Bugün: 02.04.2020

CHP HOPA İLÇE BAŞKANI ŞÜKRÜ AYDEMİR

CHP HOPA İLÇE BAŞKANI ŞÜKRÜ AYDEMİR

26 Ocak Pazar günü yeni emre düğün salonunda CHP Hopa ilçe teşkilatının 37. Genel kurulu yapıldı.27.01.2020 18:18

Hakan GÜL VE Şükrü AYDEMİR’in aday olduğu seçimde 69 oy ile şükrü AYDEMİR yine ilçe başkanı oldu.
Divan başkanlığına Selim BİLGİN, divan başkan yardımcılığını İsmet BAŞAR katip üyeliğine Dilek AKBIYIK getirildi. 
Kongreye CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, , Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan Yusufeli ilçe başkanı Barış DEMİRCİ, Murgul İlçe başkanı Mehmet DURMUŞ, Borçka ilçe başkanı Vehbi YILMAZ Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, delegeler ve Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ Hopa İlçe Başkanı Adnan İSKENDER, İl genel meclisi üyeleri belediye meclisi üyeleri ve Hopalı partililer katıldı.
Divan kurulunun seçiminin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Ardından ilçe başkanı Adnan İSKENDER Faaliyet raporunu ve mali hesap tablosunu okudu. 

Daha sonra konuşmalar bölümüne geçildi. Başkan Adayı Hakan Gül, neden aday olduğunu anlattı. Konuşmasında satır aralarında eleştirilerde bulundu.
Başkan adayları sırasıyla konuşmalarını yaptılar ilk konuşma yapan Şükrü AYDEMİR yaptığı konuşmasında; 
          Konuşmama öncelikle Elazığ ve Malatya da önceki gün meydana gelen depremde hayatını kayıp eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Sayın divan, sayın milletvekilim, önceki dönem milletvekillerim, sayın İl başkanım, ilçe başkanlarım, belediye başkanlarım, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerim, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli başkanları, siyasi partilerimizin temsilcileri, ilçe dışından katılım sağlayan hanımefendiler beyefendiler, özgür basının saygı değer temsilcileri, hem fedakar hem cefakar Cumhuriyet Halk Partililer hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, Cumhuriyet Halk Partisi 37’nci Hopa ilçe kongresine hoş geldiniz.  Cumhuriyet Halk Partisi 37’nci Olağan kongremizde Hopa ilçe başkanlığına ekibim ile birlikte adaylığımı koymuş bulunmaktayım; Bugün ben bu kürsüden eskiyi hiç konuşmak istemiyorum. Çünkü biz eskiyi konuştukça, yeni hedeflerimize odaklanamıyor ve hedeflerimizden uzak kalıyor, hatta başarılı olamıyoruz.  Ben eskiyi sadece bir şekilde yad etmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin tüm kademelerinde hizmet etmiş, gönül vermiş ve ebediyete intikal etmiş tüm partililerime Allahtan rahmet diliyor mekanları cennet olsun diyorum ve eskiyi burada kapatıyorum.   Bugün burada aile içi bir bayrak yarışını icra etmek için toplanmış bulunmaktayız. Bu yarışın sonunda kayıp edenin olmayacağı kazananın ise sadece Cumhuriyet Halk Partisinin olacağını belirtmek isterim. İki dönem birlikte yan yana, omuz omuza siyaset yaptığım, örnek insan; Adnan İskender başkanımızdan; kazandığımız taktirde devr alacağımız bayrağı, başkanımızın bizlere kazandırdığı tecrübe, bilgi ve parti kültürü çerçevesinde en yüksek hedeflere taşıyacağımıza; hedefe giderken Adnan başkanımızın da her zaman bu yolumuzda ışık olacağı, tecrübesinden de faydalanacağımızı ve bizden kolay kolay kurtulamayacağını da belirtmek isterim.
