Kemalpaşa’da İlköğretim Haftası Kutlama Programı Kemalpaşa’da İlköğretim Haftası Kutlama Programı


Artvin Çoruh Üniversitesi Dağcılık ve Tırmanış Eğitimi düzenledi
Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörleri İlyas Efe Cansu ve Berk Dizdar’ın eğitimciliğinde Temel Dağcılık ve Tırmanış Eğitimi verildi.
Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından 7-8 Ekim 2021 tarihlerinde Üniversite personeli ve öğrencilerine yönelik Temel Dağcılık ve Tırmanış Eğitimi düzenlendi. Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi 15 Temmuz Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen
etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
“Temel Kampçılık ve Dağcılık Eğitimi”, “Spor Tırmanışı” ve “Uygulama Kampı” olarak üç ana başlıkta tertiplenen eğitimde, “Temel Kampçılık Malzemeleri, Çadır Kurulumu ve Bakımı, Malzeme Seçimi ve Bakımı, İp Düğümleri ve İp Sistemleri Uygulaması, Beslenme, Harita ve Hava Durumu ile Emniyet Sistemleri” gibi farklı konularda uygulamalı eğitimlere yer verildi. Eğitimin üçüncü ve son aşaması olan “Kamp Uygulaması” ise hava koşullarına göre belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecek.
Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu etkinliğin “sertifika merasiminde” yaptığı değerlendirmede dağcılık ve tırmanış gibi sporun farklı alanlarında öğrencilerin yeni beceriler edinmesini sağlayan böylesi uygulamalı eğitimlerin Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde devam edeceğini ve Üniversitenin bir spor merkezi haline geleceğini belirtti.
Artvin Çoruh Üniversitesi