Bugün: 26.11.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • ,“MİLLİ BAYRAMLAR” AKP’Lİ VEKİLİ YORDU!

,“MİLLİ BAYRAMLAR” AKP’Lİ VEKİLİ YORDU!

,“MİLLİ BAYRAMLAR” AKP’Lİ VEKİLİ YORDU!
BU YAZIM 2013 YIILINDA 08 HABER GAZETESİNDE YAYINLANDI. HANİ ARTVİN`DE 7 MART ARTVİN`İN`İN 96.KURTULUŞUNDA BELEDİYE BİLE ÇELENK KOYMADI YA (GEÇEN YIL VALİLİK ÖNÜ POLİS BARİKATIYLA KAPATILMIŞTI!) BU BAYRAMLARIN KALDIRILACAĞI SİNYALİNİ 4 YIL ÖNCEKİ MAKALEMDE GAYET AÇIK ANLATMIŞIM... BUYURUN OKUYUN VE OKUTUN LÜTFEN..
,“MİLLİ BAYRAMLAR” AKP’Lİ VEKİLİ YORDU!
Sami ÖZÇELİK
02.09.2013
samiozcelik08@hotmail.com
Artık halk bayramlara ilgi göstermiyor. O zaman Gayrı Safi Milli Hasılamız çok düşüktü! Hatta borçluyduk. Yoksulduk. Ama bu yokluğa rağmen insanlar bayramlara büyük ilgi duyuyordu. Sonra milenyumla birlikte Türkiye’ye bir şeyler oldu. AK Parti iktidara geldi. Gayrı Safi Milli hasıla denen kavrama göre birden büyümeye başladık. Kısa sürede 10 bin doları aştık!..
Zenginliğimiz üç kat arttı. Ama ne hikmetse insanlarımızın neşesi artacağına kayboldu! Gülemez hale geldiler. Milli Bayramlarını coşkuyla kutlayamaz hale geldiler! Memlekette ne isterseniz var, en lüks arabalarından en lüks telefonlarına, aklınıza gelen her türlü elektronik eşyaya, makinelere kadar her şey! Ancak vatandaş kredi kartı borcunun ekstresini ödemekte bile zorlanıyor. Aile içi şiddet yüzde binleri aşmış, boşanmalarda rekorlar kırılıyor!
Çılgın ve karşılığı olmayan tüketim, halkı bitirme noktasına getirdi. Ama görüntü de cebinde en lüks telefon, altında son model araç, evinde geniş ekran LC’di TV kendisinde eşinde, çocuğunda telefon!.. sanki çok gerekli. Ama insanları buna teşvik ettiler. Kredi kartına 12 taksit! Bugün al üç ay sonra ödemeye başla!.. Sonunda bugünkü duruma geldik. Dikkatinizi çekiyor mu bilmem. Sokaktaki vatandaş yürürken yanındaki, karışsısındaki tanıdığını göremiyor! Sanki morfin yemiş, dişinin sökülmesini bekliyor! Hiçbir şey hissetmiyor!.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yılı kutlamalarında halk yine yoktu!.. Halk kendi bayramında yok. Bu ülkede bayramları da ikiye ayıranları 2 binden sonra gördük. Dini Bayramlar- Milli Bayramlar. Milli Bayramlar Cumhuriyetle başladı. 19 Mayıs gibi, 23 Nisan, 29 Ekim gibi. 23 Nisan bayramına Kutlu Doğum haftasını koyarak çocuk bayramı nasılsa diyerek önemsizleştirdiler! Şimdi Kutlu Doğum Haftası mı önemli yoksa 23 Nisan mı diye hışımla çıkışanlar olabilir.
Ama Kutlu Doğum Haftası diye bir haftayı Nisan ayında sadece Türkiye kutluyor. Neden? Hz. Muhammet (S.A..V) diğer Müslüman ve Arap ülkelerinin Peygamberi değil mi? Onlar Peygamberimizi sevmiyorlar mı? Yoksa onlar farklı aylarda ve günlerde mi kutluyorlar? Bir kişinin farklı doğum günleri olabilir mi? Bu sorular cevaplanmaya muhtaçtır.
Kaldı ki Kutlu Doğum Haftası için bastırılan iki kitapçıkta bir tek “ Hz. Muhammet” ismine rastlayamamış bu beni hem çok üzmüş hem de çok şaşırtmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in önsözünde de bir tane peygamberimizin adı olan “ Hz. Muhammet” ismi yazılmamıştı. Ancak aynı kitapçıklarda Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. İsmail, Hz. İbrahim, Hz. Adem isimleri fazlaca yer alıyordu.
Bu size enteresan gelmiyor mu?.. Peygamberimizin doğum gününde adını bile yazmayacaksınız, Kutlu Doğum Haftası” diye etkinlikler yapacaksınız!..
