Bugün: 10.07.2020

REFERANDUM ÇALIŞMALARI

REFERANDUM ÇALIŞMALARI
Eleştirmeyeceğim diyorum ancak gördüklerimden duyduklarımdan sonra eleştirmeden de duramıyorum. Nasıl bir anlayıştır ki, bu kadar mahsum bu kadar şirin olunabiliniyor. Her kesin mutlak bir görüşü ve mutlak bir tarafı olması kadar doğru bir şey yok, bu bilinçle eleştiri oklarımı doğrultuyorum. Emin olunuz burada tarafı olduğum anlayışı savunmayacağım, hatta tarafı olduğum anlayışı bile eleştirmekten geride durmam, beni okuyanlar, beni hem tanırlar hem de bilirler. Tamda bu yönümü bilenlerin sayesinde, bu mesleğe devam edebiliyorum.
Gelelim konumuza, çeyrek asırlık bir mücadelenin ürünü olan Cerattepe meselesi yüzünden aylarca ohal içinde ohal yaşadık. Son ay için alınan karar da yine ohal içinde ohal süreci gibi devam ediyor. Değişen sadece yasak olan şeylerin izne tabi olması. Tabi o izin çıkarsa. Artvin deki durum bu haldeyken, Diyarbakır’da Nevruz kutlamaları adı altında İmralı’daki terör reisinin posterleri bir tarafta, sözde bayrağı paçavraları diğer tarafta sallanabiliyor. Buna izin veren anlayış, hayır diyenlerin terörist olduğunu ima eden söylemlerine devam ediyor. 
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek gerekmiyor mu? O halkında tabiî ki barış ortamında, huzurlu bir yaşam sürdürme hakları vardır. Ancak ülkenin geleceğine dinamit koyan ve koymaya da devam etmeye çalışan terörist reisinin halen daha meydanlarda ohal olmasına karşın devasa posterleri yer alabiliyorsa, biz Artvin’de ohal içinde neyin ohalini yaşıyoruz. Diyarbakır da ki fotoğraf ortada ikin, hem İstanbul’da hem de Niğde’de Hayır çalışması yapan kişilere saldırıları ve gelen yasakları nasıl karşılamalıyız. 
Çok fazla bir şey demek istemiyorum eğer ülkemizin en huzurlu ve güvenilir ili olan Artvin ve ilçelerinde bile yaşam zorlaştırılabiliyor da, başka yerde bu olmuyorsa referanduma ne gerek var. Çalışmalara da gerek yok, Güney doğunun yarısı evet diğer yarısı da boykot eder, sandık açılınca da netice bir birine yakın sonuçlarla neticelenirse, ipi göğüsleyen tarafın amacına ulaşmış olması her şeyin çözülmüş olması anlamına mı gelecek. Bir tarafta terör örgütleri hayır diyor diyeceksiniz, diğer taraftan da onların ülke içerisindeki şovlarına müsaade edeceksiniz. Olmaz ya bu kadar da olmaz. Hadi hayırlısı… 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1661