OBM tarafından orman kesimlerine açıklık getirildi OBM tarafından orman kesimlerine açıklık getirildi


Uğur Bayraktutan’ın, Ardanuç İlçesinde yüklenici firmalar tarafından ağaçların düzensiz kesilmesi sonucu doğanın katledildiğini, su kaynaklarının bir kısmının kuruduğunu, bir kısmının ise debisinin azaldığını dile getirererek sunduğu soru önergesine cevap geldi.
CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Ardanuç Genelindeki Ağaç Kesimleri İle İlgili Önergesine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Tarafından Verilen Cevabı Paylaştı.
CHP'li Bayraktutan:
"Ardanuç Halkı'nın gözlemleri, fotoğraf ve görüntülerle destekledikleri tespitler üzerine yaşam alanlarında yapılan ağaç kesimlerinden kaynaklanan mağduriyetleri hususundaki çekincelerini tarafımıza iletmeleri üzerine hazırladığımız Yazılı Soru Önergesini 2 Ağustos 2021 tarihinde TBMM Başkanlığı'na sunmuştuk.
Ardanuç ilçemizde yaptığımız görüşmeler, toplantılar ve saha çalışmalarımız neticesinde hazırlamış olduğumuz yazılı soru önergemizde; bu iddiaların doğru olup olmadığının tespiti, ağaç kesimlerinin ne ölçüde, hangi gerekçe ile hangi bölgede yapılacağının açıklanması, ortaya çıkacak mağduriyetlerin önlenmesi hususunda yönelttiğimiz sorular ve verdiğimiz yazılı soru önergesine Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli'den gelen cevabı Ardanuç Halkının takdirlerine sunuyoruz.
Soru önergesinde bahsettiğimiz konuların doğruyu yansıtmadığı, orman katliamı ya da Ardanuç Halkının mağduriyetinin söz konusu olmadığı yönünde cevap verilmiştir. Hatta mağduriyetin ötesinde Ardanuç İlçemizin ve Bölge Halkının ekonomik olarak desteklendiği, herhangi bir olumsuz durum oluşmadığı dile getirilmiştir. Sorduğumuz sorulara gerekli cevaplar verilmiş midir, verilen cevaplar Ardanuç Halkının yaşadığı sorunlarla, doğasına, ormanına verilen zararlara karşı haklı isyanıyla, yani gerçeklerle ne derecede tutarlıdır? Takdir Ardanuç Halkınındır." ifadeleri kullandı.