Bugün: 25.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • KİMYASAL SİLAHLARI ÜRETENE SANATA KULLANA LANET OLSUN!

KİMYASAL SİLAHLARI ÜRETENE SANATA KULLANA LANET OLSUN!

KİMYASAL SİLAHLARI ÜRETENE SANATA KULLANA LANET OLSUN!
KİMYASAL SİLAHLARI ÜRETENE
SANATA KULLANA LANET OLSUN!
ALLAH BELASINI HOCA SELASINI VERSİN!
DEĞERLİ DOSTLAR, BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İRAN HARİÇ (ŞİMDİLİK) PLANLANAN TÜM ALANDA TÜRKİYE DAHİL, EN ACIMASIZ ŞEKİLDE HIZLANDIRILARAK MASUM İNSANLAR KATLEDİLMEYE SON VURUŞLARLA DEVAM EDİLİYOR.
Ne olur azıcık geçmişi hatırlayarak anı ve geleceği değerlendirin. Suriye`de benim çok korktuğum kimyasal silah maalesef kullanıldı. ABD`ye göre Suriye rejimi dedikleri Esat ve IŞİD. BM’ye göre Muhalifler, yani ÖSO işte haber metni;
BM: Suriyeli muhalifler kimyasal silah kullandı
BM İnsan Hakları Komisyonu, Suriye yönetiminin değil, muhaliflerin kimyasal silah kullandığını açıkladı.
YDH-Rusya’nın Sesi Radyosunun haberine göre Birleşmiş Miletlerce kurulan bağımsız araştırma komisyonu Suriye yönetiminin kimyasal silah kullandığına ilişkin henüz herhangi bir kanıt bulamadıklarını; ancak muhaliflerin Han el-Asel’de “sârin gazı” kullandıklarını tespit ettiklerini açıkladı.
Komisyonun üyelerinden Carla Del Ponte komisyonun Suriye’ye komşu ülkelerdeki kurbanlarla, doktorlarla ve sahra hastanelerindeki sağlık görevlileriyle yaptıkları görüşmelerde muhaliflerin kimyasal silah kullandığına dair çok güçlü kanıtlar elde ettiklerini söyledi.
Önceki hafta sarin gazı kullanıldığına dair güçlü kanaatler bulunduğunu belirten Ponte, ancak elde edilen delillerle bunun artık reddedilmesinin mümkün olmadığını belirtti ve bu silahları Suriye yönetiminin değil, isyancıların kullandığını açıkladı.
İsrail ve İngiltere geçtiğimiz haftalarsa Suriye yönetimini kimyasal silah kullanmakla suçlamıştı ama beyler. Emperyalist oyunlarla etnik ve dini mezhebi duyguları kabartan, insanları birbirine düşman eden bu bölgede toplum mühendisleri ajanlar tarafından ekiliyor!. Hatırlayın, Saddam`ı ilk önce batı Irak`a devlet başkanı yaptı. Sonra onların dediklerini yapmadığı için bahaneler aradılar. Nihayetinde bir bahaneyi yarattılar. Bit yalanı ortaya attılar. Neydi o. Suriye`deki tıpkısının aynısı.
 Hatırlayalım;
1988 yılında Halepçe`ye kimyasal silah atılmış 5 bin masum insan ve orada nefes alan ne kadar canlı varsa ölmüştü. Artık muhteşem bir neden ve delil vardı. Saddam`a saldırmanın, Irak`ı parçalamanın yolu açılmıştı. Saddam dünyanın tanıdığı en dehşet diktatörlerden birisiydi Oğulları uday ve Kutay`ın neler yaptığını okuyun. Ama bir gerçek var: Bir CIA ajanının itirafları şöyleydi;
"Saddam’ı sorgulayan CIA ajanından itiraflar: ”Kimyasal silah yoktu” Saddam Hüseyin’i ilk sorgulayan eski ABD CIA Ajanı John Nixon, sorguya ve Saddam’a dair itiraflarda bulundu. CIA ajanı Nixon, Saddam’ın İran’ın ve Şiilerin mezhep eksenli yayılmacılığına vurgu yaptığını söylediğini belirterek, sorgu sonunda Irak’ta kimyasal silah olmadığını da anladıklarını itiraf etti.