         
Liyakat bilinciyle, Partili büyüklerimden aldığım öğütler ile yıllardır yürüttüğüm mücadelem ile tecrübem ile kadınlar ile gençler ile her zaman Cumhuriyet Halk Partisinin başarısını düşünmüş, partimi ve parti çıkarlarını her şeyin üzerinde tutarak, maddi ve manevi her türlü sorumluluğun altına girdim ve bütün zorlukların altından da inancım ve kararlılığım ile kalkmayı başardım. Bütün bunları yol arkadaşlarımla birlikte yaptım. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim partime asla sırtımı dönmedim, koşullar bana ve yol arkadaşlarıma neyi getirirse getirsin partimizi asla yarı yolda bırakıp kendimizi düşünmedik, karşımıza türlü türlü engeller çıktığında dahi önce Cumhuriyet Halk Partisi dedik bir an olsun tereddüde düşmedik. Bugün de partimize olan sadakatimizle inancımızla bu kürsüde alnımız açık başımız dik korkusuzca ve inanarak varım diyoruz. Biz hiçbir zaman ben demedik, bir olduk, biz olduk ve devraldık. Artık devraldığımız bu anlamlı görevi ilçe halkına hizmet üreterek Cumhuriyet Halk Partisinin kentimize ve halkımıza neler yapacağını herkese gösterecek ve partimize olan ilgiyi daha da artmasını sağlayacağız. Gelecekte Cumhuriyet Halk Partisi Hopa ilçe kongrelerini daha çok ve geniş katılımlarla spor salonlarına taşımayı hedefliyoruz. Bizim gibi düşünmeyenlerin de bizimle yürüyebileceği bir Hopa planlıyoruz. Yeter ki bize inanın bize güvenin biz kendimiz için değil kentimiz için bir aradayız. Cumhuriyet Halk Partisi; Umudun, çayda kotaya ve kontenjana son diyenlerin, çay-kurun özelleştirilmesine karşı çıkanların, Cerattepe’de madene hayır diyenlerin partisidir. Siyasi iktidarın yavaş yavaş sonuna yaklaştığımız bu günlerde emekçinin, öğrencinin, kadının, çocuğun partisidir Cumhuriyet Halk Partisi.  
31 Mart yerel seçimlerinde Hopa’da Artvin’de tüm Türkiye’de karanlığa kaşı kazanılan zafer, genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacaktır. Yarının iktidar partisi Cumhuriyet Halk Partililer olarak bizlere o güne ulaşabilmemiz için çok iş düşüyor çünkü Cumhuriyet Halk Partisi herkesin partisi hayalleri olan gençlerimizin partisidir Türkiye’nin partisidir.        
Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Örgütü olarak bütün Hopa’yı kucaklayacak birleştirecek ve Hopa’nın kimliğine daha fazla katkı sağlayacak ekip oluşturduk. Cumhuriyet Halk Partisinin gücüne güç katıp engellilerimizle, çocuklarımızla, kadınlarımızla, gençlerimizle, yaşlılarımızla geleceğimize çözüm üretmek için daha katılımcı daha çoğulcu daha insancıl yaşam şartları oluşturmaya katkı sağlamak için bu kutsal göreve talip olduk.  Her geceyi güneş boğar Ülkemizin günü doğar;
Yol uzun da olsa ne var Yürüyelim arkadaşlar Sesimizi yer, gök, su dinlesin,Sert adımlarla her yer inlesin      Şair Nazım Hikmetin dediği gibi bizler Hopa’da bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamak yaşatmak zorundayız.
       Çok değerli Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarım 37’ci Olağan kongremizin  memleketimize hayırlı olmasını diliyor hepinizi Saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Hakan GÜL, Neden aday olduğunu nelerin değişeceği konusunda konuşma yaparak yönetim kurulu üyelerini tanıttı.
Adnan İskender yaptığı konuşmasında;  Değerli Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarım ve sevgili misafirler bugün burada sizlerle son defa Cumhuriyet Halk Partisi Hopa ilçe başkanı sıfatı ile konuşuyorum.
Yıldır Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında emek ve Gayrette bulunmaktayım. H ep Onur duydum hiçbir zaman ilke ve inançlarından vazgeçmedim,  benim için partimin, Hopa'nın ve Türkiye'nin İstikbal'in de söz sahibi olabilmesi en önemli amacım oldu örgütümüzün her sahada aktif olmasını kadın kollarında, gençlik kollarında , sosyal organizasyonlardan, milli Manevi değerlerimizi yaşatmak, hayvan hakları, çocuk hakları, ve insan hakları mücadelesinde hep en önde olmasını İlke edindim. Bildiğiniz üzere partimizin kendine ait bir yeri yoktur ısrarla bu gayrimenkulu sağlamak istedim kendimize ait kira ödemediğimiz sabit bir Parti binasının olması önemliydi.
