Bugün: 26.01.2021

MACAHELLİ VATANDAŞ KAYMAKAM BEY İLE GÖRÜŞEMEDİ. DERDİNİ BASINDAN ANLATTI.

MACAHELLİ VATANDAŞ KAYMAKAM BEY İLE GÖRÜŞEMEDİ. DERDİNİ BASINDAN ANLATTI.

Koronavirüs salgını mücadelesi kapsamında birçok rutin işler aksadı. 12.06.2020 16:07

Özellikle Borçka Türkiye'de ilk karantinaya alınan ilçe olması nedeniyle daha çok sıkıntılı günler yaşadı. Bu salgın sonrası birçok vatandaşımız köylere giderek köyde evindeki evlerini onarmaya yenilerini yapmaya başladılar.
Borçka Macahel havzası Maral köyü sakinlerinden Nazım İyem dededen kalan evini yıkarak yerine yeni ev yapmak istedi.  Bunun için  Borçka'ya gelerek Borçka Kaymakamı ile görüşmek istedi. 
Borçka  Kaymakamı ile   görüşmek isteyen İyem kaymakamlık binası kapıdaki görevli tarafından pandemi dolayısıyla kaymakam bey'in kimseyle görüşmediğini ve bu nedenle görüşemeyeceğini söylemesi üzerine Vatandaş görüşemeden geriye döndü.kaymakamlığa geçmeden  önce Ak Parti Borçka ilçe başkanı Şükrü Ertürk ile görüştüğünü söyleyen Nazım İyem, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Ben Camili havzası Maral köyü sakinlerinden Nazım İyem 70 yaşındayım. 2 çocuk babasıyım uzun yıllar İstanbul'da ikamet ettim. 2 yıl önce köyüme döndüm.  köyümde ki dededen kalma evim çok eski olduğu için yağmur  yağdığında su akıyor.  İçeriye akrep yılan gibi hayvanlar giriyor.  Gerçekten sıkıntılı bir durum var kendim için bir ev yapmak istedim  Bunun için Borçka'ya gelerek önce Ak Parti İlçe Başkanı köylümüz olan Şükrü Ertürk ile görüştüm kendisine Kaymakam bey ile görüşmek istediğimi ilettim. Bir netice alamadım.
İlçe başkanından çıkarak Kaymakamlığa gittim Kaymakamlığın girişindeki görevli memur Kaymakam Bey'in pandemi dolayısıyla kimseyle görüşmediğini bu nedenle görüşemeyeceğimizi  söyledi. Ben Derdimi Kime anlatacağım? Kaymakam bey benim geldiğimden haberi olmadı!. Yüz yüze görüşülemiyorsa başka yollar var.  Yazılı da alabilirlerdi. Telimi de. Bundan kaymakam beyin haberdar olmasını istiyorum.. 
Aklıma bunu Medya yoluyla Kaymakam Bey'e ulaştırma Fikri geldi. Başka çarem de yok.  Siz rastladınız Ben de sizin aracılığınızla Sayın kaymakamımıza buradan ulaşmış oluyorum. kendisine söyleyeceğim bazı ihtiyaçlarım olacak sıkıntılarım var.  Çünkü benim 65 yaş maaşından başka hiçbir gelirim yok fındığım var işte onunla geçinmeye çalışıyorum.Çocuklarım İstanbul'da. Eşim 2012 yılında bir asansör kazasında öldü. Yalnız yaşıyorum. Bu ev güvenli değil. Onun için  çare arıyorum. 
Ev yapımı için ihtiyaçlarım olacak. Evim yok acil ev yapmam gerekiyor.
 Bunun içinde Sayın kaymakamımızın yardımına ihtiyacım vardır. kendisi ile görüşemediğimiz için üzgünüm çünkü Macahele gitmek gelmek 120 kilometre yol.
 Ben 70 yaşında bir insanım üzerime yıkılacak kadar kötü durumda olan evin içinde yaşamak zorunda kaldığım için ev yapmak istiyorum Sayın kaymakamımıza buradan sizin aracılığınızla ulaşmak istiyorum. Çünkü yüz yüze görüşme şansı bulamadım. üzgünüm.  ben telefonumu vermek istiyorum. Eğer beni arayan olursa mutlu olurum.  0534 0 64 32 08 Teşekkür ederim."  dedi

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.