Bugün: 26.11.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • BEKLEVİÇ’İN “HAYIRI” ÇOK ANLAMLIDIR

BEKLEVİÇ’İN “HAYIRI” ÇOK ANLAMLIDIR

BEKLEVİÇ’İN “HAYIRI” ÇOK ANLAMLIDIR
Türkiye’de “hayır” diyenlerin ellerine baktığınızda sadece “Hayır” yazan dövizler, Türk Bayrağı ve Atatürk var. Hiç bir partinin amblemi yoktur. CHP`nin afişi ve araçları sadece hayır ile dolaşıyor. Meral Akşener, avucunda kınaladığı Al bayrak ile dolaşıyor. Çünkü bu partiler arası siyasi bir seçim değil. Bundan çok çok öte memleket meselesidir bu... Hayır diyenlerin ceplerinde para yok, Ama yüreklerinde Cumhuriyet sevdası, vatan- millet sevgisi var...
Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halkalara Türk Milleti denir” diyen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, yoksul, onca savaştan çıkmış yorgun ama inançlı Türk Halkı ile birlikte destanlar yazarak, canlarını bedel olarak veren kahramanların bize emanet ettiği ülkemize, milletimize Kuva-i Milliye ruhuyla sahip çıkmaktan başka hiçbir amacı yoktur.
Burada sağcısı, solcusu, genci yaşlısı, kadını erkeği, çok net anladığı referandum için “hayır” diyeceğini söylüyor. Falanın sözüne, filanın gözüne bakarak değil, ortada bulunan 18 maddelik tek adam yasası olacak rejim değişikliğinin ülkeye millete vereceği büyük zararlara karşı çıkıyor.
Referanduma gittiğimiz bugünlerde “hayır” diyenlere nasıl muamele edildiği ise her gün haberlerde, görsellerde yer alıyor. Sağdan, soldan binlerce, on binlerce insan “Hayır”lı bir iş için her şeyi göze alarak yola çıktı.
Bir tarafta Türk Halkının canıyla, kanıyla, yokluk içinde destanlar yazarak kurduğu dünyanın sayılı, büyük ve saygın ülkesi olan Türkiye Cumhuriyeti, diğer tarafta bu kadar kıymetli, varlığımızın nedeni bu ülkeyi tek adama teslim edecek, adına hiçbir isim verilemeyen garip, simülasyonu(!) yapılmamış bir rejim değişikliği… Ama neresinden bakarsanız bakın, kralların yetkilerini bile aşan maddelerle donatılmış tek adam rejimidir bu..
1 Nisan 2017 Cumartesi günü Artvin’e “hayır”lı çalışmalarda bulunmak üzere bir dönem Adalet Ve Kalkınma Partisi içinde bakanların danışmanı olarak yer almış genç bir siyasetçi geldi, Tuna Bekleviç…
Tuna Bekleviç’in hayırı çok hayırlı bir hayırdır. Çünkü bu referandumu alacele Bahçeli’nin gazı ile hazırlayan Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin içinden geliyor.
Demek ki referandum çıksın diye maddelerin asıl amacını gizleyerek, bu referandumun Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında geçen çok basit bir sistem değişikliği olduğu yalanı tutmamış.
Türkiye Cumhuriyeti, Erdoğan’dan da, Bahçeli’den de Destici’den de, Kılıçdaroğlu’ndan da bilumum siyasetçilerden de çok çok büyüktür. Ve bu referandumun isimlerle alakası yoktur.
Oylanmak istenen ülkenin kaderidir. İşte bunu anlatmak için yollara düşen Tuna Bekleviç, 66. İl olarak Artvin’e geldi. Hayır çalışmasını yapabilmek için 2 aylık bir parti kurdu. Çünkü kişisel olarak çalışma yapması zor ve imkânsızdı. Referandum sonrası partisini kapatacak. Ama Hayır adıyla Hayır Partisi kurunca zaten en başta zorluklar başlamış oldu.!
Şunu söyleyelim; şu durumda evetçi olmak kadar kolay, kazançlı ve karlı bir şey yok!.. Devletin, hükümetin bütün imkanları, önünüze seriliyor!. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda bir eliniz yağda bir eliniz balda! Ama bu reklamlar kısmıdır. Referandum geçtiğinde size verilenler teker teker boğazınızdan misliyle geri alınır. Sunulanların, evet çıkması için size sunulmuş bir yem olduğunu geç anlayacaksınız!
Hayır diyenler, gerçeği görmüş, okumuş ve anlamış, hayır çıkması için tüm olumsuzlukları göze alarak Anadolu’yu diyar diyar gezen Yunus , Karacoğlan, Mevlana misali gerçeği anlatan samimi insanlardır.
