Bugün: 09.07.2020

Artvin’den Başbakan geçti

Artvin’den Başbakan geçti

Türkiye Cumhuriyetinin beklide son başbakanı Binali Yıldırım Anayasa değişikliği konulu referandumda Evet oyu istemek için Artvin meydanında vatandaşla bir araya geldi. İl merkezindeki mitingde hava soğuk olmasına karşın binlerce kişi başbakanın mitinginde yer almak için ilçelerden gelerek il merkezinde toplandılar. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı il merkezinde saatler 12 yi gösterdiğinde caddelerde alınan güvenlik gerekçeleriyle Artvinli vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı. Uzun dolaşarak iş yerlerine gitmek zorunda kalanlar oldu. 
Neyse ki saatler 16 olmadan Türkiye Cumhuriyetinin beklide son başbakanı olan Binali Yıldırım’ı taşıyan AK Parti seçim otobüsü Artvin sokaklarında göründü. Helikopter ile Artvin şehir stadına inen başbakan oradan kent meydanına kadar partinin seçim otobüsüyle geldi. Başbakan ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik  ve Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’da yer aldığı Artvin mitinginde ilçelerden katılan vatandaşların yoğunluğu dikkat çekti. İlk olarak konuşan Ak Parti il başkanı Erkan Balta’nın konuşmalarındaki Hayır propagandasına karşı yapılan eleştirileri n devamı diğer konuşmacılara ve son olarak konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım’a kadar devam etmesi benim dikkatimi çekti. 
Aslında neden Evet denilmesi gerektiği konusundaki konuşmaları da fazlaca doyurucu bulmadım. Binlerce vatandaşın katıldığı bu miting de Hayır diyenleri eleştirmek yerine, Hayır diyecek olanların Evet e yönlendirilmesi için daha akıcı ve somut örnekler beklerdim. Evet in gerekçeleri ve gerekliliği konusunda beni tatmin edecek neticeler bekliyordum. Örneğin Sayın Başbakan’ın Cankurtaran tüneli bitmiş ve içinden geçiliyormuşçasına  konuşmasında sanırım bilgi eksikliği vardı. Artvin’de Cerattepe konusunda bir şeyler söylenmesini umuyordum, Artvin hava alanı konusunda da bir umut bekliyordum Rize den ayrı olarak. Bunları bulamadım ancak yinede halkın ilgisi ve Başbakanın performansı soğuk Artvin meydanını ısıtmaya yetti. 
Burada Evet verecek olan vatandaşı da Hayır diyecek olan vatandaşı da aynı görmenin daha doğru olacağını duymak isterdim. Ben Hayır diyeceksem korkmadan ve ötekileştirilmeden diyebilmeliyim. Bu güveni iktidar partisinin genel başkanı ve ülkemizin başbakanından alamadım. ..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9047