Biz Peygamberimizi daha çok seviyoruz. Onun için bu haftayı yapıyoruz diyenlere sözüm yok. Ama dünyada 50’yi aşkın Müslüman ülkede bu neden yok? 23 Nisan bu şekilde arada kaynayıp gidiyor! Bu gün TBMM’nin açıldığı gündür oysa. Yani bu zat vekil olmuşsa 23 Nisan 1920’nin temelleri üzerinde inşa edilen bu ülke sayesinde olmuştur!
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı da bayramlıktan çıktı. 30 Ağustos Zafer Bayramı da… 29 Ekim de. Oysa bu tarihler Türkiye Cumhuriyeti’nin oluşum evrelerinin başlangıçlarıdır. Ama öyle bir hale getirildi ki, sanki fuzuli, gereksiz bir şey. Kutlanmasa da olur haline getirildi. Bakın şimdi size 30 Ağustos Zafer Bayramı sonrasında bir AK Parti Milletvekilinin söylediklerini paylaşayım.
ZAFER Haftası törenlerini eleştiren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, "Bu kadar tören, bu kadar tören, bu kadar tören. Nereye kadar? Ömrümüz boyunca bunları mı yapacağız?" dedi.
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın 44’üncü İl Danışma Meclisi toplantısı, Yeni Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Toplantıya, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Parti’li Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ile parti üyeleri katıldı.
ZAFER HAFTASI YORDU!!!
Danışma Meclisi’nde konuşan Milletvekili Halil Ürün, Zafer Haftası dolayısıyla Afyonkarahisar’daki yoğun tören programını eleştirdi. AK Parti teşkilatının başkan seviyesindeki üyelerinin Zafer Haftası nedeniyle fevkalade yorulduğunu belirten Ürün, "Belediye başkanımız, il başkanımız, il genel meclisi başkanımız, törenden törene koştuk. Bunlar da inşallah bir kısım gelişmelere vesile olacak önümüzdeki yıllarda.
Her gün gelişmeye devam ediyor. Değişim ve gelişim, hayatın kendisinde var. Törenler konusunda da inşallah önümüzdeki yıllarda müspet gelişmeler olabilir. Bu kadar tören, bu kadar tören, bu kadar tören. Nereye kadar? Ömrümüz boyunca bunları mı yapacağız? Kısmen düzelmeler var, ama inşallah ileride daha da düzelecek törenler konusu" diye konuştu.
Kısmen düzelmeler dediği halkın bayramlardan soğutulmasıdır!.. Diğer kısımlar kendiliğinden gelecek. Halk ilgi göstermiyorsa “Zemin tamam. Halk istemiyor, Milli Bayram kutlamalarını kaldırıyoruz!.” Oh ne ala. Bu vekil de böylece nefes nefese kalmışlıktan kurtulacak. Halk bayramlara neden gelmiyor diye sorduğumuz sorunun cevabı Afyonkarahisar’dan geldi. Allah Razı olsun!.. Yoksa biz yıllarca bu sorunun cevabını arayıp duracaktık.
Bugün Türkiye’de özgürce ibadetinizi yapabiliyorsanız, beş vakit namazınızı eda edebiliyorsanız bu Milli Bayramlara borçlusunuz. Bu MİLLİ KAHRAMANLARA BORÇLUSUNUZ. Atatürk’e, onun kahraman silah arkadaşlarına borçlusunuz. Ne çabuk unuttunuz, Sevr haritasını! Anadolu’nun bölüşüldüğünü, işgal edildiğini. Bu millet size bu saçmalıkları konuşun diye oy vermedi.
Milli Bayramlar ülkelerin nasıl kurulduklarını anlatan önemli günlerdir. Nerden geldiğinizi bilmiyorsanız, muhtemeldir ki; nereye gittiğinizden de haberiniz yoktur. Çünkü bu tarihler esareti yok eden, özgürlüğü, bağımcısızlığı bize kazandıran tarihlerdir.
Yılda bir kez 30 Ağustos Bayramını kutlanmak, Atatürk ve silah arkadaşlarını yad etmek,onları anmak ve gençlerimize anlatmak için tören düzenlemek size zor mu geliyor? Sizi bu yoruyor öyle mi? 
Japonlar çocuklarını Hiroşima’ya götürmekten yorulmadı!
Yahudiler Ağlama duvarına gitmekten bıkmadı!..
Amerikalılar (her yıl 4 Temmuzu çılgınca kutlamaktan yorulmadı!
İngilizler bin yıldır krallıklarını, kraliçelerini kutlamaktan yorulmadı!
Ama AK Parti’li vekil kendi milli bayramlarından fena yoruldu!
Dilinin altındaki bakla ise milli bayramların kaldırılmasıdır. Ona göre dini bayramlar yeterlidir. Bundan fazla neşelenmeniz, mutlu olmanız günahtır, israftır. İsrafı da Allah sevmez!.. Bana göre en büyük israf bunun gibi milletvekillerinin TBMM’de olmasıdır. Bizim vergilerimizden bir tomar maaş alıyorsunuz. Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum.
ESEN KALIN.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9109