Ben teröristlerin, hainlerin, FETÖ’nün, Bebek katili APO’nun, Barzani’nin, geçmişte Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı ayaklanmalarda bulunmuş cemaatlerin kısaca emperyalist maşaların Hayır demeyeceğini çok iyi biliyorum.  EMİNİM VE SON KARARIM.
Çünkü bu proje BOP’ un Ortadoğu’daki Türkiye’ye yönelik yeni ve en tehlikeli aşamasıdır. Bakın, Irak’ı bitirdiler, Suriye’yi bize hallettirdiler!. Ülkemize 5 milyon Suriyeliyi armağan edip 25 milyar dolarımızı onlara harcattırdılar, ekonomimizi zayıflattılar. Askerimizi Suriye’ye gönderdik. Ama Rusya ve Amerika orada bulunan PYD ve YPG ile işbirliği yapıp, bizim işimizin bittiğini ve artık oradan çıkmamızı istiyorlar. Suriye Kürdistanını kurdular!. ( Bu arada Suriye Başkanlık sistemi ile yönetiliyor! Ve bir çok maddenin oradan alındığı biliniyor!)
Burada tuzaklanmış maddeler, fıkralar var. 2019’da Erdoğan’dan sonra belki de önce(!) bu adamlar kendi adamlarını bize seçtirecekler!.. Bugüne kadar zaten hep onlar adam göndermedi mi? Ayrıca bu başkanlık düğmesine 2003’teki 1 Mart teskeresinin geçmediği anda basıldı.
Çünkü o zaman tek adam rejimi olsaydı zırt diye geçerdi, kimsenin ruhu duymazdı. Zaten bunu daha sonra itiraf edip, Türkiye’nin üniter ve ulusal yapısının ortadan kaldırılmadan BOP’un uygulanamayacağını Soros gibi geçenlerde ölen David Rockefeller gibi birçok kişi söyledi
Bu bağlamda, Bekleviç, çok genç, halka samimiyetle dokunmasını bilen ve çok kısa sürede bağ kurabilen genç bir politikacı. Onunla gün boyu dolaştık. Bu referandumda evet vereceğini söyleyen bir iki kişi ile karşılaştık.
Onlarla ayak üstü yaptığı sohbet ile öyle bir hava oluşturdu ki evet diyecek kişiler bile ağzı alışkanlığından mı, yoksa Allah mı söyletti bilemem, Hayırlısı olsun!. Hepimiz ülkemizi seviyoruz. Gelip bizimle konuştuğunuz için çok teşekkür ederiz” diyerek uğurladılar.
Çok az kişi evet yönünde oy kullanacağını beyan etti. Evetçiler savunmalarını tek kelimeye indirgemişler ve başka bir savunma yapmıyorlar. Neden evet, Erdoğan için evet!.. Dediğim gibi 2 kişi. Hayırcılar ise çok sesli ve kendinden emin özgüvenle hayır diyerek fikirlerini beyan ettiler.
Bekleviç ile yeşil Artvin Derneği’ni ziyarete giderken Otopark önünde iki araç karşı karşıya geldi. Araçlardan birisinin sürücüsü yol isteyen diğer sürücüye” Hayır diyeceksen yol veririm, yoksa orada kalırsın diye şakalaşmasını gören ve bu sözleri duyan Bekleviç, buna çok şaşırdığını ve sevindiğini söyledi. Çünkü Artvin’de insanlar, Hayır da dese evet de dese insanlar birbirleriyle dost olmaya devam ediyor. Oysa Türkiye genelinde maalesef böyle değil.
TUNA BEKLEVİÇ KİMDİR?
Tuna Bekleviç, 23 Ocak 1977 tarihinde Edirne’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi okudu. 2000`de Ekonomistler Platformu’nu kurdu. Bilgi Üniversitesi Mezunlar Cemiyeti`ni kurdu ve ilk dönem başkanlığını yaptı. 2007`de "Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu"nun (International Forum for Democracy and Peace) 3 yıl boyunca başkanlığını yaptı. 2006 yılı sonunda Güçlü Türkiye Partisi’ni (GTP) kurdu.
Türkiye gazetesi köşe yazarlığı da yaptı.2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti Edirne 2. Sıra Milletvekili adayı oldu ama seçilemedi. Aynı yıl dönemin Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın danışmanlığına atandı. 2013`te ise Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığını yaptı. Aynı yıldan beri Edirne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmektedir.
Bu kadar önemli görevlerde bulunup, kendisini kabul ettirmiş bir genç ne diye hayır için yola çıkar? Bunu düşünün. Bunu ancak yüreğinizde vatan Millet sevgisi varsa yaparsınız. Onun için Artvin’in Bayırı, Bekleviç’in hayırı kazanacak...
ARTVİNCE KALIN


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9185