Bugün: 21.02.2020

HOPA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN MUHTEŞEM SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

HOPA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN  MUHTEŞEM SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

Hopa Halk Eğitim Merkezi’nin kurduğu TSM Korosunun vermiş olduğu konser, izleyen ve dinleyenleri Büyüledi. Programın sunuculuğunu ise aynı zamanda hem solist hem de korist olan Hüseyin Zeytin yaptı. Programa, Akçaabat Kültür-Sanat ve Müzik Derneği, Trabzon Lisesinden yetişenler Kültür Ve Dayanışma derneği, Arhavi Türk Sanat Müziği Korosu’da katıldı. 02.05.2019 12:25
Hopa Atatürk Ortaokulu toplantı Salonunda gerçekleştirilen konsere, Hopa kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyesi, Şükrü Aydemir, Hopa Halk Eğitimi Müdürü Harun Yüce ve Türk Sanat Müziği severler katıldı. Salonun tamamen dolu olduğu gecede konserin şefliğini Zehra Kural Özdilek yaptı. 
Konserde en çok ilgiyi yine koro içinde yer alan Müzik öğretmenlerinin hocası olan hemşehrimiz Özdemir Hafızoğlu görürken, konser hem koro, hem de solist dallarında dinleyicilerinden tam puan aldı.
Programın sunucusu, müzik öğretmeni Hüseyin Zeytin, etkinlik hakkında kısa bilgi verdi. “ Bu programın, etkinliğin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Hopa Kaymakamlığı’na, Hopa Belediyesi’ne, Kemalpaşa Belediyesi’ne, Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’ne, Özellikle bu gecenin gerçekleşmesinde Hopa Ticaret Odası Başkanı Osman Akyürek ve Yönetim kurul’una ve Uzunlar Mobilyaya teşekkür ediyoruz.”dedi.
Konserin açılış konuşmasını Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü yaptı. Bu konserin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini söyledi.
Konserin saz sanatçıları; Gitarda Süleyman Baykan, Bas gitarda Sertaç Baykan, , Ritim sazda Şahin Özbek, Erkan Öksüz, Kemanda Kemal Kahraman, Ud’da Emine sarı, Yazgeldi, Kanun’da ünlü bestekar, KTÜ Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu yer aldı. Konserin hicaz eserler bölümünde koronun seslendirdiği eserlerin yanı sıra Sevda Yıldız, “Unutamazsın” adlı eseri, Kader Yıldız ise “madem ki Gidiyorsun” adlı eseri solo olarak seslendirdi.
PROGRAMIN SOLİSTLERİ ÇOK BAŞARILIYDI
Programda solo olarak eserler seslendiren sanatçılar;” Kayboldum Kaybolan Yıllar içinde “ şarkısını seslendiren Gülay Kapucu, “Kader Diyemezsin” adlı şarkıyı Güler Çiçek, “ Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi sevdim” adlı eseri Seyhan Altunsoy, “ Yokluğun Cehennem, Yokluğun Beter” adlı Özdemir Hafızoğlu’nun şarkısını sunuculuk görevini de yapan Hüseyin Zeytin seslendirdi.
Konserin son bölümünde ise yine Özdemir Hafızoğlu’nun muhteşem bestelerinden birisi olan “Rüzgarlara Karşı Durdun” adlı şarkıyı ise Konserin saz sanatçısı Emine Sarı Yazgeldi tarafından seslendirildi. Gecenin tartışmasız en güzel şarkısı ve en iyi sesi olarak salondan büyük alkış aldı.
ÖZDEMİR HAFIZOĞLU’NA SÜRPRİZ
Yaklaşık 2,5 saat süren TSM konseri sonunda sanatçılar ayakta alkışlanırken, Hopa Halk Eğitim Müdürü Harun Yüce, kapanış konuşması yaparak teşekkür etti, Yüce. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen ve bizlere desteğini hiçbir zaman eksik etmeye sayın kaymakamımıza, ilçe Milli Eğitim müdürümüze, Hopa Ticaret Odası ve uzunlar Mobilya’ya, Kemalpaşa Belediyesi, Hopa Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Burada birçok müzik hocamız var, hem solist olarak hem de korist olarak. Ama hocaların hocası onları yetiştiren , çok değerli hocamız, Özdemir Hafızoğlu’na bir sürpriz hediyemiz olacak.” Dedi. Kutunun içinden Özdemir Hafızoğlu’nun Hopa Halk Eğitim Merkezi’nde Hopa bez bebeği tekniği ile yapılmış kuklasını verdi.
ARTVİNLİLİK BİZE ÇOK AĞIR BİR YÜK YÜKLEMİŞ!..
Özdemir Hafızoğlu, bu sürprizden dolayı duyduğu memnuniyetini teşekkür ederek dile getirdi. Hafızoğlu;”Bu akşam, Hopa’da güzel bir gecede birlikte olduk. Artvinli olmak aslında o kadar zor ki; Ben Artvin Şavşatlıyım. Çok ağır bir yük yüklenmiş bize. Hayatım boyunca, nereye gittiysem, kimle konuştuysam kötü bir Artvinli hikâyesi dinlemedim. Her yerde çok güzel bir intiba bırakmışlar. Bize miras olarak Güven, dostluk, kardeşlik, mertlik bırakmışlar. Sanat, kültür, edebiyat, şiirler, türküler bırakmışlar. Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize en derin sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.
TÜRK SANAT MÜZİĞİ’Nİ DAHA 
ÇOK KİTLEYE SEVDİRMELİYİZ
Programın sonunda gelecek yıl tekrar buluşmak dileğini dile getiren TSM severler; “Türk Sanat Müziği gerçekten insanın ruhunu dinlendiriyor. Yılda bir kez de olsa bu etkinliğin yapılmasını, hatta geleneksel hale getirilmesini istiyoruz. Salonlarda değil, daha geniş kitlelere taşıyabilirsek, hem Sanat Müziğimizin tüm kuşaklara sevilmesini ve yaşatılmasını sağlarız, hem de yeni sanatçıların yetişmesine vesile oluruz. Bu programı yapan, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Konser çok güzeldi. Zaman su gibi aktı geçti. Sanatçılarımıza, saz sanatçılarımıza, koroda yer alanlara, buraya gelip dinleyenlere, izleyenlere teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.