Bugün: 17.09.2019

MİLLİ BAYRAMLARDA CAMİLER NEDEN BAYRAKLARLA DONANMAZ? NEDEN BÖYLE ÖZEL GÜNLERDE ATATÜRK'E DUA EDİLMEZ?..

MİLLİ BAYRAMLARDA CAMİLER  NEDEN BAYRAKLARLA DONANMAZ? NEDEN BÖYLE ÖZEL GÜNLERDE  ATATÜRK'E DUA EDİLMEZ?..

Artvin'deki 19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili yorumlarıma devam ediyorum.20.05.2019 09:14
 Resmi kutlama töreni dışında bir de siyasi parti, STK ve odaların kutlama etkinliği vardı. Burada bir parantez açacağım. Türk demokrasisinin çiçekleri olduğunu iddia ettiğiniz partiler.. Sizin çelenklere ne oldu? Neden çelenk koymuyorsunuz böylesine önemli günlerde. Bir tek CHP çelenk sunumunda bulunuyor.

Böyle günlerde hele hele 23 Nisan, 19 mayıs, 30 Ağustos, Cumhuriyet Bayramı ve 10 kasım Atatürk’ü anma günlerinde hep birlikte siyasi partiler bir olup çelenk koyamaz mısınız? Bu size zor mu geliyor. Burada adınızı yazmıyorum. Ama bundan sonra yukarıda saydığım, çok önemli milli günlerde çelenk koymayan partileri özellikle yazacağım, kamuoyunun dikkatine sunacağım. Çelenklerinizi koyun. Türlü cemaatlerin baskısı altında kalmayın. Halkın yanında olun yeter.

100.ncü yıl olması nedeniyle, Hopa, Borçka ve Artvin Sanayi ve Ticaret Odaları ile bu şehrin belediye başkanlarının desteklediği 19 Mayıs’ın 100.ncü yıl yürüyüşü yapıldı. Hopa, Borçka ve Artvin güzergâhında belirlenen noktalardan yapılan yürüyüş Atatepe’de sona erdi. 19 km yol yapan Atatürk ve Cumhuriyet sevdalıları, burada Artvin halkıyla birlikte iftar açtı. İftar öncesi Dünyanın en büyük Atatürk Anıtı'na 2 çelenk kondu. Biri Hopa, Borçka ve Artvin sanayi odası adına tüm başkanların çelengi, diğeri de 19 mayıs 2012 yılında, tam da bu muhteşem anıtın açıldığı gün kurulan Artvin Faal gazeteciler derneğinin 8AFGAD) çelengi kondu. AFGAD'ın çelengi ziyadesiyle çok özel anlamlar taşıyordu. Saat 19.19’da dünya Atabari oynuyor etkinliği kapsamında Atatepe’de Atabari oynandı.

Ardından iftar açıldı. Yemek sonrası İl Müftüsü Hasan Güneş, dua etti. Atatepe’de, üstelik 19 Mayıs Milli Mücadelenin başladığı günün 100’ncü yılında Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuramcısı, kurtarıcısı ve kurucusu Atatürk için de bir dua bekleyen Artvin halkı bunu duyamayınca çok üzüldü. 2 kadın tepkisini bizzat müftünün yüzüne yaptı. “Olmadı hocam. Böyle bir günde böyle bir yerde Atatürk ve komutanlarının, silah arkadaşlarının adını anamıyorsunuz, Çok eksiksiniz. Çok yazık.”diyerek üzüntülerini ve tepkilerini dile getirdiler.

Peki, şimdi gelelim bu konuya. Türkiye’de 80 bini aşkın cami var. Bugün Milli bir bayram. Kurtuluşumuzun en önemli başlangıcı miladı olan bu bayramda siz hangi camimizde bayrak yâda Atatürk afişi asıldığını gördünüz. Bayrak, bağımsızlığın sembolüdür.

Bağımsız olmayanların namazları da kabul değildir, dinimize göre. Sahi neden asmazsınız bayrağımızı, Suudi Arabistan Karlı öldü diye 3 gün yas ilan edip Türkiye’de bayraklarımız yarıya indirildi be!.. Suudi Arabistan’da yas ilan edilmedi oysa!.. Çünkü Vahhabi geleneğinde yas da yok, mezar da!.. Mezarı taşlarla belirleyemezsiniz orada!.

Atatürk’ün adını camilerde neden anmazsınız? Dualarınızda Atatürk’e neden yer yok? Atatürk’e dua eden hocaları da diğer hocalar siz şikâyet eder, azarlarsınız!.Sizin dua etme şeklinize bakınca kadir Mısıroğlu aklıma geliyor, yada Cübbeli Ahmet, yada bir başka cemaatin şıhları!. Nedir bunların Atatürk düşmanlığı?

Ey diyanet; Senin boş bıraktığın yerleri bu cemaatler dolduruyor!. 15 Temmuz'da başımıza geleni hep birlikte yaşadık!. Hala da acılarını yaşamaya devam diyoruz!. Din ile ilgili ne söylenecekse, nerede program yapılacaksa Diyanet yapacak. Hatipoğlu değil, Cübbeli d hiç değil, Bilmem neyin cemaat şıhhı asla değil!..Artık bunlar sorgulanmalı. Artvin’de bunlar yaşandı da başka illerde çok güzel şeyler mi oldu. (Devam edecek...)


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.