Bugün: 26.06.2019

DEVRALMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

DEVRALMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

CHP, Hopa’da Belediye Başkan Adaylığı seçimini yönlendirecek, insanların gelip irtibat kuracağı seçim bürosunu açarak aktif çalışmaya başladı.21.01.2019 18:12
 İsmet Başar’ın organizasyonunu ve sunuculuğunu yaptığı açılış töreni kalabalık ve coşkulu bir katılımla gerçekleşti. Seçim Bürosu açılışı öncesi CHP Hopa İlçe Başkanlığı’nda toplanan ittifak bileşenleri buradan İnönü Caddesi boyunca alkış ve şarkılarla Seçim bürosuna geldi. Seçim Bürosu Özgürlük meydanında eski belediye binasının altında açılan Seçim Bürosu ittifak bileşenleri tarafından yapılan kısa konuşmalar sonrası açıldı. 
Açılış törenine Hopa İlçe Başkanı Adnan İskenderoğlu ve CHP Hopa İlçe Yönetimi örgütü, CHP Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, ÖDP İlçe Başkanı Ali Rıza Özgenç, Halkevi Hopa Şubesi Başkanı Taylan KAYA, Halkevi üyesi Yoldaş GÜMÜŞKAYA, Aday Adaylarından Murat ÖZÇEP, Hasbi Uğur Topaloğlu, Gürbüz AKYÜZ, Nusret USTABAŞ, Fehmi USTABAŞ, ve Partililer Katıldı. 
Hopa Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi, hasta olduğu için fazla konuşamadığı için özür dileyerek, kısa bir konuşma yaptı. Ekmekçi; Değerli Hopalılar; Bugün tarihi bir gün. Niçin tarihi bir gün? Çünkü 1 Nisan Sabahı Hopalılarla birlikte bambaşka, yepyeni bir günle uyanacağız. Yürürken söylediğimiz Şarkının sözlerindeki gibi Nazım’ın dediği gibi, Güzel günler göreceğiz çocuklar,  
güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Evet , 1 Nisan sabahı Hopalılar hep birlikte motorları maviliklere süreceğiz. 
Hopa hak ettiği gibi demokratik, laik, çağdaş ve aydınlık günlerine kavuşacak. Bugün buradan seçim çalışmalarımız için startımızı veriyoruz. Hopa’nın aydın, çağdaş, laik, yenilikçi kurum ve kuruluşlarıyla birlikte kentine, doğasına sahip çıkan daha güzel bir ülke isteyen Hopa ittifakı olarak, sosyalist demokratik kurumlarla birlikte 31 Mart’ta yeni bir döneme başlayacağız. Birlikte çalışacağız. Gece gündüz demden çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Hasta olduğum için sesim gitti. Bundan dolayı özür diliyorum. İyi ki varsınız, İyi ki buradasınız.”dedi.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’de kısa bir konuşma yaparak¸” Birlik ve beraberlik içierisinde Hopa Belediyesi’ni Hopa Halkı alacak. Ben Taner Ekmekçi’ye başarılar diliyorum.”dedi. Seçim Bürosu açılış töreninde Hopa Halkevleri Şubesi Başkanı Taylan Kaya, CHP İlçe Başkanı Adnan İskenderoğlu, Yoldaş Gümüşkaya, Mehmet Yılmaz’da konuşma yaptı.  
Halkevleri Hopa Şubesi Başkanı Taylan Kaya, “Bir takım dedikodular, söylentiler konuşuluyor. Derdimiz tartışmak deüğil, sağcı baronlardan da solcu baronlardan da belediyeyi alıp Halkın belediyesi haline getirmektir. Şuna inanın emeğimizce, aklımızla gerçekten halkın belediyesini kazanabiliriz. Yandaş ilişkilerin olmadığı bir belediye olacak Belediyenin tüketilmediği, ürettiği , üretken, paylaşımcı, yaratıcı bir belediye olacağına söz veriyoruz. Bu ittifakı sevr olarak görenler varmış. Halkçı olmak Sevr ise bunlar demek bunu görüyor. Bizi eleştirenler demek ki ranttan, hırsızlıktan yanalar. Demek ki adam kayırmaktan yanalar. Bundan rahatsız oluyorlar. Biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. 
Parti emektarlarından Mehmet Yılmaz, Hopa’da sağlanan birliktelikten dolayı duygulandığını dile getirerek; Bugün Hopa bileşenleri bir araya gelerek hedefimizi belirlemiş bir noktaya gelmişiz. Bugün buradan samimiyetle söylüyorum ki; Bu kadar güzel insanların bir amaç uğruna, Hopa için buluşmaları gerçekten çok önemli bir sonuç doğuracaktır. Bu olay bitmiştir. Hopamıza hayırlı uğurlu olsun.”dedi. HABER:EDA BAŞAR
FOTOGRAFLAR:HAKAN AYDIN

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.