Bugün: 03.07.2020

Madenler...

DARILMACA YOK..!

DARILMACA YOK..!

Madenler...

Merhaba.

Artvin turizm ve eğitim kenti mi olacak? Yoksa barajlar ve madenler şehri mi?

Eğer turizm kenti olacaksa "şehir" olarak devam edecek.

Cerrat tepede çıkarılması planlanan maden ile ilgili herkes bir fikir beyan ediyor son zamanlarda. Öyle ki herkes konunun uzmanı oluverdi. Bilgisi olan da, olmayıp kulaktan dolma bilgisi olanda konuşuyor. Yani ağzı olan konuşuyor.

Aslında daha önce de söyledim bir kaç kez.

Bu mücadele hepimizin. Artvin sevdalısı olan herkesin. Ancak, Yeşil Artvin Derneğinin daha önceki başarılarını takdir ederek, güvenini kaybeden mevcut yönetimin istifa ederek, tarafsız, daha objektif düşünebilen ve güveni zedelenmemiş bir yönetim ile bu mücadele daha başarıya ulaşır.

Karşı çıkmak, "karşıyım" demekle olmaz. "emperyalist güçler" gibi Süslü püslü cümleler kurmak ile olmaz. Bu sadece kendini bilgili gösterme çabasında olan cahillerin işidir.

Memleketin menfaatine yapılacak olan mücadele, net, kişisel çıkarlar gözetilmeden, anlattığınızın herkesin anlayacağı ifadelerle yapılmalıdır.

Toplumumuzun büyük bir bölümünde "her şeye karşı olmak",  "karşı fikrin yaptığı herşeye muhalefet etmek" gibi bir psikoloji vardır. Bu bana göre tamamen ideolojisi gereği yapılan gereksiz çıkışlardır.

Artvin`de hepimizin yapması gereken şey birlik olmak ve ön yargısız hareket etmektir. Memleketin aleyhine yapılacak herşeye sonuna kadar direnmektir.

Ancak, karşınızdakileri de dinlemek, fikirlerini almak önemlidir. Hep söylerim, madeni çıkaracak olan şirket bu işi nasıl yapacağını sormamız, gerekli taahütleri almamız gereklidir.

Şimdi ben bu köşem aracılığı ile maden şirketine çağrıda bulunuyorum. Çay Tv`deki programıma gelin Artvin halkı adına sorularımı yanıtlayın.

Saygılarımla...

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2393