Bugün: 26.05.2020

TÜRKİYE YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ (TYGD) ARTVİN İL TEMSİLCİLİĞİNE SAMİ ÖZÇELİK ATANDI

TÜRKİYE YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ (TYGD) ARTVİN İL TEMSİLCİLİĞİNE SAMİ ÖZÇELİK ATANDI

Merkezi Ankara'da bulunan ve 2013 yılında kurulan Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Yurt genelinde ve yurt dışında temsilci atamalarına devam ediyor. 20.06.2019 10:57
Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkan Yardımcısı Sami Özelik, Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Artvin İl Temsilciliğine atandı. 
Genel Başkan Kenan Akçahanoğlu imzalı atama belgesini 17 Haziran 2019 tarihinde sosyal medyada takipçileriyle paylaşana Gazeteci Sami Özçelik; “Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD)Artvin İl Temsilciliğine atanmış bulunuyorum..
TYGD Genel Başkanımız sayın Kenan Akçahanoğlu'na, Dernek Muhasibi Sayın Mehpare Oymak'a ve Karadeniz Bölge temsilcisi Sayın Kemal Çuman'a başarı dileyen Türkiye genelinde ve yurt dışında yaşayan dernek il ve ilçe temsilci arkadaşlarımıza teşekkür ederim..”ifadelerine yer verdi.
Karadeniz Bölgesi’nde atamaların yapıldığını Türkiye genelinde yerel gazetecilikle ilgili sorunların çözümü için ve böyle bir oluşumun zorunluluk hale geldiğini belirten Karadeniz Bölge Sorumlusu Gazeteci Kemal Çuman;
”Türkiye’de yerel gazetecilik ile ilgili sorunları Ankara’ya daha güçlü bir ses ile duyurmak için TYGD 2013 yılında Gazeteci Kenan Akçahanoğlu tarafından kuruldu. Bu dernek yerel basın sektörüne, gazetecilik mesleğini yaşatan gazeteci arkadaşlarımızın sesi olacak.
Bu inançla biz Karadeniz Bölge Temsilcilini alarak çalışmalarımıza başladık. Trabzon’daki oluşumumuzu tamamlamak üzereyiz. Artvin İl Temsilcisi olarak gazeteci arkadaşımız Sami Özçelik atanmıştır, aynı gün Of İlçe Temsilcimiz gazeteci Yüksel Yaşar olmuştur. Ben her 2 arkadaşımıza, her gün yeni yeni isimler aramıza katılıyor, onlara da hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.”dedi.
TYGD Artvin İl Temsilcisi olarak atanan ve ilçe temsilciliklerinin oluşturulması için çalışma başlatan Özçelik ; “Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD)Artvin İl Temsilciliğine atanmış bulunuyorum.. TYGD Genel Başkanımız sayın Kenan Akçahanoğlu'na, Dernek Muhasibi Sayın Mehpare Oymak'a ve Karadeniz Bölge temsilcisi Sayın Kemal Çuman'a, bizlere başarı dileyen Türkiye genelinde ve yurt dışında yaşayan dernek il ve ilçe temsilci arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Türkiye’de gazetecilik sektörü gerçekten çok zor günler geçiriyor. Bütün gazeteci arkadaşlarımız bunu çok iyi biliyor ve sıkıntılarını yaşıyor.
Buna rağmen bu mesleğin yaşatılması için olağanüstü özveride bulunarak ayakta durmaya çalışıyor. Ben gerçek anlamda ilk gazeteciliğe 17 Eylül 2003 yılında 08 Haber gazetesinin kurucu kadrosunda yer alarak başladım. O günden bu yana sürekli olarak aktif gazetecilik mesleğini yapmaya gayret ettim.
TYGD Başkanı Sayın Kenan Akçahanoğlu’nın gönderdiği atamam ile ilgili belgeyi sosyal medyadan paylaştıktan sonra yüzlerce destek yorumları geldi. Ben tüm dostlarımıza, bana manevi güç veren herkese saygılarımı sunuyorum. Bana bu görevi veren Genel Başkanımız Kenan Akçahanoğlu’na bir kere daha teşekkür ediyorum.”dedi.
Bu arada Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’nin (TYGD) Marmara Bölgesi toplantısı sonrası Genel Başkan Akçahanoğlu’nun değerlendirmesi geldi. Yapılan değerlendirmede şu ifadeler yer aldı; Değerli arkadaşlar;
TYGD Marmara Bölgesi istişare toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. Bu toplantıda. Çok önemli kararlar alındı. Kocaeli İl temsilcimiz ve Genel Başkan Yardımcımız. Ahmet Öz, başta olmak üzere
Organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen. TYGD Kocaeli il yönetiminden; Figen Öz, Vedat Taştekin, Soner Gülezer ile Ahmet Uzun arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri konuk eden; KARSAD ve Diğer kurumlara ve Karamürsel esnafına şükranlarımı sunuyorum.
