Bugün: 24.11.2020

KÖPEKLERİN SALDIRDIĞI YABAN KEÇİSİNİ ÖZEL GÜVENLİK KURTARDI

KÖPEKLERİN SALDIRDIĞI YABAN  KEÇİSİNİ ÖZEL GÜVENLİK KURTARDI

Köpeklerin saldırısına uğrayan yabankeçisini Deriner Barajı’nın özel güvelik görevlileri kurtardı. 20.06.2019 10:52
Artvin’de köpeklerin saldırısına uğrayan yabankeçisini özel güvelik görevlileri kurtardı.Deriner barajı gövdesine inen ve 3 yaşında olduğu tespit edilen yabankeçisi bölgedeki köpeklerin saldırısına uğradı.
Durumu fark eden özel güvenlik görevlisi Fatih Yıldırım arkadaşlarından yardım isteyerek köpekleri uzaklaştırdı.
Bacağından ve vücudun değişik yerlerinden yaralandığını fark eden Yıldırım, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğünü arayarak durumu bildirdi.
Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerince teslim alınan yabankeçisinin yaraları ekiplerce tedavi edildi. Bir süre kontrol altında tutulacak olan keçi, daha sonra yenide doğaya salınacak.
Yabankeçisinin köpeklerinden kurtaran Yıldırım yaptığı açıklamada, Deriner Barajının güvenliğinden sorumlu özel güvenlik görevlisi olduğunu ifade ederek. “Görev başındayken bu durumla karşılaştım. Bu bir insanlık gereği ben görevimi yaptım. Gerçi hangi güvenlikçi arkadaşım olsa aynısını yapardı. Yaban keçisinin hayatının kurtulması beni çok mutlu etti.” dedi.
Yaban keçileri özellikle su içebilmek için Baraj gölüne inmek zorunda kalıyor.
Ne yazık ki Ormanlarda bir çok yerde su kurudu. Bunun için Doğa Koruma Ve Milli Parklar bir proje hayata geçirebilir. Ormanların içinde çeşitli yerlerde akan suyu bulup belli mesafelerde gölet yada yalak koyarak bu hayvanların yollara inerek ezilmesini, köpeklerden korumasını sağlayabilir. Bu arada bir çok hayvan taşkın koruma duvarından düşüp boğulmakta yada mahsur kalmaktadır.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.