Washington merkezli Brookings Enstitüsü’nde konuşan Nixon’un açıklamaları şu şekilde:
”Kimyasal silah yoktu!”
CIA ajanı, iki aydan fazla süren sorgulamalardan sonra bu ülkede kimyasal silah olmadığı sonucuna vardıklarını şu ifadelerle itiraf etti.
“İki ay süren ve her defasında konunun bir şekilde kitle imha silahlarına geldiği sorgulama sonucunda Saddam ile aynı sonuca vardım: Irak’ta kimyasal silah yoktu. Irak rejiminin bir kimyasal silah programı veya nükleer programı yoktu. Aynı zamanda Saddam’ın ileride böyle bir planı da yoktu.”
Saddam’ın Birleşmiş Milletler denetçilerine karşı çıkışının anlaşılır olduğunu söyleyen Nixon, devrik liderin denetleme ekibinde birçok istihbarat mensubunun da olacağını düşündüğünü aktardı ve şunları ekledi:
“Egemenlik haklarının ihlali gibi mevzular bir tarafa, Saddam istihbarat örgütlerinin denetleme ekibiyle ülkeye girip ordunun mühimmat kapasitesini ve yerlerini öğrenebileceğinden endişe ettiğini söylüyordu. Daha da önemlisi denetçilerin arasına sızan ajanların rejimin zayıf noktalarını tespit edebileceğinden endişe ediyordu ki bu oldukça anlaşılır bir şeydi. Dolayısıyla konunun kimyasal silahların tespitinden farklı olduğunu düşünüyorum.”
ABD Irak’ta başarısız olacak
Emekli ajan, Saddam’a kendisinin devrildiğini, yeni bir hükumetin kurulacağını ifade ettiğini, onun ise kendisine ABD’nin Irak’ta başarısız olacağını söylediği bilgisini verdi.
Haklı çıktı!
Saddam Hüseyin’in, “Siz bu ülkeyi tanımıyorsunuz. Ben gidersem benden sonra bu ülke terör yuvasına döner ve birçok grup adeta ülkeyi savaş alanına çevirir” dediğini aktaran John Nixon, “Kendisine ifade etmedim ama içimden ‘Bu konuda hakkın var’ dedim. İran’ın ve Şiilerin mezhep eksenli yayılmacılığına vurgu yapıyordu. Bunun Irak toplumunda ve daha geniş Arap coğrafyasında ciddi sonuçlarının olacağını söylüyordu. Açıkçası bu konuda haklı çıktı” diye konuştu.
İdam edilen Saddam mı yoksa dublör müydü?
Saddam’la ilgili birçok efsanenin dolaştığını, devrik liderin dublörler kullandığını ifade eden Nixon, hakkında çok fazla video ve fotoğraf incelediğini dile getirerek şöyle devam etti:
“Odaya Saddam Hüseyin’in gerçek Saddam olup olmadığını tespit etmek için girdim. Tabii elimizde Saddam’la ilgili bize verilen fiziki özellikler vardı; örneğin bileğinde aşiretinin dövmesi, bacağında bir mermi izi vardı. Hepsini kontrol ettim ancak içeri girer girmez yüzüme ilk baktığı anda onun Saddam olduğunu anladım.”
”Hayal kırıklığına uğradım”
Kendisi dahil birçok kişinin Saddam Hüseyin’in idamıyla Irak’ın bir hukuk devleti olarak yoluna devam edeceğine inandığını anlatan Nixon, buna karşın Saddam’ın bir gece alınıp kameralar karşısında sloganlarla idam edildiğini gördüğünde hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.
Saddam’ın çok kötü şeyler yaptığını savunan Nixon, “Tam da yıllarca Irak’ta yaptığı gibi idam edildi. O zaman, ‘Aman Tanrım, biz bunun için buraya gelmiş olamayız’ dedim” ifadelerini kullandı.
