Bugün: 17.07.2019

HOPAPORT’A ZİYARET

HOPAPORT’A ZİYARET

Hopa’da CHP’nin Denizci Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi ekibi ile birlikte HOPAPORT’u ziyaret etti.26.03.2019 10:35
Hopa CHP Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi beraberinde İlçe Başkanı Adnan İskender, Kontenjan adayları Osman Akkaya ve İshak Karabulut ve İl Genel Meclisi adayları Murat Özçep, Hakan Makar ve Mustafa Şeker ve parti yöneticileri ile birlikte HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’i ziyaret ettiler. HOPAPORT toplantı odasında gerçekleşen ziyarette Genel Müdür Özer konuklarına “Hoş geldiniz” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Hopa CHP Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi sıcak karşılama için Genel Müdür Özer’e teşekkür ederek, 31 Mart’ta yapılacak olan Yerel seçimler ile ilgili düşünce ve projelerini paylaştı. Ekmekçi Ülkede bilinçli olarak yaşatılmaya çalışılan gerilim politikasının ekonomiyi de etkilediğini ifade ederek “Mesleğimiz gereği Meriç Beyle iş dayanışmalarımız var. Sektörün sorunlarını yakından biliyorum. Hopa Limanı Ülkemiz için bir değerdir ve ekonomimizin yıldızıdır. Bizler HOPAPORT’a göz bebeğimiz gibi bakmamız lazım. Çevresel anlamda çevre sakinlerinin bazı sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Seçildiğimiz ve göreve başladığımız zaman bu sorunlara karşılıklı anlayış ve özveri temelinde azami ölçüde çözüm bulunması noktasında çaba göstereceğiz.
Biz Hopa Limanında yaşanacak her İş’in öncelikle İlçemizde her kesim üzerinde ekonomik anlamda bir katkı sağladığının bilinci içindeyiz. Bunun ötesinde Meriç Bey olarak siz gerçekten İlçemiz için önemli bir kazançsınız. Hayatın her alanında bulunmanız, İlçemizin gelişimi adına projeler geliştirme çabanızı takdirle karşılıyor teşekkür ediyoruz. TSO ile Birlikte yürütmeye gayret ettiğiniz her projeye ilçemiz çıkarları doğrultusunda destek olacağımızın da bilinmesini istiyoruz.
Biz Hopa’mızın sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Elele vererek bu sorunları çözmek için Devletimizin her kapsını çalacağız. Bizler, dertlere derman olmak için ve Mart’ın sonunda Bahar’ı getirmek için bu yola çıktık” dedi.
HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de ziyaret ve destek mesajları için Taner Ekmekçiye teşekkür ederek “HOPAPORT olarak bizim onlarca projemiz var. Her bir projenin hayata geçirilmesi demek İlçemiz ve İl’imiz ekonomisine ciddi katkı sağlayacak projelerdir. Yıkılmasına karar verilen TMO ofislerine Hopalılar sahip çıkmış yıktırmamış, bizlerde ciddi sayılacak masraflar ederek ekonomiye kazandırdık ve bugün Limanımızın en faal çalışan terminallerinden biri haline gelmiştir. Çimento Terminali projemizi hayata geçirdik. Bugün Ülkemizin sektöründe önemli bir kuruluşu olan Aşkale Çimento tarafından neredeyse tam kapasite ile çalışmaya devam etmektedir. Bu projenin hayata geçirilmesi de İlimiz, ilçemiz ve Bölgemiz inşaat sektörüne ciddi katkı sunmakta, buna paralel Nakliye sektörü için bir istihdam kapısı olmuştur. Yapımı tamamlanan LPG Terminalimizin hizmete alınması noktasında sona geldik. Bu projede D. Karadeniz bölgesinde ilk projedir ve bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecektir. Hopa-Batum Demiryolu projesi, Kurvaziyer Gemi rotasına Hopa’yı dahil etme projesi, Serbest Bölge oluşturma gibi birçok proje üzerinde çalışmalara devam ediyoruz. 
Hopa halkının ve sizlerin ve en önemlisi de Mülki İdare ve yerel yönetimlerin bizim gibi kurumlara sahip çıkması, destek olması bizlere önemli moral destek vermektedir. 
Bunların ötesinde Eğitimden spora her alanda imkânları zorlayarak destek olmaya çalışıyoruz.  Tabi tüm bunları yaratırken yarattığımız İstihdam ile evlere huzur götürmeye yüzleri güldürmeye çalışıyoruz. 
Biz HOPAPORT olarak çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaret sonrası Taner Ekmekçi Departmanları ziyaret ederek çalışanlardan destek talebinde bulundu.
Ziyaret HOPAPORT İdare binası önünde çekilen fotoğraf ardından CHP Heyetinin limandan ayrılması ardından sona erdi.Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.