Toplantıya katılımları ile bizleri mutlu eden. Almanya’dan gelen Ragıp Lapçin, Yasemin Hanıma, Ali Kaya beylere, G.Antep'den gelen. Ali Duysak beye İzmir den gelen Levent Aydın beye Tekirdağ/ Çorludan gelen Fikret Avcı beye, Antalya'dan gelen Cemil Sarıtaş beye, Tekirdağ/ Çorludan gelen Fikret Avcı beye, Çanakkale den gelen Bülent Kumaş beye, Amasya dan gelen Bilal Güley beye, İstanbul’dan gelen; Erdal Arslan, Gülin Gülşah Aydoğan, Mehpare Oymak, Tayfun Köseler ve Mesut Solak, Bilecik ten Ziya Beşkardeş ve Kadir İblag, Yalova dan katılan Mustafa Doğan, Fedai Gündoğdu, İbrahim İnce,Feza Gürel,Ebru Kaplan,Sadullah Serin,Mahmura Açıl,Vedat Yılmaz , Ayrıca Ankara dan gelen; Hüseyin Yakut, Ayhan Şahin, Selçuk Dulkadiroğlu, Yunus Konakçı ve Emre Gültopçu beylere çok teşekkür ediyorum.
Değerli arkadaşlar; TYGD Marmara Bölgesi istişare toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı. Verimli geçen bu toplantıda.çok önemli kararlar alındı. Gazetecilerin sorun ve primlerinin yanısıra gelecekte ki projeler ve yol haritası tartışıldı. Katılımcıların görüş, öneri ve isteklerine yer verildi. Bu ve benzeri çalışmalarımız Türkiye geneli bölge bazlı olarak devam edecek olup. Ülke geneli Gazeteci meslek teşkilatımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Kocaeli İl Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız. Ahmet Öz, başta olmak üzere organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen.
TYGD Kocaeli il yönetiminden; Figen Öz, Vedat Taştekin, Soner Gülezer ile Ahmet Uzun arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri konuk eden; KARSAD ve Diğer kurumlara ve Karamürsel esnafına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca desteklerinden dolayı; Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Belediye Başkan yardımcısı Muhittin Güngör beye teşekkür ediyorum..
Katılımları ile bizlere destek veren Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu,Yalova Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay,Yalova Kaytazdere Belediye Başkan Yardımcısı Feyzullah Karaaslan,Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr.Şenol Ergüney,Yeniden Refah Partisi Karamürsel İlçe Teşkilatı,Yalova Özel Uzmanlar Hastanesi Yetkililerine, Toplantıya katılımları ile bizleri mutlu eden.
Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği resmi internet sayfasında derneğin kuruluş amacı misyonu ve vizyonu hakkında şu bilgiler yer alıyor;
DERNEĞİN KURULUŞ AMACIMIZ
Türkiye başta olmak üzere dünya geneli medya alanında faaliyet gösteren, internet gazeteciliği, radyo, televizyon, gazete ve dergi imtiyaz sahiplerini tüzüğümüzün öngördüğü şekilde tek bir çatı altında toplamak,
Üyelerimizin mesleki, sosyal ve ekonomik haklarını korumak, geliştirmek ve gelişmelerini desteklemek amacı ile hareket etmek,
Sosyal ve kültürel alanlarda gerekli projeleri üretmek ve uygulamak,
Medya sektörünün değişik bölümlerinde “meslek” icra edenlerin, toplum içindeki değeri ve etkinliğini artırıcı tedbirleri almak,
Üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek sosyal tesisler açmak,
Üyelerimize özel matbaa hizmeti vererek basılı mecraların daha ucuz maliyet ile basılmasını sağlamak,
Reklam ajansı kurmak koşulu ile üyemiz olanlara reklam almalarını sağlamak,
Dernek bünyesinde iktisadi işletmeler kurmak,
Haber ajansı kurmak.
VİZYONUMUZ
Türkiye Cumhuriyeti devleti; Atatürk ilke ve inkılâplarını benimseyen; anayasaya dayanan millî, demokrat, laik, sosyal hukuk devleti anlayışı içinde demokratik düzenin korunması; sosyal adaletin gerçekleşmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırılmasına hizmet etmek…
MİSYONUMUZ
İnsana ve insan haklarına saygılı olmak,
Tarafsızlık ve doğruluk ilkelerini önemsemek,
Hukuk kurallarına saygılı olmak,
Ahlak ve etik kurallara dikkat etmek,
İlkeli ve dürüst yayıncılığı desteklemek,
Özel hayatın gizliliği ilkelerini benimsemek,
Çevreye ve sosyal sorumluluk projelerine duyarlı olmak,
Uluslar arası düzeyde sektörümüzü takip etmek; internet gazeteciliği, radyo, televizyon, gazete ve dergi yayıncılığındaki her türlü teknolojik gelişmeleri takip ederek, üyeleri ile paylaşmak..
Haber: Eda Başar

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.