Bugün: 26.06.2019

FORD OTOSAN’DAN ARTVİN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NE YENİ NESİL TEKNOLOJİSİNE SAHİP EĞİTİM ARACI HİBE EDİLDİ

FORD OTOSAN’DAN ARTVİN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NE YENİ NESİL TEKNOLOJİSİNE SAHİP EĞİTİM ARACI HİBE EDİLDİ

Ford Otosan, “sosyal sorumluluk projesi” kapsamında Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne çok önemli bir bağışta bulundu.18.01.2019 08:44
Ford Otosan, “sosyal sorumluluk projesi” kapsamında Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne çok önemli bir bağışta bulundu. Ford Otosan tarafından Öğrencilerin eğitim aracı olarak kullanılacak olan araç törenle Okul müdürü Şehmus Bulut’a teslim edildi.

Ford Otosan Atılgan Artvin Şube Müdürü Yüksel Karakurt, okul bahçesinde gerçekleştirilen teslim töreninde, Ford Otosan'ın sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek hayata geçiren bir şirket olduğunu söyledi.

Teslim törenine İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Atılgan otomotiv Artvin Müdürü Yüksel KARAKURT, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Teslim töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Ford Otomotiv- Ford Artvin Şubesi Atılgan Otomotiv’e teşekkür ederek, hayırlı, uğurlu olmasını diledi. İl Müdürü Kahveci konuşmasında; “Bugün çok mutlu bir anı birlikte yaşıyoruz. Öncelikle köklü lisemize yapılan bu anlamlı bağıştan dolayı FORD Otomotiv ve Artvin Ford Atılgan şubesi müdürü Yüksel Karakurt’a teşekkür ediyorum.

FORD OTOSAN TARAFINDAN HİBE 
EDİLEN ARTVİN MESLEKİ
VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE
EĞİTİM ARACI TESLİM EDİLDİ

Yüksel beyi biz, Artvin Fen Lisesi Okul Aile Birliği başkanımız olarak da tanıyoruz. Bu anlamda eğitime verdiği destek ve katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki gençlerimiz, öğrencilerimiz olarak bu araç ile çok güzel bir çalışma yapacak ve çağın teknolojisini tanıyarak az önce Yüksel beyin dediği gibi yeni nesil motor ve teknolojiyi görerek, uygulama yaparak mesleğinizi en iyi şekilde öğreneceksiniz. İnşallah 2023’ün, 2050’lerin araçlarını üreteceğinize canı gönülden inanıyorum. Türkiye Borsalar Ve Odalar Birliği’ne okulumuza yaptıkları projeden dolayı teşekkür ediyorum. Hava çok soğuk olduğu için sözlerimi burada bitiriyor, hayırlı uğurlu olsun ,”dedi.

Ford Atılgan Otomotiv Artvin Şubesi Müdürü Yüksel Karakurt, teslimat öncesi kısa bir konuşma yaptı. Karakurt; “Ford Otomotiv A.Ş’nin bir bayisi olarak Bu aracın ilimize, okulumuza kazandırılmasından dolayı son derece mutluyum ve bu mutluluğumu sizlerle paylaşmaktan ayrıca mutluyum.

Öğrencilerin yeni motor ve elektronik teknolojilerini incelemesi ve öğrenmesi için Ford Otosan destek veriyor. Verdiğimiz destekle öğrencilerin teknik açıdan kendilerini geliştirmelerini temenni ediyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimize bu aracımızı karne hediyesi olarak vermiş olalım. Bu hediyeyi almak için canla başla çalışan okulun öğretmen ve idarecilerine de teşekkür ederiz.

İnşallah öğrencilerimiz, gençlerimiz yeni nesil teknolojiyi yakından takip edecek, bu araç ile mesleklerini en iyi şekilde öğreneceklerdir. Bu araç bir anlamda tıp fakültelerinde kadavra neyse o görevi yapacak. Motoru indirmeyi, şanzımanı, defransiyeli sökmeyi, yeniden takmayı, elektronik beyni, kısaca her şeyi uygulayarak öğreneceklerdir.

Teknoloji hızla gelişiyor. Daima yeni teknolojileri takip etmek zorundayız. Geri kalmamalıyız. Bu araçla teorik bilgilerini, görerek, yaparak, inceleyerek pratiğe dönüştürerek uygulamaya dökebileceklerdir. Bu araç, FORD’un 47 ilde 71 adet araç hibe etme kapsamında ilimize gelmiştir. 81 il içinde 47 il arasına alarak bize bu aracı veren, bu mutluluğu yaşatan FOED Otomotiv. AŞ’ye öğrencilerimiz adına, okulumuz adına, şahsım adına teşekkür ediyorum.”dedi.