Bunu Sayın vekilimizin de büyük katkısı ile başardım. Girdiğimiz her seçimden oy kaybetmeden ve aksine artırarak çıktık bir parti Teşkilatı'nın amacı da budur gerisi teferruattır, amacımız neydi başarmak…  Biz ne yaptık başardık.
 Bunun nedeni şahsım adına konuşmak gerekirse asla kimseye ödün vermeden amacından sapmadan kişisel hiçbir çıkar sağlamadan yıllarca pozitif ayrımcılık göstererek cesaretle yüreğimi avucumun içine alıp yola çıkmamdır.  Hopa da kazandığımız seçimi sol kanadın birlik ve beraberlik çalışması ile ilçe iktidarını AKP ‘nin elinden alıp Hopa'da ortak adayı göstermediğimiz iyi Parti'ye karşı da verdiğimiz mücadelede Galip gelmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
Bu çok değerli birlik ve beraberlik benim en büyük mutluluğum olmuştur buna katkısı olan değerli Hopa Halk evi üyeleri, sol Partisi Teşkilatı, HDP ilçe örgütü ve Saadet Partisi yanımızda olmuştur.  Bu da demektir ki örgütlenme bilmeyi sağlamak zor ama ulaşılmaz değildir bizim derdimiz iktidar olmaktır şahsi derdi olanların içimizde yeri olmayacaktır.
 Bu nedenle yanımda olan bize bu yolda destek veren kıymetli arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim başkanlık döneminde destek vermediği mi onaylamadığım kişi ve durumlar olmuştur Fakat sonuç bakıldığında destek olduğu milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan ve belediye başkanımız Sayın Taner Ekmekçi partimize temsilden ilçemizde ve mecliste fiilen çalışmaktadırlar Hopa Belediyesi koltuğunda iyi Parti ya da AKP değil CHP temsilcisi oturmaktadır ben bu gururla Parti teşkilatının daha pasif değil ama gençlerin benden daha iyi bir daha iyi ve aktif olacağına inanarak onların önünde değil yanlarında durarak ilçe başkanlığını bırakmaya karar verdim benden sonra da gençlerin partiye aynı tutku ve amaçla sahip çıkacağız inancım tamdır bir kez daha benimle birlikte yıllarca parti içinde çalışmış olan geçmiş ve şimdiki Parti teşkilatına sonsuz teşekkürlerini sunarken Daha aydınlık Yarınlar da yeni yine hep birlikte aynı saflarda olmayı diliyorum. “ dedi.  
Adnan İskender’in konuşmasının ardından Milletvekilimiz sayın Uğur BAYRAKTUTAN ve il başkanı Ahmet BİBER’in takdimiyle plaket verildi
Söz almak isteyen partililere söz verildik den sonra diğer ilçelerden gelen belediye başkanlarına söz verildi.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül AKÇİÇEK; partili yoldaşlarımız, emektarlarımız bugün Hopa da maç var Hopaspor’a da buradan başarılar diliyorum kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.
Borçka Belediye Başkanı Ercan ORHAN; sayın divan değerli milletvekilleri, sayın il başkanları ilçe başkanları belediye başkanları ve siz değerli partililer, pek kıymetli Hopalılar hepinize merhaba. Biz Borçka da birlik olduk beraber olduk, bütün olduk ve Borçka’yı aldık, bu gururu hep beraber yaşadık bugun de iktidar olabilmek için yola çıkıyoruz. Bu güzel günlerde yakındır güzel türküler söyleyerek bu yollara çıkacağız. Hepinize teşekkür ediyorum.
Ardanuç belediye başkanı Yıldırım DEMİR; Değerli milletvekillerimiz, il başkanım, ilçe başkanım, belediye başkanım, sayın divan, çok değerli partili yoldaşlarımız hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Cumhuriyet halk partisinin yönettiği bir Hopa da olmaktan gurur duyuyorum. Bu guruda yaşamamızda emeği geçen bütün Hopalı kardeşlerimize, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Artvin Hopasız, Hopa da solsuz olmaz diyorum.
Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN; Her zaman gurur duyduğumuz değerli partililer hepinize saygılar sevgiler sunuyorum. Hopa da mücadele Türkiye’ye nam saldı. İyi parti konusuna değinmek istiyorum.  Biz Artvin’de ve diğer ilçelerde iyi parti ile ittifak yaptık, Hopa da olmadı ama Hopa’da da sol ittifakı yaşandı tek adam yönetimine karşı ittifak yapıldı. Yağmalanan bir belediyeye almak hiç kolay değildir. Bazı eleştirilerimiz oluyor ama eleştirecek neyimiz var daha 7-8 ay oldu.  Bizim işimiz zor bizim partililerimiz belediye başkanlarımızı eleştiremezler. Sizler bizi mahcup etmediniz bizde sizi mahcup etmeyeceğiz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.
Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi; “ Sözlerime başlamadan önce Uğur Mumcu’yu 27. yıl dönümünde saygıyla anıyorum ve bir sözünü hatırlatmak istiyorum.
“ Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenen bir suçtur.” Bir olmak, biz olmak bunun için önemlidir birlik ve beraberliğin olduğu yerde güç vardır. Sevgili Dostlar 37. olağan ilçe kongresine hoş geldiniz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vermiş olduğu ülkemizi “çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma” görevinin bize ait olduğunu belirterek konuşmama başlamak istiyorum.
Cumhuriyet değerlerine gönül veren ve devrim ilkelerini sonuna kadar savunan yürekli bireyler olarak bu yola çıktık. Bu oldukça zor ve onurlu bir görev. Yorulmadan, sıkılmadan genç nesillere aktarmak zorundayız. Ülkemizin içene çekilmek istendiği bataklıktan aydın ve ön görülü bireylerle kurtulabiliriz.
Siyasete gençlik kollarında başladım. Parti disipliniyle sürdürdüğüm siyasi hayatımda da partimin bana vermiş olduğu her görevi en iyi şekilde gerçekleştirdiğime inanıyorum ve şuan da Hopa Belediye Başkanı olarak karşınızdayım. Bu gerçekten onur verici bir görev. Partime emek veren biri olarak beni bu göreve layık gören başta ilçe örgütüm olmak üzere sayın vekilimiz Uğur Bayraktutan’a, Hopa sol İttifakına ve Hopa halkına teşekkürlerimi bir kez daha sunarım.
Beraber siyaset yaptığımız fakat şuan aramızda olmayan değerli büyüklerimi de buradan anmak istiyorum. Gençlik Kolları döneminde beraber siyaset yaptığımız, saygı değer milletvekillerimiz Turgut Altınkaya, Ergül Bayrak, Kıymetli ilçe başkanlarımız Gültekin Teksoy, Vural Beşiroğlu, yaptıkları hizmetlerle gönülleri kazanan çok kıymetli belediye başkanlarımız Kemal Beşiroğlu, Osman Küçükali, Turan Altıntaş’ı rahmetle anıyorum. Bizlere ışık oldular. Şimdi ışık olma görevi bizlere geçti. Umutsuzluk yok. 
2019 yerel seçimlerinde göstermiş olduğumuz başarı, iktidar olma inancımızın eseridir. Umudumuzu hiç bir zaman yitirmedik. Genel Başkanımız ışığında emin adımlarla iktidara yürüyoruz.
İnançla yürüdüğümüz bu yol 31 mart akşamı zaferle taçlandı. İnandık ve baharı getirdik.
Ancak şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu zaferi sadece biz değil akp yönetimi de görmüş olmalı ki kendilerince önlem almaya çalışmışlar.
Halkımız bize inanıyor ve güveniyor çok kısa süre içerisinde teşkilatımızın da gücüyle bu kıskaçtan çıkacağımıza inanıyorum. Biz güçlü bir partiyiz. Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun’un öncülüğünde düzenlenen toplantılar da belediyeler arasında dayanışma ön planda tutulmakta. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olarak aramızdaki dayanışmayı daha da arttırdığımızda üstesinden gelemeyeceğiz sorun kalmayacaktır.Cumhuriyet Halk Parti Belediye Başkanı olmanın vermiş olduğu gururla hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Diyerek sözlerine son verdi.
