Bugün: 03.07.2020

HOPA KAYMAKAMI

HOPA KAYMAKAMI

İlçeye atandığı günden itibaren kısa zamanda Hopa`ya uyum sağlamış olan ve yaptıklarıyla beğeni alan Ferit Görükmez`in son uygulamaları tepki çekmeye başladı. Referandum sürecinde irili ufaklı hayır kampanyaları devam ederken özellikle Halkevlerinin binalara yapıştırmış olduğu Hayır afişleri belediye ekiplerince gece geç saatlerde temizlenmesi tepki çekiyor. 
Edinilen bilgiye göre Belediye zabıta ekipleri tarafından Hopa merkezde bilinen noktalarda afişlenmiş olan Hayır posterleri gece geç saatlerde temizlenmiş. Belediye ekiplerinden alınan bilgiye göre ilçe kaymakamı tarafından yapılan görevlendirme neticesinde bu afişlerin temizlendiği öğrenildi. Ülke genelinde olduğu gibi Hopa`da da adil koşullarda evet veya hayır kampanyasının yapıldığı söylenemez. İlçede bulunan bilbordlarda evet afişleri tamamını doldurmuş, hayır`a da duvarlar kalmış. 
Gerekçeyi bilmiyorum ancak uygulamayı hiç ama hiç doğru bulmuyorum. İlçe kaymakamı sayın Görükmez "evet kanpanyası için salon temini için ricada buluna biliyorsunuz da hayır için yapılan afişlemeleri neden kazıttırıyorsunuz" `bu tür uygulamalarınız ne evet çalışmalarına katkı koyar, ne de hayırcılara zarar verir` sadece gereksiz yere gereksiz gerilimlere neden olur. Burada önemli olan şehrin sakin bir şekilde referandum sürecini tamamlamasıdır. 
Ne hayırcılar nede evetciler bu yapılanı istemezler. İstedikleri tek şey sorunsuzca sürecin tamamlanmasıdır. 16 Nisan`dan sonrada bu insanlar bu şehirde yaşamlarını sürdürecekler. Hopa`da evetcilerle hayırcılar aynı kahvede oyun, aynı düğünde horon oynayan insanlardır. İlçeye geldiğiniz günden beri mütevazi kişiliğiniz, pozitif ve uyumlu uygulamalarınızla almış olduğunuz olumlu imajınızı bu tür şeylerle ortadan kaldırmaya çalışmayınız. Hadi hayırlısı. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1724