Bugün: 17.07.2019

Yoldere ve Eşmekaya ile sürdürdü: Hopa için geliyoruz!

Yoldere ve Eşmekaya ile sürdürdü: Hopa için geliyoruz!

Hopa İttifakı köy toplantılarını Yoldere ve Eşmekaya ile sürdürdü: Hopa için geliyoruz! 22.03.2019 09:32
Artvin Hopa’da CHP ile Halkevleri, ÖDP ve HDP arasında kurulan Hopa İttifakı seçim çalışmalarına devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinde bir araya gelen Hopa İttifakı bileşenleri mahallelerde yapılan bildiri dağıtımları ve akşam yapılan ev ve mahalle buluşmalarıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hopa İttifakı Güneşli, Hendek, Balıklı, Çavuşlu, Zaluna ve Subaşı köyleriyle yaptıkları toplantılarını dün (20Mart) Yoldere ve Eşmekaya köylerinde yapılan toplantılarla sürdürdü. Köylüler Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılacak toplantıya davet edildi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’na yapılan etkinlik öncesi de Yukarı Kuledibi ve Merkez Kuledibi mahallelerinde de çağrı yapıldı.

Buluşmaya katılan Yoldere ve Eşmekaya köyü sakinleri sorunlarını tartışarak halkçı bir belediye için hep birlikte çalışacaklarının sözünü verdiler.

Açılış Konuşmasını yapan Gazeteci İsmet Başar CHP ve sol bileşenler olarak yoğun çalışmalar sonucunda Hopa İttifakı olarak birleşerek adayı belirlediklerini söyleyerek “Bu salonda aday tanıtımı yapanlar, proje tanıtım programı yapanlar bu salonu dolduramadı ama bizler her geçen gün çığ gibi büyüyerek salonlara sığmayarak  yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Eşmekaya Köyü adına konuşan Alattin Kırçicek, Taner Ekmekçi’ye oy vereceklerini söyledi:“Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz”
Yoldere Köyü Adına konuşan Gürbüz Akyüz “Bugün kazanmak boynumuzun borcudur” diyerek “Çocuklarımızı karanlığa teslim etmemek, onlara daha iyi bir gelecek inşa etmek için bir aradayız ve başaracağız. Köyümüzün ve şehrimizin sorunlarını çözmek için meclisler kurarak bu kenti hep birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Buluşmada konuşma yapan HDP Artvin İl Eş Başkanı Yılmaz Topaloğlu da iktidarın kan kaybettiğini anladığında seçimleri algı operasyonlarıyla yöneterek yurttaşları beka meselesi, terör, ezan ve namaz düşmanları diyerek kutuplaştırmaya çalışmakta olduğunu ifade ederek “Ancak Hopa İttifakı olarak bu kutuplaşmayı yaratanların karşısında kardeşçe ve halkla birlikte yönetilecek bir belediye için emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

CHP Artvin İl Genel Meclis Üyesi Murat Özçep de bu kente hizmet ederken kimseyi ayırmadan eşitçe davranarak hizmet edecekleri sözü vererek “Hizmetlerimiz yandaş değil halkçı olacak çünkü bu kentin gerçek sahipleri olan biziz ve yöneteni de biz olacağız.  Kentimize hep birlikte sahip çıkarak gençlerimize ve çocuklarımıza daha çok yaşam alanı ve daha  iyi bir gelecek bırakmak için hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geliyoruz…
Hopa İttifakı adayı Taner Ekmekçi ise temiz, dürüst, adaletli bir yönetim için geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.