Dikiş makinesi başında geçen 45 yıl Dikiş makinesi başında geçen 45 yıl


Artvin İl Kültür Turizm Müdürlüğünün 2022 yılı içerisinde yapacağı faaliyetler arasında en önemlisi EMİTT fuarı. 9-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda Artvin’deki yeni destinasyon merkezleri tanıtılacak.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Özner Bilmiş, “Eko turizm yolu Ormanlı köyünde başlayıp Hatila Vadisi ne kadar yaklaşık 53 kilometrelik eko turizm yolu projesi bu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından finanse edilmiş, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmüş ihalesi yapılmış ve bitmiştir.” dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Özner Bilmiş, “Artvin İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak 2022 yılı içerisinde yapacağımız faaliyetler arasında en önemlisi EMİTT fuarına gideceğiz. 9-12 Şubat 2022 tarihlerinde gideceğimiz fuarda ilimizdeki yeni destinasyon merkezlerini insanlara anlatmak insanlara tanıtmayı hedefliyoruz. Yeni destinasyon merkezleri nelerdir, en başta ibrikli iskelesi su sporları üzerinde ibrikli iskelesinde vapur ya da tekniği ile turlar düzenlemekteyiz valiliğimiz ve özel idare koordinasyonunda. Bu konu ile ilgili de Sayın Valimize Artvin'in olarak çok teşekkür ediyorum, bize desteklerinden ve bu projeyi yürüttüğü için desteklediği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eko turizm yolu Ormanlı köyünde başlayıp Hatila Vadisi ne kadar yaklaşık 53 kilometrelik eko turizm yolu projesi bu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından finanse edilmiş, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmüş ihalesi yapılmış ve bitmiştir. 2022 yılı içerisinde insanlar bu ekoturizm yolunda istedikleri zaman yürüyüşlerini bisiklet turlarını buralarda gerçekleştirebilecekler. Ayrıca gastronomi Müzesi ilimizde açıldı Artvin'deki mevcut ürünler Artvin'de geçmişe dönük neler var neler üretilmiş gastronomi ile ilgili ürünler nelerdir Bunların sergilendiği maket ve görüntü olarak sergilendiği bir müzemiz açıldı özel İdare tarafından faaliyet göstermektedir isteyen istediği şekilde ziyaret edebilir. Sayın valimizin çalışmaları ile yürütülen Artvin markalı ürünler ile ilgili merkezde Borçka Karagöl de Sarp sınır kapısında mağazalar açıldı Artvin ürünlerinin sergilendiği mağazalar bulunmaktadır.” İfadelerine yer verdi.
Maşite Okur