Borçka İlçe Müftüsü Gülay’dan Kandil mesajı  Borçka İlçe Müftüsü Gülay’dan Kandil mesajı 


“Diyanet çalışanları aleyhine çok açık ve net haksızlıklar/adaletsizlikler mevcuttur”
Diyanet sen Artvin Şube Başkanı Osman Özaydın, MEB'in öğretmenler için aldığı tatil dönemindeki, ek ders ücreti kararıyla ilgili bir açıklama yayınladı.
Osman Özaydın, yaptığı açıklamada “MEB'de bir milyondan fazla öğretmen, Diyanette de 30 bin civarında Kuran Kursu öğreticisi, 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında bir hafta ara tatile çıktılar. MEB bir milyon öğretmenine bu tatil döneminde ek ders ücret vermek amacıyla, her öğretmen haftada sadece bir-iki saat online seminere katılacağını duyurdu. Bir milyon öğretmenden seminere katılanları-katılmayanların takibi de mümkün değil. Burada amaç tüm öğretmenlere haftada 15 saat ek ücret ödenmesi. MEB’le birlikte aynı ara tatile giren Kur'an Kursu Öğreticisi 30 bin öğretmene hiç ücret ödenmeyecek.
Gerçek düşünmek gerekirse, tatildeki ders yapmayan görevlilere ek ders ödenmesi makul değil. Kimseye ödenmemesi en doğrusu. Ancak devlet sistemi içerisinde, MEB'deki bir milyon öğretmene ödeniyorsa, Diyanet İşleri Başkanlığındaki öğreticilere ödenmemesi, Diyanetin ve görevlilerinin 2.sınıf muamele görmesi manasına gelir. Bu uygulama kabul edilemez.
Diyanet çalışanları aleyhine çok açık ve net haksızlıklar/adaletsizlikler mevcuttur. Bu uygulamalardan birisi mutlaka yanlıştır, yanlış olan düzeltilmeli ve ayrımcılığa son verilmelidir” ifadelerine yer verdi.