Bugün: 08.07.2020

ARTVİN FAAL GAZETECİLER DERNEĞİNDEN (AFGAD) ARDANUÇ ENGELLİLER DERNEĞİNE ÖZEL ZİYARET!.

ARTVİN FAAL GAZETECİLER DERNEĞİNDEN (AFGAD) ARDANUÇ ENGELLİLER DERNEĞİNE ÖZEL ZİYARET!.

Ardanuç Engelliler Derneği’ne sürpriz ziyaret! Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama etkinliklerini her yıl farklı ilçede yapıyor. 13.01.2020 12:09
Bu yıl Ardanuç’ta olan dernek Başkanı Turan Şentürk ve Dernek üyeleri etkinlik kapsamında Ardanuç Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarete Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’de eşlik etti. Konuklarını Türkiye’de ilk kez yapılan Ardanuç Engelsiz Yaşam Parkı ve sosyal tesisleri önünde karşılayan Ardanuç Engelliler Derneği Başkanı Gönül İstanbul’lu, Kurucu Başkan Nermin Aksu, Yönetim Kurulu Üyeleri Emine Erdem, Nurice Aydın ve kursiyer engelliler gazetecileri çay ikram ederek ağırladı.

ARDANUÇ ENGELLİLER DERNEĞİ 2011 YILINDA KURULDU
,
Ardanuç Engeliler Derneği Başkanı Gönül İstanbullu, AFGAD üyelerine dernek hakkında bilgi verdi. İstanbullu;”Ardanuç Engelliler Derneği 2011 yılına Artvin Engelliler derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz’ün önderliğinde kurucu başkanımız Nermin Aksu ve 7 arkadaşla kuruldu. Daha sonra yapılan kongrede beni aday gösterdiler. Arkadaşlarımızla birlikte 9 yıldır çalışıyoruz.
Bugüne kadar bir çok proje yaptık ve kurslar açtık. Bu kurslarımızı zaman zaman İşkur- Ardanuç Kaymakamlığı, Ardanuç Halk Eğitim Merkezi, Ardanuç Belediyesi paydaşığında açtık. Emeği geçen, bize desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

İlk kurulduğumuz yer, Ardanuç Ziraat Odasına ait küçük 6 metrekarelik bir yerdi. Sğ olsun belediye başkanımız bize bu 110 metrekarelik sosyal tesisimizi ve Engelsiz Yaşam Parkı yaptı. Engelsiz yaşam parkı dünyada bir Budapeşte’de bizden sonra yapıldı, bir de Marmaris’te yapılıyor sanırsam.

Başkanımız burada sizin huzurunuzda engelli ve engelli aileleri adına teşekkür ediyorum.

AFGAD'A GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ
,
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Ardanuç’a gelip burada bizimle olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum. Gazeteciler bizim gerçekten sesimiz, soluğumuz, gözümüz kulağımız. Bugüne kadar çok haberlerimizi yaptınız. Ne zaman davet etiysek geldiniz. Bizi Artvin’e, Türkiye’ye, dünyaya tanıtınız. İyi ki varsınız, sağolun.”dedi.

BİZ HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir;” Engelliler Derneği bize gelip dertlerini anlatınca böyle bir projeyi hayata geçirdik. Bu bina 110 metrekare. Park ve bahçe ile birlikte 3 dönümlük bir alanı kapsıyor. Ben nerelerde var yok araştırmadım. Ama burası Ardanuç’ta yaşayan engelliler için buluşma, dayanışma, kaynaşma, paylaşma noktası ve adresi oldu. Bundan sonra da her zaman yanlarında olacağım. Ardanuç’un engelli bireylerini mutlu etmek bizim de görevimizdir. "dedi.

Ahşap Yakma Kırsiyeri Özgür, günün anısına her zaman haberlerini yapan gazeteci ağabeyleri Sami Özçelik'e üstüne adının yazılı olduğu anahtarlık hediye ederek fotoğraf çekinmeyi hiç sevmediği halde bu güne özel sSami Özçelik ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Burada engelliler için açılmış olan “Ahşap Yakma Kursu”nun son gününde gazetecilerin ve Belediye Başkanı Yıldırım Demir’in ziyareti bir anlamda veda töreni oldu.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.