İlk Meclis Toplantısı Halka Açık Gerçekleşti İlk Meclis Toplantısı Halka Açık Gerçekleşti

Ülkede yaşanan zam furyasından etkilenen çay ocakları tüp, şeker ve çaya gelen zam nedeni ile zorluk yaşadıklarını dile getirdiler.

Borçka’nın göç verdiğini söyleyen esnaf Yüksel Bostan, artan maliyetler ve küçük nüfus ile esnafların sıkıntı yaşadıklarını aktardı. Borçka’daki çay ocaklarında bir bardak çay fiyatının 5 lira olduğunu söyleyerek çay fiyatı için zam talebinde bulundular.

Esnaf Sanatkarlar Odasının belirlediği çay fiyatı ile ayakta durmaya çalıştıklarını vurgulayan Bostan “En az 7.50 lira talep ediyoruz. Çay ocakları ile kendi aramızda bir toplu konuşma yaptık. Esnaf Sanatkarlar ile toplantı yapmamız lazım. Tüpler 550 lira oldu çayın kilosu 200 lira oldu birde ekstra kirada olanlar var yani şuanda ayakta duracak zor pozisyondayız. O yüzden çaya zam talep ediyoruz. Çay fiyatı şuan beş lira ama bizi kurtarmayacak pozisyonda çaya ve şekere gelen zamlar bizi baya zorlamaya başladı. İlk zamanlarda vatandaşlar tepki gösterdi ama fiyatların yükselmesi ile kendileri de kabullenecek pozisyona geldiler. Nüfus problemi var burası göç de veriyor bu maliyet ve bu nüfus ile küçük esnafın işi zor gibi görünüyor” dedi.

Haber: Çiğdem ARSLAN

Editör: ÇİĞDEM ARSLAN