Bugün: 03.07.2020

Olaylar & Yaşananlar

Borçka Artvin yolunda asfalt çalışmaları


Geçen yıl başlayan Borçka Artvin arası asfaltlama çalışmalarına kış mevsimi nedeniyle ara verilmiş ve yaz aylarında devam edileceği belirtilmişti. Yaz aylarının başlamasıyla çalışmaların devam etmesi beklenirken, yarım kalan asfalt çalışmalarını yine yaz sonu başlandı. Ağustos ayının son haftasında başlanan çalışmalar iki viyadük arasında devam etmekte. Yapılan çalışmalarda dikkatimi çeken konu yolun bir kısmına asfalt dökülmüş bir kısmında ise eski asfalt kazınıyor. O bölgede yolun bozuk olduğunu hepimiz biliyoruz madem yolu yapıyoruz kazıma işini neden kısmi olarak yapıyoruz.

Kayıtlar il merkezinde

İki gündür yükseköğrenim kayıtları yapılıyor. Artvin Çoruh üniversitesinin bölümlerini kazanan öğrenciler kayıt yaptırmak için ilimize geliyorlar. İl merkezinde ki okulları kazan öğrencilerin kayıt için merkeze gelmeleri gayet normal de ilçelerde ki okulları kazanan öğrencilerin kayıtları neden merkezde yapılmıyor anlamak mümkün değil.  Yusufeli, Hopa ve Arhavi de ki okulların öğrencileri Artvin Çoruh üniversiteli olmalarının ilk kanıtını il merkezine gelerek kayıt yaptırmak durumunda kalıyorlar. Hadi hayırlısı ili görmeden ilçede okumak da hoş olmayabilir esprisiyle 2013-2014 yılı AÇÜ öğrencilerine ve tüm eğitim camiasına hayırlı olsun.

08’in doğru ama yanlış talebi

Dün yayınlanan sayısında 08 haber gazetesinin imtiyaz sahibi Sedat Varan imzasıyla ele alınan makalede birçok haklı talep arasında bir de yanlış eleştiri yer aldığını gözlemledim. Uzlaşma, birleşme, kazanım talebini yerinde bulduğum metinde kalitenin artması haberciliğin anlam kazanması isteğine saygı duyuyorum. Ancak sayın Varan valiliğin formaliteler yerine getirildiği için bir şey yapamıyor olduğu konusu yersiz ve anlamsız buldum. Bir önceki vali döneminde göndermiş olduğunuz mektup neticesinde bizim görüşümüz ilgili makam tarafından soruldu ve UMG olarak talebinize pozitif yaklaşımda olduğumuzu dile getirdik. Diğer yayıncıların yaklaşımı ve gelen yeni yayınlar kurarız blöflerine diyecek lafım yok.

Hopa belediyesinin yayla evi projesi

Tamda zamanında düştü haber gündeme. CHPli Hopa belediye başkanı Turan Kasımoğlu bir toplantı sonrası ilçede ki muhtarlara yaylalardan birinde Hopa evi yapmayı düşünüyorum, aranızda kararlaştırın belediye olarak biz güzel bir ev yaptıralım demişti. Hopa’dan Ardanuç- Ardahan ve Ardahan – Şavşat sınırlarına yüzlerce aile her yıl göç eder ve yaz mevsiminde yayla serinliğini yaşarız. İlçe belediye başkanı bu yaylacılığı yapan vatandaşların geçen yıl yol sorunlarına kısmi çözüm getirdi. Ulaşım zorluğu yaşayan yaylalara iş makinesi göndererek yollardan rahat geçişi sağlamıştı. Bu gün gelen haberle Başkan Kasımoğlu CHP ilçe başkanı Fehmi Ustabaş ile birlikte yaylaları gezdiği ve Hopa evi yapımı için yer tespit etmeye çalıştığını öğrendim. Tebrikler CHP li başkana… UMG

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2021