Bugün: 03.07.2020

Olaylar & Yaşananlar

ilimiz genelinde üstü örtülü konuların bile yansımalarına buradan ulaşabileceksiniz.

 

Olaylar & Yaşananlar

Yeni sezonda UMG bünyesinde yayın yapan Artvin Gazetesi www.artvingazeteleri.com (Hopa) , Artvin Post Gazetesi www.artvinpost.com (Merkez) ve Artvin Haber Gazetesi www.umutmedyagroup.com (Borçka) mecralarımız ve bu yayınlara ait internet sitelerinde il genelinde yaşanan gelişmeler, görüşmeler, olaylar vb gibi konuların yer aldığı küçük ama anlamlı konuları siz değerli okuyucularımızla buluşturacağız. ilimiz genelinde üstü örtülü konuların bile yansımalarına buradan ulaşabileceksiniz.

Bir Vali gidiyor, bir vali geliyor.

Vali Kalkan’da geldiğinde ilimizden yine bir Vali olan Yemlihalıoğlu gitmişti. Gelen Vali sanki giden Vali hiç yokmuş gibi davranıp, kentimiz yeni il olmuşçasına girişimlerde bulunarak zaman kaybına neden oluyordu. Burada her hangi bir valiyi övmek veya eleştirmek değil, konu bu kentin yaşantısının yaşayanlarının sorunları kişilere göre değişip gelişmiyor. Burada yaşayan 170 bin insanın biraz daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürme çabalarına, sözüm ona stajyer Valilerle sorunların çözümü değil, konuların karmaşası ve sorunların ötelenmesi gerçekleşiyor. Burada kentimizin öncelikli olan sorunlarına çözüm getirecek olan valilere ihtiyacımız var. Yoksa çözüm yerine sorun yumağını büyütecek anlayış ne kendine nede kentimize kazanım sağlayamaz.

Kente bakan gelmiş, bakan yok.

İktidar partisinin hükümet mensupları arasında yer alan bir hemşehrimiz bulunduğu mevkide birçok başarılara da imza atmış olan Sayın Çelik’e 30 Ağustos günü Kafkasör de döner ziyafeti verilmiş. Ne de güzel olmuş ülkenin en ücra köşesinde ki bir küçük ilin yetiştirmiş olduğu şahsiyet ülkeyi yöneten hükümet kadrosunda yer alıyor. Onca yoğun ve dolu gündeme rağmen 30 Ağustos gününde memleketine geliyor, vakit buluyor, istirahat amaçlı bu ziyaret dar çerçevede tutuluyor. Özellikle de yerel medyadan uzak tutuluyor. Bunu anlamakta oldukça zorlanan insanlar var. İktidar partisinin il genelindeki siyasileri bu duruma bir aydınlık katarlarsa iyi olacak.

Hopa CHP’de ikinci aday

Cumhuriyet Halk Partisi Hopa Belediyesini yüz de yüz elinde tutmayı kendine görev bilmiş. AK Parti’de Hopa belediyesini mutlaka almak istiyor. Kıyasıya bir seçim yaşanacak 2014’ün Mart ayında AK Partide aday adayları boy göstermeye çalışıyor. Beklenmeyen sürpriz CHP’de oldu. Başarılı bir yönetim ile Hopa’nın çehresini değiştiren ve 50 yıllık sorunlara çözüm üreten CHP’li Hopa belediye başkanı Turan Kasımoğlu’na rakip olarak Ankara Artvin Kültür Derneğinin Hopalı başkanı Gürbüz Akyüz “Bende varım” dedi. Hopa’da bomba etkisi yapan ikinci aday adayı Akyüz’ün kamu çalışanı olması nedeniyle seçim takviminde ki resmi süreci beklemesi gerekiyor. Aday adaylığı konusunda kesin kararlı görünen Akyüz Hopa’da CHP ilçe yönetimini ziyaret ederek  fikirlerini yönetim kuruluyla paylaştığı öğrenildi.

CHP’de bir sürprizde Artvin’den bekliyorum

Bilindiği gibi Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün 1 Nisan 2013 tarihinde kentte yayınlanan yerel gazetelerin temsilcileriyle bir araya gelmiş Mart 2014 seçimlerinde aday olmayacağım demişti. Gelişen süreç ne getirdi ne değişti bilemiyorum ancak Dr. Emin Özgün’ün o açıklaması 1 Nisan şakasına dönüşebilir.  Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün Artvin Belediyesinin muhakkak CHPli hizmet anlayışına devam etmesi inancında olduğu için gerek 2004’te gerekse 2009’da olduğu gibi 2014’te de Artvin belediyesini Ak Partiye teslim etmemek için yeniden aday olacak. Böyle olursa da esas sürprizi Artvin CHP yapmış olacak. UMG

 

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2085