Bugün: 24.11.2020

BATUM GÜRCÜ TÜRK İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ARTVİN'DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

BATUM GÜRCÜ TÜRK İŞ ADAMLARI DERNEĞİ ARTVİN'DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Batum Türk Gürcü İş Adamları Derneği (BATGİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Artvin’e gelerek birçok kurum kuruluş. 20.06.2019 10:49
STK’ları ve esnafları ziyaret etti. Artvin Belediye Başkanlığı, Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası (ARTSO) Artvin Faal Gazeteciler Derneği’ini (AFGAD) ziyaret ederek ziyart ve dernek hakkında bilgi verdi. 
18 Haziran 2019 Salı günü Artvin’e gelen (BATGİAD) Başkanı Ayhan Dikme, Yönetim Kurulu Üyeleri Turgut Bakır, Harun Balcı , ve Gürcü İşadamı Muradi Turmanidze ilk ziyaretini ARTSO’ya gerçekleştirdi.
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, ARTSO, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri konuklarını karşıladı. BATGİAD yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Dikme ve dernek yönetim üyeleri ARTSO’ya plaket takdim ederek, görevlerinde başarı diledi.
Burada kısa bir açıklama yapan ARTSO Başkanı Seçkin Kurt;”Bugün odamızı yurt dışında bulunan bizi yakından ilgilendiren Türk-Gürcü İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.
Biliyorsunuz , Sarp Gümrük Kapısı 1989 yılında açıldı. O zaman kapı sembolik bir kapıydı. Gelmek, geçmek yasaktı, hatta parmak uzatmak yasaktı. Aradan tam 30 yıl geçti. Bugün 2 ülke aynı projelerde birlikte bir çok iş yapmakta, dünyada kimlikle geçiş yapılabilen 2 ender ülke ve paydaşız. Bugün milyarlarca dolarlık işler yapılmakta, Gürcistan kısa sürede büyük bir gelişme kaydetti. Gürcistan ile kültürel, sanatsal ve bir çok ortak değere sahibiz. BATGİAD’a başarılar diliyorum.” Dedi.
Ardından kısa bir açıklama yapan BATGİAD Başkanı Ayhan Dikme,Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası'na (ARTSO) gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler, Gürcistan’da iş yapan Türk İş Adamları olarak Gürcü arkadaşlarımızla birlikte mesleki ve aynı işi yapan işadamlarından öte, bir anlamda dostluk derneği olan bu derneğimizi kurduk.
Batum'da bir çok ziyaretler gerçekleştirdik. derneğimiz hakkında bilgi verdik. Ziyaretlerin ikinci ayağında ise Türkiye’ye gelerek hem derneğimizi tanıtmak, hem sizlerin kıymetli fikirlerinden faydalanmak için Artvin’deyiz Türkiye’deyiz. “dedi.
Ardından Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i makamında ziyaret eden BATGİAD Başkanı Dikme ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Elçin’e görevinde başarı dileyerek ziyaret sebebi ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Ayhan Dikme, Batum’da Türk İş Adamlarının önemli ve başarılı işler yaparak hem Gürcistan’a hem Türkiye’ye değer kattıklarına dikkat çekti. 
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’de yaptığı açıklamada;
“Bizim Gürcistan ve Gürcü dostlarımızla asırlardan beri yakın dostluklarımız oldu. Eğer bu dostluk ve güven olmasaydı, iki ülke arasında sadece kimlikle geçiş olur muydu, Bu kadar büyük güven olabilir miydi? Bu kadar yatırım yapılabilir miydi? Bunlar, güvenin, gerçek dostluğun, sevginin, karşılıklı saygının bir göstergesidir.”dedi.
Ardından Artvin Faal Gazeteciler Derneği’ni (AFGAD) ziyaret eden BATGİAD Başkanı ve üyeleri, yeni bir dernek olduklarını, tanıtım ve haberler konusunda yerel-ulusal basınla yakın ilişki içinde olacaklarını belirterek;
"Batum Gürcü Türk İşadamları derneği olarak yönetimi olarak Artvin Ticaret ve sanayi odası başkanı ve yöneticilerini makamlarında ziyaret ettik bu vesile ile başta sayın başkan Seçkin Kurt olmak üzere yönetim kurulunu ve sekreteryasına göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Ardından Artvin Belediyesine giderek Başkan Demirhan Sayın Elçin'i ziyaret ettik. Artvin Valiliğine de ziyaret gerçekleştirecektik, ancak Sayın Vali il dışında olduğu için görüşemedik. Başka zaman bu ziyareti gerçekleştireceğiz. kendilerine başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Artvin Faal Gazeteciler Derneği'ni de ziyaret ederek derneğimiz hakkında bilgi verdik. "dedi.
Türkiye Yerel Gazeteciler Artvin İl Temsilcisi ve AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Derneğimizi ziyaret eden BATGİAD'a teşekkür ediyorum.
Batum'da iş yapan Gürcü ve Türk İşadamlarının böylesine güzel bir dernek kurması elbette ki çok güzel bir gelişmedir. Bizler basın olarak bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonrasında da sizlerle birlikte olmaya, haberlerinizi gerek Gürcistan, Gerek Türkiye'de yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ben Dernek Başkanımız Turan Şentürk ve Yönetim Kurulumuz adına sizlere başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum. dedi.
BATGİAD Başkan Yardımcısı Turgut Bakır,ziyaretleri sosyal medya hesabından paylaşarak taptığı teşekküründe; "Artvin'de yaptığımız ziyaretlerle derneğimiz hakkında bilgi verdik. Bize gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Biz de Batum'a ziyaret için davetlerimizi yaptık."dedi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.