Bugün: 26.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • SEVGİ-SAMİMİYET- EMEK; DR. İSMAİL ERDEM DEMEK

SEVGİ-SAMİMİYET- EMEK; DR. İSMAİL ERDEM DEMEK

SEVGİ-SAMİMİYET- EMEK; DR. İSMAİL ERDEM DEMEK
SEVGİ-SAMİMİYET- EMEK;

DR. İSMAİL ERDEM DEMEK

Toplum olarak şöyle bir ortak özelliğimiz var. Bize ait olan bir şeyin pek kıymeti olmaz. Yani kendi insanımıza sahip çıkmada her zaman sınıfta kalmışızdır.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Artvin Kamu hastaneleri Birliği Sekreterliği bir etkinlik düzenledi. Başarılı hekimleri, sağlık personelleri ödüllendirildi. Ödül alanlardan birisi de Artvin Devlet Hastanesi Operatör Doktor İsmail Erdem oldu. Erdem bir dönem Artvin Devlet Hastanesi Başhekimliği yapmış. Yeni hizmet binası onun döneminde inşa edilmişti. Daha sonra görevi bir başka arkadaşına devretti.

Dr. İsmail Erdem, başhekimliği döneminde de aynı zamanda sürekli ameliyatlara girerek, doktor açığını kapatıyordu. Mümkün olduğu kadarıyla zamanı oldukça bunu gururla, başarıyla yapmaya devan etti. Başhekimlikten sonra da görevine aynı çalışkanlık, aynı samimiyet ve içtenlikle devam etti.

Nihayetinde, çalışkanlığı, samimiyeti ödüllendirildi. Şunu ben çok iyi biliyorum; Dr. İsmail Erdem aman ben ödül alayım diye çalışmıyor. Mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Yani Hipokrat Yemininde de bu var. Mesleğinizi yaparken en iyi şekilde yapma mecburiyetiniz var. Ne diyor bu yemin metninde Hipokrat, “Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma,

Hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma, insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime ve bilgilerimi insanlık aleyhine kullanmayacağıma, Mesleğim dolayısıyla öğrendiğim sırları saklayacağıma, Hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı göstereceğime, Din, milliyet, cinsiyet, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime, Mesleğimi dürüstlükle ve onurla yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”

Dr. İsmail Erdem bu yemin metnine gerek yaşamı, gerek, mesleği temsilde gerek insanlarla kurduğu sıcak ilişkilerle bunu samimiyeti ile yapıyor.

Gecede ödül alanların isimleri sayıldığında en çok alkışı onun alması şunu gösteriyor; Dr. İsmail Erdem, herkesin çok sevdiği, saygı duyduğu ve bu ödülü en çok hak edenlerin başında geldiğidir. Gecede çok şık bir şekilde giyinmişti. Yanına gidip, İsmail Bey ben sizi hiç böyle elbiselerle görmedim. Hep ameliyat kıyafetleriyle sadece gözlerini gördüm. Normal halinizle sizi bu gece gördüm. Bu anı ölümsüzleştireyim diyerek fotoğraflarını çektim.

Değerli dostlar; Kişileri yazmak risklidir. Sizin sevdiğinizi, başkaları sevmeyebilir. Yazdığınıza muhalefet çıkabilir. Ama Dr. İsmail Erdem’in kişiliği, çalışkanlığı toplumun her kesimi tarafından ittifakla onaylanmıştır. Mesleğini en güzel şekilde yapan doktorlarımızdan birisidir. Ardanuç- Çidil’de (Bağlıca)doğmuş. Artvin’de ilk orta liseyi Artvin’de okumuş, Tıp Fakültesini kazanarak doktor olmuş bir değerimizdir. İsmail Erdem. Erdem’in bir özelliği daha var. Ona haksızlık yapılsa bile Mevlana sabrı ile bunu savuşturabilecek olgunluğa sahiptir. Artvin çok değerli şahsiyetler yetiştirmiş bir ildir. Bunlardan birisidir Dr. İsmail Erdem.

Emekli Öğretmen Şair Yalçın Temiz, hastaneden de doktordan da korkan, çekinen bir ağabeyimiz. Dr. İsmail Erdem onu ikna etti, Korkularını giderdi ve ameliyatını başarı ile gerçekleştirdi. Daha sonra Yalçın Hoca ona çiçekle teşekkür etti. Bunlar çok güzel yansımalardır. Dr. İsmail Erdem 47 yıllık

yaşamını insanları sağlığın kavuşturmaya adamış bir doktordur. Dünyanın en zor mesleğini severek yapanlardandır O…

Başhekim iken de başarılı çalışmalar yapan Op. Dr. İsmail Erdem’e, doğduğu ilinde severek hizmette bulunduğu için, herkese güleryüz gösterdiği için, Artvin’de görev yapan bazı doktorların, özellikle dışarıdan gelenlerin, bir fırsatını bulduğu anda hemen çekip gittiği, bazılarının ise gelmeden gittiğini düşündüğümüzde Dr. İsmail Erdem’e daha çok teşekkür etmemiz gerekiyor. 14 Mart Tıp bayramı kutlama etkinliğini gerçekleştiren Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine, Genel Sekreter Op. Dr. İrfan Akalın’ın gecede İsmail Erdem’e içten sarılması ve samimiyet salona yansıdı. Akalın’a da ayrı bir sayfa açılması gerektiği için burada noktalıyorum.

Biz ne zaman ki kendi değerlerimize bu şekilde sahip çıkar, yüreğimizle severiz, işte o zaman insanımızı da kazanmış oluruz. Op. Dr. İsmail Erdem nezdinde tüm doktoralımızın sağlık çalışanlarının Tıp Bayramınızı kutluyor, görevinizde başarılar diliyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1655