“Yerel esnafı düşünsünler” “Yerel esnafı düşünsünler”


Kadınlar Hentbol 1.Liginde mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı devre arasına ilk galibiyetini alarak girdi.
Galibiyet Aksaray Belediye SK karşılaşmasıyla geldi
Aksaray Spor Salonu'nda hafta sonu oynanan karşılaşmada rakibi karşısında üstünlüğü ele alan 7 Mart Kadın Hentbol Takımı, ilk yarıyı 14-16 kapattı. İkinci yarıda da istediği set hücumlarını sahaya yansıtan 7 Mart Spor karşılaşmadan da 26-29 üstün ayrıldı.
7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker, karşılaşmayı değerlendirerek devre sonrasında yapacaklarını anlattı.
“Bütün takımları yenebilecek gücümüz var”
Artvin’in ligde kalması gerektiğini ve Altyapı oyuncularıyla bunu başarabilecek güçte olduklarını belirten Ülker, eksik noktaları kapatıp iyi bir kamp geçirerek maçlara hazırlanacaklarını vurguladı. Ülker, “İlk devrede eksiklerimiz vardı. Ekonomik eksikliklerimiz sakatlıklarımız vardı aramıza yeni katıldılar. Ben inanıyorum ki ikinci yarı daha farklı bir hentbol takımıyla sahaya çıkacağız. 3 puanla ligin sonuncu sırasındayız ama ben inanıyorum ki bu arayı iyi değerlendirip iyi çalışıp ligi orta sıralarda bitirmek istiyoruz. Artvin bu ligde mücadele edip kalıcı olması gerekiyor. Biz bunu biliyoruz. Altyapı oyuncularımızla kendi çocuklarımızla biz bunu başarabilecek güçteyiz. Elimizden gelen tüm mücadeleyi gösterip bu ligde kalıcı olmaya çalışıyoruz. Eksik gördüğümüz bölgelerde transfer yapabiliriz. Bunun üzerine eksik olan oyuncularımızı geliştirmek istiyorum yaklaşık bir buçuk ay süremiz var. Ben bu ligde yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok. Bütün takımları yenebilecek gücümüz var. Çünkü bu ligde en üst seviyede çalışan takımlardan biriyiz. Düzenli planlı programlı ne yaptığını bilen bir takımız. İnşallah ikinci yarı başladıktan sonra evimizde beş maçımız olacak 4 maçta deplasmanda olacak. Evimizde olan tüm maçları kazanmak istiyoruz. Kazandığımız süre içerisinde ligde tehlikeli bölgeden kurtulup birinci ligde orta sıralarda ligi tamamlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“Transferler ile birlikte takımımız daha da güçlü olacak”
Artvin Halkını en iyi şekilde temsil etmek istediklerini ifade eden Ülker, “Daha önceden imkânlarımız olsaydı transfer yapsaydık takımımız daha da güçlü olacaktı. Ancak ekonomik sıkıntılardan dolayı bu transferlerimizi yapamadık. Önümüzdeki dönemlerde görüştüğümüz sporcular var. Bu transferler ile birlikte takımımız daha da güçlü olacak. Artvin halkını en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Çocuklarımızın üzülmesini istemiyoruz biz ilimizin sportif başarısını en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. İli temsil ettiğimiz için bu ilin başarıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Gelecek nesiller bu takımı bu sporcuların başarısını görüp yönlendirme yapmamız için vitrinde bir takımın olması gerektiğini düşünüyorum. Alt yapıda 100 e yakın sporcumuz var bu çocuklar da maçları gelip izliyor. Ablalarının başarısının onları da kamçılayacağını düşünüyorum. Ligin biran önce başlamasını istiyoruz çünkü çok heyecanlıyız. Süper ligden düşen Aksaray belediyesini yenmek kurumsal yapıdaki o gücünü görüp onlarla çıktığımız karşılaşmada en iyi şekilde mücadele edip maçı kazanmamız sporcularımızın moral motivasyonunu yükseltti. Devre arasının araya girmesi bizim işimize yaramadı bu motiveyle ikinci hafta maçımızın olmasını isterdik. Ama devre arasına girdik bu süreçte de en iyi şekilde çalışıp ikinci yarıya girmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
HATİCE DİLER