Bugün: 02.04.2020

CHP YUSUFELİ İLÇE BAŞKANI AVUKAT BARIŞ DEMİRCİ OLDU

CHP YUSUFELİ İLÇE BAŞKANI AVUKAT BARIŞ DEMİRCİ OLDU

CHP 37. Yusufeli İlçe Kongresi 24 Ocak 2020 Cuma günü Barselona hotelde yapıldı.27.01.2020 18:07
 31 Mart seçimlerinde adeta Yusufeli'nde destan yazan Barış Demirci'nin tek aday olarak çıktığı kongreye yoğun bir katılım oldu. Millet İttifakı başkanlarının kongrede konuşma yapmaları dikkatlerden kaçmadı..

Divan başkanlığına İlyas Şahin, divan başkan yardımcılığını Emel Yılmaz, katip üyeliğine Salih Özçelik önerildi.
Kongreye CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan, Arhavi Eski Belediye Başkanı Mehmet Çorbacıoğlu, Kılıçkaya Eski Belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı Recep Akyürek, Yusufeli Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Aksoy, Yusufeli Demokrat Parti İlçe Başkanı Ahmet Keleş. Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, delegeler ve partililer katıldı.

Saygı duruşunun yapılması, istiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Faaliyet ve gelir gider raporlarının okunmasıyla devam etti.

Tek liste ile gidilen seçimde Barış Demirci ilçe başkanı oldu. Kongrede belediye başkanları, İl başkanı Ahmet Biber, Yüksel Çorbacıoğlu, Uğur Bayraktutan tarafından konuşmalar yapıldı.

CHP ilçe kongresinde Millet İttifakının paydaşları DP, SAADET Partisi, İYİ Parti İlçe Başkanları da kısa konuşma yaptı.

Başkan seçilen Barış Demirci yaptığı konuşmasında şunları söyledi.

"Biz Yusufeli tarihinde çok büyük bir başarı gösterdik. Burada esasında biz seçimi aldık. Ama biz çok büyük bir orantısız antidemokratik bir seçimde bile bu başarıyı yakaladık.

Ben burada Millet ittifakını oluşturan ve kongremizde bizi onurlandıran İttifak paydaşı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."dedi.

Etiketler: artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.