Bugün: 17.09.2019

TATSIZ TUZSUZ RUHSUZ ATATÜRKSÜZ "19 MAYIS'IN 100'NCÜ" YILI KUTLAMASI

TATSIZ TUZSUZ RUHSUZ ATATÜRKSÜZ  "19 MAYIS'IN 100'NCÜ" YILI KUTLAMASI

19 Mayıs’ın dünya için büyük bir önemi vardır. 20.05.2019 09:25
19 Mayıs’ın dünya için büyük bir önemi vardır. Çünkü bu tarih, ağzı salyalı, ağzında tek dişi kalmış canavar diye tabir edilen emperyalist ülkelerin hayallerini kâbusa çeviren, çizdikleri haritayı rulo haline getirip ellerine tutuşturduğu tarihin başlangıcıdır. 
Bu ülkeler ve onun işbirlikçileri o acıyı hiçbir zaman unutmamışlardır!. Onlara göre Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet yok, Sevr var. Masa başı paylaştıkları Anadolu pastasından boğazlarına saplanan hürriyet fırtınası onları nefessiz bıraktı. Kimİleri karada Anadolu topraklarında , kimileri denizin dibinde şimdi!..

Modern dünyanın çağdaş temelleri üzerine inşa ettiği yepyeni 16. Yıldızın mimari Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma, Milli mücadele ve Gençlik Spor Bayramının 100’ncü yılıydı 19 Mayıs 2019…

Yüzüncü yılda bizi nasıl bir 19 Mayıs kutlamaları bekliyordu. Öyle ya Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup bize hiç bir bedel istemeden bağışladığı, hediye ettiği bu ülke için nasıl bir teşekkür programı yapılacaktı? Ama bir taraftan da aklıma

“Ya bunlar 2002’den beri milli bayramlarda hep hastalandılar, 
Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde yurt dışarılarda kendilerine programlar yapıp melse brunei adalarının sulatanının misafiri oldular böylesine önemli günlerde!.. Bazılarının dizleri sızladı, dizbağı aldılar Avrupa’dan, İngiltere’den!..

17 yıl böyle geçti. Bunlar bayramları da ikiye döldü!. Bir tanesi devletin resmi bayram kutlamaları, diğeri ise halkın bayramını halk kendisi kutluyordu! Devlet görevlileri ayrı zamanlarda çelenk koyuyor, siyasiler, STK’lar ayrı zamanda!..

Ve FETÖ’ nün çok güçlü olduğu 2005 ile 2013’lü yıllar. Hatırlayın, milletvekillerinin Bakanlarının olduğu dönemler, Türkçe Olimpiyatlarının statlarda yapıldığı dönemler! Övgüler dizmek için sıraya girenler, çok özleyenlerin olduğu dönemler. Hele hele bir TVci şarlatanın adı alzım değil soyadı Tan'ın, Sensiz yeterince eğlenemiyoruz, coşamıyoruz diyenlerin dönemi!..
Sınav şifrelerinim çalındığı, dönemlerde bu zatlar hükümete bir akıl verdiler.

Atatürk Anıtına çelenk koymayı artık bırakın. Hatta çelenk koymak isteyenler valiliklerden kaymakamlıklardan izin alınsın, gerekirse verilmesin!. Atatürk Anıtı’na çelenk koymak nedir diyen Vali yardımcısı tanıdım ben!..

Benim aklıma başka sorular da geliyor mesela. Diyanet’in kuruluş yıldönümünde neden Atatürk Anıtına çelenk koymazlar, dua etmezler. Camileri bayraklarla donatmazlar!. Bu camiler, bu milletin değil, mi? Bu ülkenin camileri değil mi? Hatta neredeyse tüm camileri arsasıyla birlikte halk imece kültürü ile yapıp Diyanet’e devretmiş bedelsiz bir şekilde vermiştir.

Bu şekilde 2019 yılına geldik. 19 Mayıs’ın 100’ncü yılında 19 Mayıs 2019 tarihinde gün boyunca ne valiliğin, ne belediyenin, ne gençlik spor il Müdürlüğü’nün çelengi Atatürk Anıtı önünde yoktu. Öğlenden sonra CHP ve ADD Saat 13.00’te çelenk töreni yaptı.

Onların çelenkleri sabah 10.00’da konuldu ama herhalde yarım saat bilemediniz bir-2 saat sonra apar topar kaldırıldı!.. Çünkü aynı yerde bayram etkinlikleri var diye çelenkler kaldırıldı!. O zaman niye koydunuz çelenkleri? “Mış” gibi yapmanız sizi bu eksikliğinizden alıkoyamaz (Devam Edecek..).

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.