Bugün: 03.07.2020

Selin Sayek Boke

Selin Sayek Boke
Yoğun iş temposunun yanı sıra referandum süreciyle de yakinen iştigal edince insan birazcık da olsa zorlanmıyor değil. İşte bu zorlanmalar ve yorulmalar hayırlısıyla neticelenecek inşallah diyerek son dönemecin son virajlarına gelmiş bulunmaktayız. Çarşamba günü önce Ardanuç sonra Murgul ve finalde Arhavi’de Hayırlı çalışmalara tanıklık ettim. CHP Genel Başkan Yardımcılarından Ekonomist Selin Sayek Boke (Birilerine göre CHP’nin Tansu Çiller’i) vatandaşlarla bir araya gelerek küçük küçük mitingler ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 
İlk olarak Ardanuç ilçesindeydik, orada hava mükemmel kalabalıkta bir o kadar harikaydı. Ardanuç belediyesinin yeni iş yerleri binası yapımı için temel atma merasimi de vardı. Derken Boke kamyonun üzerinde mikrofon elinde konusuna hakim bilgili ve ilgili olarak vatandaşlara hitap etti. Fazla uzatmadan yaptığı konuşmasında ne kimseye hakaret etti. Ne de olmayan bir şeyi söyledi. Fazlaca kafa karıştırmadan sade ve anlaşılır üslubuyla dinleyenleri anlayabileceği türden örnekler vererek, neden hayır verilmesi gerektiğini, gerek Ardanuç halkına gerekse oraya gelen yöre insanlarına hitap etti. 
Miting sonrası hemcinslerinin yoğun fotoğraf çekilme isteklerini geri çevirmeyen Boke tam bir Anadolu kadını gibi önce temel atılacak olan inşaatta ki beton mikserinin butonuna bastı ve sonrasında esnafı dolaştı, vatandaşla tokalaştı, kahveler ve çay ocaklarında ki yaşlılarla sohbet etti. Daha öncesinden fazlaca tanımadığım ve ilk kez bu denli yakinen sohbet etme imkanı bulduğum Boke’yi CHP’nin Tansu Çiller’i diye benzetenlerin haksız olmadıklarını dile getirsem ukalalık yapmış olmam. Eksiği yok fazlası var desem de Doğru Yol’cular kızmasın. 
Derken Boke ve beraberindeki CHP il örgütü ve vekil Ardanuç’tan Murgul’a gitmek için yola koyuldular. CHP merkez ilçe örgütü Boke’ye bir sürpriz yaparak Varyant lokantasında özel döner hazırlamıştılar. Burada yenen yemek sonrası Murgul’a tam vaktinde gelindi Murgul’da başka muhteşemdi. Aynı üslup ve kendinden emin ses tonuyla Murgulluların gönlüne özellikle de uzaktan izleyenlere hitap eden Boke daha sonra Murgul esnafını da dolaştıktan sonra Arhavi’ye gitti. Arhavi’ye ben gidemedim çünkü bu yazı yazılacak ve sizin okumanız için gazeteye gönderilecekti. Hadi hayırlısı bu günde bitti yazım…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1740