Bugün: 21.09.2020

TEŞEKKÜRLER MACAHEL OFFROAD KULÜBÜ ÜYELERİ. KAZMA KÜREKLE DESTAN YAZAN HERKESE TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜRLER MACAHEL OFFROAD KULÜBÜ ÜYELERİ. KAZMA KÜREKLE DESTAN YAZAN HERKESE TEŞEKKÜR

Borçka’da 23 Aralık 2019 Pazartesi gecesi saat 23.45 sularında çıkan ve herkesin yüreğini ağzına getiren orman yangını, Orman Bölge Müdürlüğü,AFAD, jandarma, Borçka Belediyesi itfaiye ekibi, Borçka İşletme Müdürlüğü, Borçka halkı ve gönüllüler tarafından 2,5 saat süren yoğun bir çalışma sonucu söndürülerek, kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başlatıldı. 24.12.2019 11:52

Borçka’da 23 Aralık 2019 Pazartesi gecesi saat 23.45 sularında çıkan ve herkesin yüreğini ağzına getiren orman yangını, Orman Bölge Müdürlüğü,AFAD, jandarma, Borçka Belediyesi itfaiye ekibi, Borçka İşletme Müdürlüğü, Borçka halkı ve gönüllüler tarafından 2,5 saat süren yoğun bir çalışma sonucu söndürülerek, kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başlatıldı.

Yangına müdahalede bulunan 150’ye aşkın gönüllü insan arasında yangını haber alır almaz Whatsapp hattı üzerinden haberleşen ve anında toplanarak 3 araçla 12 kişilik ekiple alana gelen Macahel Ofroad Kulübü Üyeleri Borçka halkının kalbinde taht kurdu.

Kulüp adına açıklamada bulunan Kulübün Kurucu Başkanı Şener Gökdemir; “Aşırı rüzgar sonucu elektrik telleri birbirine vurmaya başladı. Ateşler çıkmaya başlayınca hemen Çoruh Elektrik Dağıtım'a ihbarlarımızı yaptık. Sokak lambaları söndürüldü.

Taşlıtarla'daki yangın haberi gelince Bizim kendi kurmuş olduğumuz Macahel offroad ve doğa sporları arama kurtarma kulübü olarak whatsapp üzerinden haberleşerek anında 12 kişi bir araya gelerek yangın alanına gittik. Önce yangının önüne geçebilmek için Aydınlar Mahallesi üzerinden alana gitmeye çalıştık. Ancak yol bitti ve yangına uzak kaldık. Oradan aşağıya tekrar yola indik ve yangın alanına vardık.

Kazma kürekle müdahale de bulunduk. Yaklaşık 2,5 saat süren bir çalışma ile yangın söndürüldü. Bazı arkadaşlarımız dumandan etkilendi. Onlara ambulanslarda oksijen desteği verildi. Arkadaşlarımızın sağlık durumu iyi..

Biz bu kulübü Ekim ayında kurduk. Her zaman zorlu şartlarda, afetlerde, orman yangınlarında, kurtarma çalışmalarında bize görev düştüğü anda orada oluruz. Biz her zaman Borçka’nın, Artvin’in, bize ihtiyacı olan çevre illerin yanında olacağız.

Yangına 150 civarında insan müdahale etti. Ben de emek veren, kendi canını hiçe sayarak yangına müdahale eden herkese bir doğasever olarak teşekkür ediyorum. Bu hepimizin görevidir."dedi.

Ben bu haberi yapan ve yazan gazeteci olarak Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkan Yardımcısı olarak hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Bu soğuk Aralık gecesinde varlığınızla ruhumuzu ısıttınız. Ormanda yaşayan milyarlarca makro mikro canlı adına da sizin nezdinizde bu gece yangını söndürmek için alınteri döken herkese gönülden teşekkür ediyorum.
-Sami Özçelik-

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.