Borçka’ da faaliyete geçen Pilikva Fındık Değirmeni açılış programı gerçekleştirerek vatandaşlar ile bir araya geldi.

pilikva ey29 (3)

Açılış programına katılım gösteren Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, Ak Parti Milletvekili Faruk Çelik, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar ile bir araya gelen Pilikva Fındık Değirmeni işletme sahibi Esra Zengin tebrikleri kabul etti.

pilikva ey29 (2)

Pilikva Fındık Değirmeni hakkında bilgi veren Esra Zengin, vatandaşa hizmet ve üretim yaptıklarını kaydetti. Vatandaştan alınan kabuklu fındığı kırma, kavurma ve ezme işlemi uyguladıklarını şu sözlerle dile getirdi “Biz bir süredir faaliyetteydik yalnız fındık sezonu olmadığı için ağır ağır ilerliyorduk artık yeni sezona giriş yaptık açılışımızı da sezonun içinde yapmak istedik. Bugün de açılışımızı gerçekleştirdik o açıdan da çok mutluyuz.

pilikva ey29 (4)

Biz bu bölgede bu tarz faaliyetleri gösteren tek işletmeyiz bu açıdan da gururluyuz. Vatandaşımızın hem hizmetini yapmış oluyoruz hemde kendi ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.

Kısaca hizmet aşamasında vatandaşın kabuklu fındığını alıyoruz kırıyoruz, kavuruyoruz, vakum ile paket yapılıyor ezme yapıyoruz. Bunun dışında fındık ezmesi ürünlerini satıyoruz.”

Ev hanımlarının tempolu hayatı Ev hanımlarının tempolu hayatı

Haber: Çiğdem ARSLAN