ANCAK BU KADAR MUTLULUK VERİCİ 
GÜZEL BİR TESADÜF YAŞANABİLİRDİ!

Eğitim Aracının okuluna teslim edilmesinden sonra makamında gazetecilerin sorusuna cevaplayan Okul Müdürü Şehmus Bulut; “Bugün hava çok soğuk, kış olmasına rağmen okulumuz için çok özel ve güzel bir gün oldu. Çünkü böyle bir eğitim aracına çok ihtiyacımız vardı. Öyle ki nasıl bir çözüm bulsak diye uykularım kaçıyordu. İlgili yerlere yazılar yazıyordum.

BEN BÖYLE BİR EĞİTİM ARACI İÇİN YAZI YAZARKEN….

Birgün fen Lisesi’nde bir süre birlikte çalıştığımız Ford Atılgan Şube Müdürü Yüksel Karakurt geldi. Elinde kağıtlar vardı. Size bir eğitim aracı sağlamak istiyoruz. Bunun için geldim deyince inanın çok şaşırdım. Çünkü odaya girdiğinde ben tam da bu yazıyı yazıyordum.

Ancak bu kadar insanı mutlu edecek bir tesadüf, rastlantı yaşanabilirdi. Bugün sözkonusu aracımızı Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdulcelil Kahveci, Şube Müdürlerimiz, Atılgan Otomotiv Artvin Şubesi Müdürü Sayın Yüksel Karakurt’un da katıldığı törenle teslim aldık. Bundan dolayı çok mutluyum. Kısaca okulumuzla ilgili bilgi vermem gerekirse;

Okulumuz 1949 yılında değişen dünya şartlarında hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen, mesleki ve teknik eğitimde kendisini sürekli yenileyip ülkemizin geleceği için çalışan, paylaşımcı, pozitif düşünen bireyler yetiştirmek misyonuyla Eğitim Öğretime başladı.

YENİ NESİL TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ 
ARACIMIZI TESLİM ALDIK

Okulumuzda1984-1985 Eğitim öğretim yılından itibaren Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı mevcut. Bu alanımızın altyapısını yeni ekipmanlarla yeniledik. Ford Otosan tarafından 47 ilde 71 farklı Meslek Yüksek okulları ve Mesleki ve Teknik Anadolu liselerine yapmış olduğu yeni nesil teknolojiler ile donatılmış olan hibe aracımızı bugün burada teslim almak üzere bir araya geldik.

Bilindiği üzere Motorlu araçlar sektörü, küresel düzeyde hızla değişen pazar ve rekabet koşullarının bir sonucu olarak sürekli ve hızlı bir gelişim içindedir. Bu özellikleri nedeniyle stratejik bir sektör olarak ülkelerin yakın ilgisini çekmektedir. 
Küreselleşmeyle birlikte motorlu araçlar sektöründe rekabet büyük yoğunluk kazanmakta, sanayileşmiş ülkeler bu sektörün korunması ve rekabet gücünün geliştirilmesi için özel politikalar uygulamaktadır.

Türkiye’deki motorlu araçlar sektörü, üretimde ulaşılan kalite süreci ve yüksek verimlilik nedeniyle uluslararası pazarlar için yeni bir üretim merkezi hâline gelmiş bulunmaktadır. Sektörde, her geçen gün teknolojiye, insan kaynaklarına, bilgiye ve kalite eğitimine daha fazla önem verilmektedir.

Bu bağlamda Ford Otomotiv Tarafından hibe edilin bu donanımlı araç sayesinde öğrencilerimiz yeni nesil araçları ve yeni nesil motorları tanıması ve teorik olarak öğrendiklerini bizzat uygulama fırsatı bulacak olmaları son derece önemlidir.

Yerli ve Milli otomobil üretimine başladığımız bu zamanda Baş döndürücü bir şekilde değişen ve gelişen otomotiv teknolojisine öğrencilerimizi adapte edip güncellemeye katkı sunacak arcın okulumuza kazandırılmasında emeği geçen herkese, Ford otomotive Milli Eğitim Müdürümüze, Atılgan otomotiv Artvin Müdürü Yüksel KARAKURT beye, Motorlu araçlar bölümümüze Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak şükranlarımı sunuyorum..."dedi.
Konuşmaların ardından aracın Artvin'e kazandırılmasında emeği geçen FORD Artvin Atılgan Şubesi Müdürü Yüksel Karakurt'a teşekkür plaketi verilirken, Karakurt'ta aracın anahtarını Okulun en kıdemli öğretmenlerinden olan Bölüm şefi Mustafa Koç'a vererek başarılar diledi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.