Bugün: 03.07.2020

seçime Merhaba

Ak Parti, CHP ve MHP kıyasıya yarışacaklar. Ama bu yarışın nasıl yapılması gerektiğini nasıl yol izlenmesi gerektiğini SKM`ler karar verecek.
DARILMACA YOK..!
Artvin`de seçim
Merhaba.
Artvin`de, Ak Partiden  Mehmet Kocatepe, MHP`den Kadir Keskin ilan edildi. CHP`de ise ön seçimi kazanan Emin Özgün. 
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Tüm adaylara başarılar dilerim. 
Şimdi seçim stratejilerini nasıl yapacaklar? 
Nasıl bir yol izleyecekler?
Ak Parti, CHP ve MHP kıyasıya yarışacaklar. Ama bu yarışın nasıl yapılması gerektiğini nasıl yol izlenmesi gerektiğini SKM`ler karar verecek. 
SKM:
Yani, Seçim Koordinasyon Merkezi. 
Adayın tüm kampanyasını yürütecek olan bir kurul. Hangi saatte nereye gidecek, ele alacağı konu başlıkları neler olacak, seçim çalışmaları esnasında hangi mecralar kullanılacak v.s. Herşeyi bu kurul belirleyecek.
Tüm harcama yetkisi de bu kurulun elinde olacak.
Ne kadar önemli bir kurul olduğunu bilmem anlatabildim mi?
Dengeler de önemli. Belediye Meclis üyeliğine kimler aday olacak. Kontenjan adayları kimler olacak. ilçe ve mahalle dengeleri....
Aday çalışma yaparken, halk tarafından karşılacağı çeşitli eleştiriler de olacak. Mesela diyecekeler ki, "senin parti yönetimindeki falancı varya.... üç kağıtçının teki. Onun olduğu yere ben oy vermem" diyecek.
Mesela diyecek ki "sayın aday siz bu insanlarla mı yola çıktınız. Bunların sadece kendilerine faydası var. Bugüne kadar millete ne faydaları oldu, hangi sözlerinde durdular da, bunlarla gezip bizden oy istiyorsunuz?" Diyecekler.
Bunun gibi çeşitli eleştirilere maruz kalacaklar adaylar. Ağır bir yükün altına girmiş oldular tüm adaylar....
Allah kolaylıklar versin.
Saygılarımla....     tekrar
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2318