Bugün: 26.05.2020

HOPA -KEMALPAŞA ARASINDA YİNE KORKUTAN BİR HEYELAN

HOPA -KEMALPAŞA ARASINDA  YİNE KORKUTAN BİR HEYELAN

Hopa ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu, Kopmuş Tüneli mevkinde heyelan meydana geldi. Heyelan esnasında araçların geçmemiş olması büyük bir şans oldu. 08.07.2019 11:53
Dev kayaların yol kenarına düştüğü alanda trafik akışı bir süre tedbir amacıyla durduruldu. Olay, saat 19:00 sıralarında, Hopa’ya bağlı Esenkıyı köyünde, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki 1.300 metrelik Kopmuş Tünel mevkiinde meydana geldi. Dağdan kopan kaya kütleleri karayoluna yuvarlanırken, ortalık toz bulutu içerisinde kaldı. Tozun dağılmasının ardından kaya parçalarının, tünelin çıkışını kapattığı ve karayolu çevresine dahi savrulduğu görüldü.
Olay nedeniyle karayolunda ulaşım bir süre durdu. İhbar üzerine, bölgeye AFAD ve Hopa Arama Kurtarma (HOPAK) ekipleri sevk edildi. Taş düşmelerinin yaşandığı alanda bir süre sonra trafik akışı kontrollü olarak verilmeye başlandı. Heyelan anında karayolundan geçen sürücüler ise korkulu anlar yaşadı. Kopmuş Tünel mevkiinde 3 ay önce meydana gelene heyelanda tünelin çıkış kısmı çökmüş, Karadeniz Sahil Yolunda ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak verilmeye başlanmıştı.
Hoap-Kemalpaşa, Sarp Kapısı'na giden ve buradan Orta ve Uzak Asya'ya uzanan yolun bu kısmında heyelanların sık sık yaşanması sürücüleri de, buradan yolculuk yapan insanları da endişelendiriyor. Karayolları'nın Hopa-Kemalpaşa yolunun şev tarafını inceden tarayarak, düşme ihtimali bulunan, yada düşmek üzere olan kayaları kontrollü şekilde düşürüp, bu tehlikeyi ortadan kaldırmasını bekliyorlar!..

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.