Bugün: 10.07.2020

Saçma sapan spor etkinliği

Saçma sapan spor etkinliği
Saçma sapan spor etkinliği
Aslında etkinliğin saçma sapanı yok, spor etkinliğinin de saçma sapanı yok. Saçma sapan spor etkinliği de yok. Saçma sapan olan spor etkinliği öncesi alınan kararlar diyebilirim. Yarın 22 Nisan Cumartesi günü oynanacak olan Borçkaspor ile Artvin Hopaspor futbol takımları arasındaki play-out müsabakası BAL yükselme karşılaşması öncesi alınan kararlar. Amatör müsabakalarda karşılaşmaları izlemeye gelen taraftarlar için bilet uygulaması yok, ücret alımı da yok. Vatandaşlar maçlara gider takımını destekler ve maç bitince de evine doğru usul usul gider. Haa burada konu Artvin Hopaspor olunca bazı şeyler deyişe bildiğini kabul etmiyor değilim. 
Kabul edemediğim şey Artvin Hopaspor için alınan güvenlik tedbirlerin yüzde onunu bile Artvin Hopaspor için almayan veya alamayanları anlamakta zorlanıyorum. Bu maç için yoğun güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyorsa alınmalı ya gerekmiyorsa nedir bu önceden bilgilerin istenmesi ve bilet sayısı belirlenmesi. Bu kararların kim veya kimler tarafından alındığını tahmin edebiliyorum ancak hiç ama hiç doğru bulmadığımı da dile getirmeden duramayacağım. Borçka ve Hopa iki komşu ve kardeş ilçe hiçbir zaman aralarında ne sportif, ne ticari, nede siyasi bir polemik veya tartışma durumu söz konusu bile olmamıştır. 
OHAL dönemindeyiz diyelim, tedbirler gerekli buna da tamam. Ücretsiz bilet uygulaması ne alaka, 1700 Borçka’ya 1700 Hopa’ya kota uygulaması ne alaka. Şimdi Hopa’dan veya Borçka’dan 30 kişi daha fazla gelse ne olacak maça alınmayacaklar mı? Pekala Rize’den veya başka bir ilden gelecek olan bireyler, bu uygulamadan da bi haber iseler ne olacak, geri mi dönecekler? Olmaz arkadaş olmaz stadı açarsınız iki takım taraftarlarına el ele, kol kola tribünlere girerler, kardeş kardeş maçı izlerler, kaybeden kazananı tebrik eder, kazanan da teşekkür eder ve herkes evine gider. Bunun başkaca bir tarifi yoktur, olmaz da. 
Şimdi son derece yoğun bir güvenlik önlemi aldık diyelim, ne olacak maçın galibini mağlup olan taraf tebrik etmeyecek mi. Galip olan da diğerine teşekkür edemeyecek mi? Bu kadar açık ve net. Ben şimdiden her iki takımada başarılar dilerken, hak eden kazansın dostluk bozulmasın, yaşasın kardeşlik ve komşuluk diyorum. Hem Hopa ve Borçka’nın tek abisi yok mu? Aynı abiye iki takım da teşekkür etmiyor mu? Hadi hayırlısı iyi olan BAL ligine…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1739