Bugün: 17.07.2019

EFSANE BOĞA YETİŞTİRİCİSİ ARTVİN'İN AYŞE ABLASI KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR

EFSANE BOĞA YETİŞTİRİCİSİ ARTVİN'İN AYŞE ABLASI KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Efsane Kadın Boğacı Ayşe Beyaz Kanser Tedavisi Görüyor İstanbul’da Kanser Tedavisi Gören Ayşe Beyaz’dan Artvin Halkına Selam: Dualarınızı Esirgemeyin…04.04.2019 09:00
Artvin’in efsane kadın boğa yetiştiricilerinden herkesin yakından tanıdığı çok sevdiği, Artvin'in ablası, Ayşe Beyaz İstanbul Sadri Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kanser tedavisi görüyor. Artvin halkına selam yollayan Ayşe Beyaz, dualarınızı eksik etmeyin dedi.
Artvin’de uzun yıllardır eşi Fikret Beyaz’la birlikte esnaflık yapan, Ayşe Bayaz aynı zamanda boğacılığa da meraklı. Artvin’in önemli kültürlerinden biri olan boğacılığa büyük destek veren Ayşe Beyaz, yetiştirdiği boğalarla bir çok arenada birincilik elde etti.
Aynı zamanda Artvin halkı tarafından sevilen Ayşe Beyaz, yıllar önce yakalandığı kanser hastalığı yeniden tekrarladı. Yaklaşık 6 aydık yoğun bir şekilde operasyonlar geçiren Beyaz, Rize, Trabzon illerinin yanı sıra son olarak İstanbul Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesine tedavi görüyor.
O çok sevdiği yaşadığı memleketinden uzun bir süre ayrı kalan Ayşe Beyaz, Artvin hasreti çekiyor. Bir an önce iyileşerek memleketine dönmek isteyen Beyaz, Artvin halkını duasını bekliyor.
Durumu hakkında bilgi veren Eşi Fikret Beyaz, tedavileri yoğun bir şekilde sürüyor. Özel hastane maliyetlerinin yüksek bizde elimizden geldikçe karşılamaya çalışıyoruz, ama yeterli olmuyor. Büyük bir ameliyat olması gerekmekte, bizde bu parayı denkleştirmeye çalışıyoruz. Artvin’den bir çok dost akraba, arayıp soruyor herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah eşim Ayşe Beyaz bir an önce iyileşip o mutlu olduğu memleketi Artvin’e geri döner." dedi.
Özel hastanede tedavi görmesi, ameliyat gerekmesi, maddi imkanları da zorluyor. Gerek Artvin'de yaşayan, gerek Artvin dışında yaşayan Artvin yürekli çok değerli hemşehrilerimizin beyaz ailesine maddi manevi yardımda bulunacağını söyleyen gazeteci Sami Özçelik;
AYŞE ABLAMIZ BU YIL DA KAFKASÖR ARENADA BOĞASIYLA BİZİ SELAMLAMASINI BEKLİYORUZ
" Ayşe ablamız kanser tedavisi görüyor. Gerek Fikret abi, gerek Ayşe abla çok gururlu, onurlu insanlardır. Hiç bir şekilde kendi durumlarını anlatmazlar. Ama ben bir gazeteci olarak bu durumlarda onların hiç bir şey demelerine gerek kalmadan onlara maddi manevi destek verebileceğimizi düşünüyorum.
Bu şekilde bir çok insanımıza yakından ilgilenmiş, bu destekler onların tedavilerinde manevi bir güç katmaktadır. Artvinlilerin, "sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek" anlayışıyla yardım edeceklerini biliyor, Ayşe ablamıza acil şifalar diliyoruz. Bu yıl yine Kafkasör'de boğasıyla bizleri selamlamasını bekliyoruz."dedi.
SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.