Bugün: 26.06.2019

VALİ DORUK AFGAD’I ZİYARET ETTİ

VALİ DORUK AFGAD’I ZİYARET ETTİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Faal Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.18.01.2019 08:37
 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Dernek her yıl bir ilçede kutlama etkinliği kapsamında Borçka’da olduğu için ziyaret gerçekleşememişti.
Vali Yılmaz Doruk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Artvin Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ettiğini, Artvin Faal Gazeteciler Derneği’ni gecikmeli de olsa ziyaret ettiğini söyledi. Vali Yılmaz Doruk’un AFGAD ziyaretine İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanbur’ da eşlik etti. Vali Doruk’u Dernek Başkanı Turan Şentürk, Eski Başkan İsmet Başar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Nur Ersöz, Şakir Kara, Sami Özçelik, Eyüp Akçay karşıladı. 
Vali Yılmaz Doruk, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu, gazetecilerin bir anlamda kamu görevi yaptıklarını belirtti. Artvin’de gazetecilik ile ilgili Lise düzeyinde bölümün olmasını da çok önemsediğini anlatan Vali Doruk,”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettik. Sizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü her yıl bir başka ilçede kutladığınız için ziyaret edememiştim. Bu ziyareti bugün gerçekleştirmiş olduk. Artvin’de Lise düzeyinde bir bölümün olması gerçekten çok güzel... 10 Ocak’ta orada okuyan çocuklarla birlikte kahvaltı programında buluştuk.”dedi.
Vali Doruk, Dernek Başkanı ve yönetiminin duygu ve düşüncelerini de aldı. Dernek Başkanı Turan Şentürk Vali Yılmaz Doruk’a teşekkür etti. Şentürk,”Sayın Valim, derneğimize hoşgeldiniz. 10 Ocak’ta biz her yıl bir başka ilçede olduğumuz için ziyaretleri kabul edemiyoruz. Bu yıl da Borçka’daydık. Yerel gazetecilik gerçekten çok zor... Ama bu mesleği en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.
AFGAD Eski Başkanı İsmet Başar’da “Sayın Valim, ben de derneğimize hoş geldiniz diyorum. Yerelde gazete çıkarmak çok zor... Kalıp, mürekkep, kâğıt, her şey dışarıdan geliyor. Çok fazla gazete çıkınca da israf olmaktadır. Kira, sigorta, maaşlar,gazete kâğıdı çok büyük meblağ tutuyor. Erzurum, Sivas gibi Birçok il bu sorunu birleşerek aşmayı başarmıştır. İstenirse bu yapılabilir. Gazetecilik bölümünün açılması konusu derneğimizin fikridir. Hatice Hanım ve kurucu Başkanımız Yaşar Kars’ın girişimleri oldu. Vali Ömer Doğanay’ın da desteği ile bu bölüm açıldı. Siz 10 Ocak’ta bölüm öğrencileriyle kahvaltı programında buluştunuz.”dedi.
AFGAD Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Nur Ersöz, Borçka’ya Turizmle ilgili uygulama okulunun açılmasının önemine değindi. Ersöz;”Borçka her geçen gün artan sayıda turist alan bir ilçe. Özellikle Borçka Karagöl’ü görmek için yüzbinlerce yerli yabancı turist gelmektedir. Ancak ara eleman dediğimiz hizmet sektöründe personel sıkıntısı var. Gelen turist hemen dönüyor. 10 Ocak’ta Borçka’ya yaptığımız ziyarette hızla artan turist sayısına ve taleplere karşı yetersiz kalma konusu gündeme geldi. Konaklama ve ağırlama sektörünün sıkıntısını bu uygulama okulu ile ortadan kaldırabileceğimiz düşüncesi ortaya çıktı. Turistin gelmesi kadar, onların daha fazla kalmalarını sağlamak, hizmet sunabilmek de çok önemlidir.”dedi.
Ekolojik Köy Projesi, Demans Ve Alzheimer Merkezi konularının da konuşulduğu ziyaret, karşılıklı sohbet ile sona erdi.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.