Özçağlayan, “Türkiye Geneli Trabzonspor Futbol Okulları Turnuvasına yaptığınız desteklerden dolayı Trabzonspor Kulübü ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız yazılı plaket ise gazeteci Ziya Akyıldız’da unutulmadı.
Minik sporcular ise geleceğin en iyi sporcu olacaklarını ifade ederek, aralarında mini kutlama yaptılar. Kapanış törenine, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan,Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bahattin Yetim,Borçka Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Memiş Türk, bazı kurum müdürleri, sporcular vatandaşlar katıldı.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.