Saddam`a uygulanan yöntem Esaf`a uygulanacak. Ama Rusya buna nasıl bir tepki koyacak. İran, Çin bu olaya nasıl bakıyor. Bu saydığım ülkelerin hepsi emperyalist ve bu bölgede çıkarları için kan zemininde satranç oynuyorlar.. Olan bize, kardeşliğimize, insanlarımıza, bu çok önemli coğrafyaya oluyor. Umarım sıkılmadan
SONUNA KADAR OKUDUNUZ. ÇÜNKÜ MAALESEF OKUMA KONUSUNDA ÖZÜRLÜ HALE GELDİK. TV`LER ÇIKALI BÖYLE OLDU. BİRİLERİ SESLİ OKUYOR, KONUŞUYOR BİZ BUNLARLA FİKİR SAHİBİ OLUYORUZ. DİKKAT DİKKAT, TÜRKİYE ŞU AN (BOP) PROJESİNİN TAM MERKEZİNE ALINMIŞ DURUMDADIR. AYNI GÖRÜŞTEN İNSANLAR BİLE AYRIŞTIRILDI. KİMSENİN KİMSEYE TAHAMMÜLÜ YOK!. KERKÜK`TEKİ KÜRT PAÇAVRASI, İSTANBUL VE ANKARA`YA ASILDI! BARZANİ EN ÜST DÜZEYDE DEVLET TÖRENİ İLE KARŞILANDI. MAKAMLARDA DA BU PAÇAVRA KONDU! ŞİMDİ AYNI BARZANİ REST ÇEKİYOR! DÜŞÜNÜN LÜTFEN NELER OLUYOR VE BİZE NASIL OYUNLAR OYNANIYOR?
KİMYASAL SİLAH NEDİR?
Kimyasal Silahlar, fizyolojik etkileri nedeniyle canlıları kitlesel olarak çok kısa bir sürede öldürme veya yaralama kapasitesine sahip toksisitesi / zehir etkisi yüksek, çevresel etkenlere dayanıklı, taşınması ve saklanması kolay kimyasal zehirlerdir. Hedef ülkede / toplumda asker ve sivilleri saf dışı bırakmak, hareket kabiliyetlerini azaltmak, bitkisel ve hayvansal besinleri zehirleyerek kullanılmaz hale getirmek amaçlarına yönelik kullanılmak üzere tehdit unsuru olarak bulundurulur. Esasında yapımı, saklanması ve kullanılması milletlerarası antlaşmalarla yasaklanmıştır. Normal şartlar altında katı, sıvı ve gaz halinde bulunurlar. Vücuda ağız, burun ve boğaz, göz, cilt, akciğerler ve sindirim sistemi yoluyla girerler. İklim koşullarına bağlı olarak kısa ve uzun süreli etki yapabilme özellikleri vardır.
Kimyasal silahların biyolojik etki amaçlarına göre sınıflandırılması şu şekildedir:
Sinir sistemi zehirleri ( Tabun, Sarin, Soman,Vx )
Yakıcı kimyasallar (Mustard, Azotlu Mustard,  Lewisit )
Akciğer tahriş edici kimyasallar (Fosgen, Difosgen, Klorpikrin )
Sistemik zehirler ( Hidrojen Siyanür, Hidrojen Sülfür )
Kapasite bozucu kimyasallar ( BZ, LSD )
Kargaşa kontrol kimyasalları ( Göz yaşartıcıları: CN, CS, CR, Kusturucular: DM )
Bitki öldürücü kimyasallar ( 2,4-D, 2,4,5-T, Kakodilik asit, Pikloram )
BOP CEHENNEMİNDE MASUM İNSANLARI KİMLER ÖLDÜRÜYORSA LANET OLSUN ONLARA VE SON SÖZÜM. ABD, BATI, İSRAİL BU KİMYASAL SİLAHLARI KİM ÜRETİYOR, KİMLER SATIYOR? HEM SUÇLU HEM YARGIÇSINIZ. BU YÜZDEN SİZİN YÜZÜNÜZDEN DÜNYA CEHENNEMİ YAŞIYOR!
ARTVİNCE KALIN

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1829