Bugün: 21.09.2020

CHP’Lİ KARADENİZ BELEDİYELERİ BULUŞTU

CHP’Lİ KARADENİZ BELEDİYELERİ BULUŞTU

Karadeniz Bölgesi´nde yer alan CHP´li belediyeler Atakum Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıyla bir araya geldi. 10.12.2019 09:29
 CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun´un da katıldığı toplantıda, bölgenin ortak sorunları, çözüm önerileri, iş birlikleri görüşülerek güç birliği yapıldı.
Hopa Belediye Başkanı Taner ekmekçi’nin katıldığı organizasyon temel sorunlar ve kaynaşma öngörüsü ile gerçekleşti. Atakum Belediyesinin ev sahipliğinde Karadeniz Bölgesi´nde görev yapan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyelerin başkanları dayanışma toplantısı, bölgenin sorunları, yapılacak iş birlikleri, ortak eylemlilik gerektiren konularda dayanışma sağlanması ve CHP´li belediyelerin bölgeye katacağı projelerin görüşüldüğü toplantıya, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ile Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ile birlikte Karadeniz ilçeleri Fındıklı, Beşikdüzü, Eynesil, Piraziz, Espiye Soğukpınar, Gülyalı, Gümüşhacıköy, Merzifon, Mecitözü, Zile ve Almuş, Ataköy belediye başkanları olmak üzere toplamda 17 belediye başkanı bir araya geldi.
Bir süre önce CHP´nin Afyon ve İzmir´de gerçekleştirdiği belediye başkanları toplantılarının çok verimli ve etkili, olduğu gözüken toplantıların bölgesel nitelikte süreklilik taşıyarak genelden yerele sorunların tartışılıp çözüm odaklı Cumhuriyet Halk Partisi ilkelerine uygun yöntemler geliştirilmesi kararı alındı.
BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK
Toplantı sayesinde bir araya gelen belediye başkanlarına teşekkür eden CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, "Biliyorsunuz güneş, Karadeniz’den, Samsun’umuzdan doğmuştu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımları, buradan atılmıştı ve ben inanıyorum ki, gerçekten ülkemizin üzerindeki bu fırtına bulutları yine buradan dağılacak. Birlikten de güç doğacak. Biz sizin sadece meclisteki sesiniziz. Ülkemize çok güzel günler gelecek. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Bunu hep birlikte başaracağız" dedi.
GÜVENE LAYIK OLACAĞIZ
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise belediye başkanlarının kendi aralarında yapacağı toplantıdan her bir ilçenin faydalanacağına vurgu yaparak, "Bu düşünceler çok kıymetli. Bugün burada ben sadece dinleyiciyim. Sizlerin ortaya koyduğu düşünceleri not alacağım ve sonuçlara katkıda bulunmam gereken noktada düşüncelerimi ifade edeceğim. Sizler şu anda, olayları birebir içinde yaşayan, sorunları tespit eden ve çözüm yolları için düşünen belediye başkanlarımızsınız. Bizlerin görevi, sizlerin bu çabalarını örgütlemek, bu çabalara katkıda bulunmak ve sizin başarınızı bir şekilde daha yukarılara çıkarmak için destek olmaktır. Genel merkez nezdinde de bunu yapmaya çalışıyoruz. Çok değişik uygulamalar ortaya koyduk. Önümüzdeki günlerde, bunları da geliştireceğiz. Bugün burada, sorunlarınızı gündeme getirecek, çözüm yollarını tartışacak ve bu anlamda bir beyin fırtınası ortaya koyacaksınız. Bende benden istediğiniz katkı noktasında, sağlayabildiğim kadarıyla her zaman bu katkıyı sunmaya hazırım. Bu çalışmaların çok kıymetli olduğunu biliyorum. Bu çalışmalar, size günümüzde çok farklı fırsatları ve çözüm yollarını ortaya koyacaktır. Her zaman söylediğim bir şey var; bilgililerin bilgisine, ilgililerin de ilgisine ihtiyacımız var. Biz birlikte bir güç olacağız ve AKP’nin her türlü dayatmasına, baskısına ve zulmüne karşı direneceğiz. Vatandaşlarımızın güvenine layık olacağız, demokratik hukuk devletinin yeniden inşa etmenin, bu ülkede özgürlük alanlarını genişletmenin ve birlikte yaşamanın mutluluğunu tadacağız. Ben tekrar hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.