Yardım ve dayanışma çalışmaları devam ediyor Yardım ve dayanışma çalışmaları devam ediyor


Çoruh EDAŞ, Karadeniz Bölgesi’nde çalışmalarında hız kesmiyor
Çoruh EDAŞ zorlu kış günlerinde meydana gelebilecek arızalara müdahale edebilmek için sorumluluk bölgesinde 7/24 görev başında çalışmalarına devam ediyor.
Ekipler, kırsalda kar kalınlığının 1 metreyi aştığı, hava sıcaklığının sıfırın altında -10 dereceye kadar düştüğü bölgede, kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle çalışmalarını aralıksız devam ediyor.
Çoruh EDAŞ, zorlu kış koşullarının etkili olduğu Karadeniz Bölgesi’nde, abonelerine kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle çalışmalarında hız kesmiyor. Şirket, belediye ve il özel idare kurumları ile koordineli olarak yürüttüğü çalışmalarına kar yağışı, fırtına ve heyelana rağmen özveriyle devam ediyor. Kırsalda, karın yoğun olduğu ve araçların ilerleyemediği durumlarda yaya olarak ulaşım sağlamaya çalışan Çoruh EDAŞ ekipleri, zorlu arazi şartları ve ağır hava koşullarında faaliyetlerini
Aksatmadan yerine getiriyor.
yoğun kar altında dahi 7/24 çalışmaya devam ediyor
Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 2 milyon nüfusa enerji arzı sağladıklarını belirten Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, “61 bin 488 kilometre hat uzunluğunda, 12 bin 971 trafo ile kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Aydın, “Şiddetli kar yağışı tüm hayatı olduğu gibi elektrik hatlarını da olumsuz etkileyebilmekte. Ancak şirketimiz, doğal afet ve acil durumlar için çok daha öncesinde planladığı üzere, hızla koordine olabilen ‘Çoruh EDAŞ Kriz Merkezi’ altında, kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren gelişmeleri anlık olarak takip ederek ilave personel, ekipman ve araçlarla desteklediği ekipleriyle bölge genelinde olumsuz etkileri en aza indirebilmek için yoğun kar altında dahi 7/24 çalışmaya devam ediyor.” Diyerek işlerinin başında olduklarını belirtti.
186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezini arayın
Çoruh EDAŞ ekipleri, kırsalda kar kalınlığının 1 metreyi aştığı ve sıcaklığın sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü bölgede, olumsuz hava koşullarından dolayı meydana gelen arızalar için kesintisiz enerji arzına yönelik çalışmalarına devam ediyor.
Ekipler, ağır hava koşulları ve zorlu arazi şartları sebebiyle araçların ilerleyemediği durumlarda yürüyerek arızalara müdahale etmek için 7/24 özveriyle çalışıyor.
Şirket, hava muhalefetine bağlı olarak, sorumluluk bölgesi içerisinde yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinde meydana gelebilecek arızalara karşı abonelerin 7/24 hizmet sunan 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi aracılığıyla talep, öneri ve şikâyetlerini iletebileceklerini, tüm başvuruların incelendiğini açıkladı.
Maşite Okur