“Yerel esnafı düşünsünler” “Yerel esnafı düşünsünler”


Atabarı Kayak Merkezinde beklenen kayak sezonu başladı.
Kayak, snowboard yapabilen ve kaymayı bilmeyenler için kızak kiralayıp kaymanın keyfini yaşayabilecekleri Atabarı Kayak Merkezinde sezon açıldı.
Kayak sezonu açılan Atabarı Kayak Merkezinde 112- AFAD ve Gençlik Spor İl Müdürlükleri ile emniyet güçleri görevlendirildi
Türkiye’nin en önemli kayak merkezileri arasında yer alma yolunda ilerleyen Atabarı Kayak Merkezi’nde kış sezonu için gereken hazırlıklar yapılarak kayak severleri ağırlamaya başladı.
Doğu Karadeniz’de etkisini gösteren Kar yağışı ile Atabarı Kayak Merkezinde kayak sezonu kayak severler için açıldı.
Artvin Gençlik Spor İl Müdürlüğü kar sıkıştırma çalışmalarını yürüttü. Kar tepme çalışmaları ve telesiyej kontrollerinin ardından kayak tesisi hizmete açıldı.
Yağan kar sonrası bölgeye giden elektrik hatları zarar görmesi üzerine Aksa Enerji hattaki arızayı gidermek için bölgeye ekip gönderdi. Tesis bölgesinde bulunan işletmeciler de son hazırlıklarını gözden geçiriyor.
İşletmeci Mehmet Cebeci yaptığı açıklamada Atabarı Kayak Merkezinde kayak sezonunun açıldığını duyurdu. Cebeci, “Şu an 90 santimetre kar var. Yollar Orman Bölge Müdürlüğü tarafından temizletiliyor, şu an yol tertemiz, açık. Yollarda bir sıkıntı yok ama vatandaşlarımız yine de tedbirlerini alsın, lastik zincirleri yanlarında bulunsun. Çünkü hava ayaz olduğu için buzlanma yapabiliyor, inerken sıkıntı yaşayabilirler. Teleferiklerin bakımı yapıldı, şu an hazır. Yoğun kar yağışı gerçekleştiği için elektrik direklerinde biriken karlar telleri birbirine değdirdiğinden sigorta atıyor. AKSA Enerji hatlar üzerinde çalışma gerçekleştiriyor, direklerdeki karları temizliyorlar. Tüm tedbirler alındı. AFAD ve 112 ekipleri de orada olacaklar” diye konuştu.
Songül Yılmaz