Bugün: 09.07.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • DEĞİRMENCİ YALNIZ DEĞİLDİR

DEĞİRMENCİ YALNIZ DEĞİLDİR

DEĞİRMENCİ YALNIZ DEĞİLDİR
Referanduma daha iki aydan fazla zaman olmasına karşın maalesef ayrışmalar çoktan başlamış oldu. Evet diyenlerin hiçbir sorun yaşamadığı medya ve spor dünyasında, Hayır diyenler ise işinden aşından oluyor. İsimlerini vererek tekrar onların anımsanmasını istemediğim için Evet diyen spor ve medya mensuplarını biliyoruz, hem de makam mevki beklentileri olduğunu da öğrendik onlar Evet derken ne işlerinden oluyorlar ne de aşlarından. 
Diğer tarafta Hayır dediği için çalıştığı kurumdan bir telefonla işinden olan haber sunucusu ve peşine gelen sorumlu müdürün istifası, hiç doğru şeyler değil, son zamanların en çok izlenen sabah haber programının sunucusu olan meslektaşımız, milyonların beğenisini toplayan kişi işinden olabiliyorsa devamını düşünemiyorum bile. Aynı yayın kuruluşunun gazetesinde sorumlu olan başka bir isim Evet dediği için ne bir eleştiri nede bir işinden olması söz konusu olmuyor.
Neyse ki bizlerde buna benzer bir sorun olmuyor. İsmet Başar gazetelerinde çalışan 20 nin üzerinde kişi söz konusu, hiç birinin ‘zor’ kazandığı ekmeği risk altında değil. Evet i düşünenlerin de, açık açık Hayır diyenlerinde. Bizde demokrasi oldukça gelişmiş ve sistem oturmuş ki kurum içi anlayış farklılıkları bizi bozamıyor. Bizi bozabilecek tek şey içimizden değil dışarıdan gelecek olan baskı ve zülüm olur. Geçtiğimiz ay il genelinde bir algı oluşturmaya çalışan sözüm ona gazetecilik oynayan kişilerin çabaları bizi bozmaya yetmeyecek ancak bunların ne yapacağı belli olmuyor, yine de daha fazla dikkatli olacağız.
Değirmenci yalnız değil demiştik, gerçekten de sosyal medyada yaygınlaşan ve milyonları bulan destek paylaşımları ve mesajları paylaşılıyor. Hatta işinden edildiği kanalın dizi oyuncuları bile destek vererek ‘bizi de kovun biz de Hayır diyoruz’ diye biliyorlar. Ben de hem İsmet Başar gazeteleri olarak, hem de Artvin Faal Gazeteciler Dernek Başkanı olarak, hiçbir gazetecinin hatta hiçbir çalışanın düşüncelerinden dolayı işinden aşından olmamasını diliyorum. Eğer oluyorsa da bunu esefle karşılıyor ve yapılan bu uygulamayı kınıyorum. 
Bugün 14 Şubat sevgililer günüymüş bu arada özellikle gençlerin ve kendini genç hisseden herkesin sevgililer gününü kutluyorum. Tabiki de sevgililer günü sadece gençlerin kutladığı bir gün değil. Ancak insanın kendisini genç hissetmesi de güzel bir duygu olması gerekiyor. Neyse, tüm insanlığın ‘Sevgililer günü’ Hayırlı olsun.
 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1836