MilletvekilimizUğur BAYRAKTUTAN yaptığı konuşmasında; destan yazan Hopalılar kongremize değil düğünümüze hoş geldiniz. 2014 seçimlerinde sayın genel başkanımız gece programına çıktı genel başkan en çok Artvin’in kaybedilmesine üzüldüm dedi. Gittiğimiz illerde ilçelerde Hopa’yı nasıl kaybettiniz dediler ve 5 yıldır üzerimde kambur vardı bu belediyeleri alacam dedim ve 31 mart seçim sonunda belediyeleri aldık Hopa’nın CHP li belediye başkanı var ve sizleri kutluyorum aday adaylarını da kutluyorum komutan nasıl gelirse gelsin ordu savaşa girince komutanı tartışmayacaksınız arkadaşlar savaşa gireceksiniz. Adnan başkana da buradan teşekkür ediyorum onun katkısı da büyüktür.  Muharrem incenin bir söz vardır  “CHP’lileri iki ye ayırıyorum bir AKP ile kavga eden CHP’ liler bir de CHP ile kavga eden CHP’liler var” bende partimi ikiye ayırıyorum “bir partinin sırtında taşıdıkları birde partiyi sırtında taşıyanlar”  bu salonda AKP ile kavga edip partiyi sırtında taşıyan CHP’LİLER vardır. Onlara helal olsun diyorum.
Değerli arkadaşlarım Mersin ve Muğla’da iyi parti ile yollarımızı ayırdık Artvin’de de Hopa’da ayrıldık.  Artvin’de diğer ilçeler de zara görmesin diye Hopa ya bir şey yapamadık göz ardı ettik. Ama bu seçimi aldık biz bu seçim Hopa da bize adam mı büyüktür partimi büyüktür diyerek bize partinin büyüklüğünü gördüm.  Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka, Artvin, Ardanuç, Şavşat,Yusufeli,CHP de daha ne yapayım arkadaşlar ben bu kadar başardım. Artvin’in neresine giderseniz gidin bir CHP’li var ben de bu güçle parlamento da güçlü bir vekilim arkadaşlar. Adana başkanın parti binasının alamsında uğraşlarını es geçmek istemiyorum Adnan başkanın emeği çoktur.  Tüm iki adaylarımızı da tebrik ediyorum yolları açık olsun.
Yapılan seçimlerde 69 oy ile Şükrü AYDEMİR, 27 oy ile HAKAN gül 2 katılmayan 2 boş ile 200 delege oy kullandı. Yönetim Kurulu Asıl Üye Listesi  Namık ALBAYRAK, Eda BAŞAR ÖZKAN,Mustafa BEŞLİ, Recai BÜYÜK, Ersal CİHAN, Neşe KADAN , Enver TOPALOĞLU,Ahmet Ecevit TURAN, Nurettin USTABAŞ, Serpil USTABAŞ Elif YAZICI, Turan YENİGÜL.  Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi Mustafa ŞEKER, Emrah KARATAŞ , Arzu TAMER Hızır KARABULUT, Eşref BEŞİROĞLU, Lütfü KIRÇİÇEK, Dilek AKBIYIK,Eşref S. MUTİ , Neşe KAPUCU, Ercan MAKAR, Leyla YILMAZ, Hasan TOPAL, Soner KALKAN,
İl Kongre Delegeleri Taner EKMEKÇİ , Mustafa BAYRAK, Adnan İSKENDER, İsmet MAKAR, Hüseyin ALTINKAYA, İshak KARABULUT, Osman AKKAYA, Günaydın KOYUNCU,Nusret USTABAŞ, Cihan AKYÜZ,Ali Rıza VAİÇ, İsmet ALTINKAYA, Burhanettin HACIYAKUPOĞLU, Kubilay KARAKURT,Aziz TOPALOĞLU,Paşali ALTUNKAYA, Olcay TAN, Fatma BAYRAK,Turan ŞENTÜRK, H. İbrahim YAMAKALİOĞLU, Şener ARI, Sedat ŞAHİNKAYA, İslam TOPALOĞLU, Hüsnü AKYÜZ , Gürcan NUMANOĞLU, İsmet BAŞAR.
Seçim sonunda iki adayda kürsüye çıktı. Hakan GÜL, Şükrü AYDEMİR’ e başarılar diliyerek ilçe kongesi birlik ve beraberlik içinde son buldu.
HABER:EDA BAŞAR ÖZKAN


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.